Mistrzów mamy dwóch, złote medale trzy (kick boxing)

Trzy złote medale i tytuły Mistrzów Polski w kick boxingu wywalczyli reprezentanci Elbląskiego Klubu Karate. Mistrzostwa Polski odbyły się w miniony weekend na Helu.

W mistrzostwach startowało ponad 70 zawodniczek i zawodników z 12 czołowych klubów kraju. EKK wystawił trzech zawodników. Po raz kolejny wyborną formę zademonstrował Adrian Durma w kategorii wagowej do 69 kg. Adrian w efektownym stylu zdobył złoty medal z tytułem mistrza w odmianie semi contact. Został uznany najlepszym kickbokserem turnieju mistrzowskiego w tej sztuce walki. Z powodzeniem wystartował też w odmianie light contact. Nie dał żadnych szans rywalom, zdobywając złoty medal i drugi tytuł mistrzowski.
     Jego klubowy kolega Rafał Szatkowski wywalczył tytuł Mistrza Polski w formule light contact w kategorii do 63 kg i też został uznany za najlepszego zawodnika mistrzostw w tej odmianie kick boxingu.
     Po naukę pojechał na mistrzostwa elblążanin Dawid Siemaszko walczący w kategorii 63 kg. Ten rozwojowy zawodnik odpadł z turnieju w fazie eliminacji, ale zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości.
     - Mamy powody do dużej radości - mówi Piotr Lichociński, trener zawodników w Elbląskim Klubie Karate. - Tegoroczny dorobek naszego klubu z zawodów rangi mistrzostw kraju to już 12 medali. Po tych ostatnich wszystkim należy się odpoczynek od startów. Nasi kickbokserzy studiują, przygotowują się do próbnych matur, muszą mieć czas, by nadrobić zaległości w nauce. Przyjemność w uprawianiu sportu musi iść w parze z obowiązkami w szkołach i na uczelniach. W kolejnych zawodach wystartujemy po nowym roku - stwierdza trener.