Meblarze z czwartym zwycięstwem (piłka ręczna)

Elbląg, Meblarze z czwartym zwycięstwem (piłka ręczna)

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg zrewanżowali się zawodnikom Piotrkowianina Piotrków Trybunalski za porażkę z pierwszej rundy. Przed własną publicznością elblążanie wygrali 27:20. Świetny mecz rozegrał Sebastian Ram. Zobacz zdjęcia z meczu.

Zarówno elblążanie jak i piotrkowianie bardzo potrzebowali zwycięstwa. Po wznowieniu rozgrywek zespoły tylko raz mogły się cieszyć ze zdobyczy punktowej, oba po pokonaniu legionowian. Podopieczni Dmytro Zinchuka bardzo dobrze spisują się przed własną publicznością, a na parkietach przeciwników idzie im kiepsko. Piotrkowianin na 26 punktów, aż 21 wywalczył u siebie i dziś liczył na przełamanie serii wyjazdowych porażek. Elblążanie z kolei bardzo chcieli się zrewanżować na porażkę na wyjeździe i odbicie się od dna ligowej tabeli. Warto dodać, że w szeregach rywala są zawodnicy powołani do kadry narodowej, rozgrywający Stanisław Makowiejew oraz bramkarz Marcin Schodowski. Wójcik przystąpił do dzisiejszego spotkania w jedenastoosobowym składzie, z jednym bramkarzem i jednym kołowym.
       Początek meczu był dość wyrównany. Wynik spotkania otworzył w 2. minucie Jakub Moryń, a na 2:0 wyprowadził Meblarzy Marcin Szopa, wykorzystując rzut karny. W kolejnych akcjach nie do zatrzymania byli skrzydłowi Piotrkowianina, którzy doprowadzili do wyrównania po 3. Dobra gra elblążan w ataku i obronie zaowocowała trzeba bramkami z rzędu. Między słupkami świetnie spisywał się Sebastian Ram, który w pierwszej połowie na trzy rzuty karne zachował czyste konto, a ogólnie miał 47% skuteczność. Od 16. do 23. minuty Meblarze grali jak z nut. Szczelna defensywa, duża ilość błędów piotrkowian, celność Jakuba Morynia oraz Kamila Netza i gospodarze prowadzili 11:4. Rywale zaskakiwali elblążan rzutami bieżnymi i do przerwy odrobili część strat. Po 30 minutach było 15:8.
       Po wznowieniu rzut karny wykorzystał Marcin Szopa i Meblarze mieli osiem goli przewagi. Przyjezdni mogli zniwelować straty do sześciu bramek, jednak znów na wysokości zadania stanął Sebastian Ram, broniąc kolejny rzut karny i jak się później okazało nie ostatni w tym spotkaniu. Piotrkowianie wyszli na drugą połowę mocno zmotywowani. Twardsza defensywa nie pozwalała gospodarzom na łatwe zdobywanie bramek, a wręcz przeciwnie to rywale mieli teraz wyższą skuteczność rzutową. W 39. minucie na tablicy wyników było 17:13. W kolejnych minutach bramki padały naprzemiennie, do stanu 22:17. Niedługo potem sędziowie odesłali na ławkę kar Adama Nowakowskiego, jednak rywale nie wykorzystali okazji, a do siatki trafił Jakub Moryń. By dać nieco wytchnienia swoim zawodnikom, o czas poprosił Jacek Będzikowski. Nadal świetny był Sebastian Ram, do siatki trafił Mikołaj Kupiec, a wynik meczu na 27:20 ustanowił Piotr Adamczak.

Meble Wójcik Elbląg - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:20 (15:8)