Wybory 2018

Oświetlenie uliczne inaczej Oświetlenie uliczne inaczej

Maratończycy z Elbląga w Poznaniu

Elbląg, Maratończycy z Elbląga w Poznaniu fot. nadesłane

W niedzielę (16 października) w Poznaniu odbył się już 12 - największy w Polsce - bieg maratoński, który ukończyło 4619 osób. Elblążanie w liczbie 32 zawodników pokonali trudy przeszło 42 kilometrowej trasy i zameldowali się na mecie.

Najlepszym zawodnikiem w naszym mieście okazał się Adam Serocki, który z wynikiem 2:56:36 zajął 74 miejsce Open. Drugi był Andrzej Stefański - 2:58:14 (89 Open), a trzeci Patryk Sawicki z czasem 2:59:39. Wśród pań najlepszą okazała się Matlewska, która uzyskując czas 3:32:36 w kategorii K-40 zajęła czwarte miejsce. Druga była Beata Niewiadomska - 3:44:56. Ten wynik to 10 miejsce w kategorii. Zaś elblążanka Iwona Kwiatkowska zajęła zaszczytne trzecie miejsce w kategorii K-50 z wynikiem 3:51:39. Aleksandra Rymiewicz ukończyła maraton na 34 pozycji w kat. K-45.
     Gratulujemy wszystkim zawodnikom „życiówek” oraz kolejnych nowych doświadczeń na maratońskim szlaku.
     Pierwszy raz w historii elbląskich wyjazdów maratońskich sponsorem był Prezydent Miasta Grzegorz Nowaczyk. Organizacją zaś zajął się Depatramentu Sportu i MKS „Truso” Elbląg. Zawodnicy bardzo dziękują za to wsparcie i obiecują nadal pozytywnie promować nasze miasto na maratońskiej arenie.
     Zawodnicy MKS „Truso” Elbląg sekcji Triathlon dzień wcześniej zaprezentowali wysoki poziom startując w Biegu Maltańskim/Przemysława (323 uczestników). Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Paulina Załucka z czasem 19’10” na 5km, a Patryk Kowalski zajął dziewiąte miejsce wśród mężczyzn z czasem 17’15” na 5km.