Maratończycy pokazali klasę

Elbląg, Maratończycy pokazali klasę

W niedzielę (25 września) rozegrany został 33. Maraton Warszawski. Wszystkich zaskoczyła rekordowa frekwencja. 4061 zawodników ukończyło bieg na dystansie 42,195 km. W stolicy nie zabrakło także przedstawicieli naszego regionu.

Ze wspomnianych wyżej zawodników, reprezentujących Elbląg i okolice najlepszy okazał się 26 latek, Rafał Wolak z Braniewa. Jako jedyny zakwalifikował się w pierwszej setce. Czas 2:58:48 pozwolił mu uklasyfikować się na miejscu 63.
       Tuż poza setką, na 103 pozycji uplasował się Łukasz Wiśniewski z Pasłęka. Zawodnik reprezentujący UKS GIMPAS uzyskał czas 3:05:35.
       Krzysztof Kluge z Elbląga dobiegł do mety z czasem 3:05:51, zajmując 126 miejsce. Kolejnym zawodnikiem z Elbląga, który zmieścił się w drugiej setce był Ireneusz Borowiecki. Zajął on 197 miejsce z czasem 3:14:36.
       Zwycięzcą 33. Maratonu Warszawskiego został 29-letni Kenijczyk, John Sammy Kibet. Pokonał on królewski dystans w czasie 2:08:17.
       Wśród kobiet najlepsza była Svitlana Stanko z Ukrainy, która przebiegła maraton w czasie 2:31:28.
       Wszystkim zawodnikom należą się szczere gratulacje. Życzymy powodzenia w kolejnych startach.
       Pozostałe wyniki.

Katarzyna Buczek

• Wyniki rozumiem podane zostały w klasyfikacji generalnej? Gratulujemy naszym zawodnikom. Maraton to ostra rzeźnia. Każdy kto miał z nim styczność wie co mam na myśli.
    0
    0
    stary maratończyk(2011-09-29)
  • Krzysztof Kluge i tak jest the best ! :)
    0
    0
    Spokrewniona :)(2011-09-29)
  • Widziałem ten maraton, naprawdę wspaniała sprawa. Ogólnie mieszkając w Warszawie obserwuję jak wiele osób biega lub uprawia inny sport. Niedawno wybudowano w Warszawie kilometry ścieżek rowerowych (nie mylić z przedzielonym chodnikiem z polbruku; ). Życzę włodażom naszego miasta by zainwestowali w prawdziwe ścieżki rowerowe i miejsca do uprawiania sportu jakie można spotkać w stolicy. Pozdrawiam