Mistrzostwa Polski na dystansach

Elbląg, Mistrzostwa Polski na dystansach
(fot. nadesłane)

Od piątku do niedzieli (17 - 19 grudnia) na torze łyżwiarskim w Zakopanem zostały rozegrane Mistrzostwa Polski na dystansach. Barwy Elbląga i KS Orzeł reprezentowała pięcioosobowa reprezentacja która wywalczyła 7 medali (2 złote i 5 srebrnych). W Zakopanem został ustalony również skład kadry na mistrzostwa Europy w Collalbo. W ekipie Polski znalazło się dwoje zawodników KS Orzeł: Luiza Złotkowska i Konrada Niedźwiedzki.

Barwy KS Orzeł na torze łyżwiarskim w Zakopanem podczas Mistrzostwa Polski na dystansach reprezentowali: Luiza Złotkowska, Konrad Niedźwiecki, Paweł Toruń, Adrian Wielgat i Piotr Sowa. W pierwszym dniu mistrzostw Luiza Złotkowska i Konrad Niedzwiecki sięgnęli po srebro.

3. Roland Cieślak (KS Pilica Tomaszów Maz.) 6.54,24

W drugim dniu Mistrzostw Polski na dystansach na najwyższym miejscu podium stanęli: Luiza Złotkowska i Konrad Niedźwiedzki ponadto na dystansie 2 x 500 m Luiza wywalczyła srebro. Na dystansie 1500 m królował Konrad Niedzwiedzki , który zdobył złoty medal i nowy rekord toru. Bardzo dobre wyniki na 500, 5000 m i 1500 m dają Konradowi Niedźwieckiemu prawo startu podczas Mistrzostw Europy. Natomiast w trzecim dniu zawodów Konrad będzie walczył o kwalifikacje do mistrzostwa świata.

2 x 500 m
       1. Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) 82,170 (41,40+40,77)
       2. Luiza Złotkowska (Orzeł Elbląg) 83,240 (41,86+41,38)
       3. Karolina Domańska-Ksyt (Pilica Tomaszów Maz.) 83,940 (41,91+42,03)

3. Roland Cieślak (KS Pilica Tomaszów Maz.) 1.51,64

Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorom Mistrzostw Polski na dystansach i udało się przeprowadzić tylko dwa biegi na 1000 m kobiet i mężczyzn. Na tych dystansach Złotkowska i Konrad Niedźwiedzki wywalczyli srebrne medale . Wywalczenie srebrnego medalu przez Konrada Niedźwieckiego dało mu prawo startu w Mistrzostwach Świata w sprintach w Heerenveen.