Mistrzowska Tomita (judo)

Elbląg, Mistrzowska Tomita (judo)
(fot. nadesłana)

W sobotę (11 czerwca) WMOZJ i Klub Tomita byli gospodarzami Otwartych Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Judo, które odbyły się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Elblągu. Niespodziankę sprawił Bartosz Kordek, który wywalczył najwyższe miejsce na podium. Bardzo dobrą formę potwierdził również Jakub Kowalski, który został najlepszym zawodnikiem turnieju w swojej kategorii wiekowej.

W zawodach uczestniczyło 117 zawodników z 14 klubów. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Judo Andrzej Grudziński, a po ceremonii nastąpiło wyróżnienie zawodników i ich trenerów za osiągnięcia sportowe w pierwszym półroczu 2016 roku. Trener Zbigniew Wołoszyn został uhonorowany brązową odznaką Ministra Sportu i Turystyki za długoletnią działalność sportową.
       Fantastyczną niespodziankę sprawił Bartosz Kordek, który stoczył pięć walk. W najbardziej emocjonującym starciu finałowym pokonał tegorocznego wicemistrza Polski i wywalczył najwyższe miejsce na podium. Bardzo dobrą formę potwierdził również Jakub Kowalski, który zajął pierwsze miejsce. Wygrywając wszystkie walki został najlepszym zawodnikiem turnieju w swojej kategorii wiekowej.
       W mistrzostwach udział wzięły kluby: Gwardia Olsztyn, Nippon Olsztyn, Arrachion Olsztyn, UKS Shizoku Ostróda, UKS Omega Gdynia, Judo Conrad Gdańsk, MKS Żak Ełk, PKS Gwardia Szczytno, Zatoka Braniewo, Judo Kwidzyn, Kosai Judo Elbląg, MKS Truso Elbląg, UKS Judo Olimpia Elbląg oraz UKS Tomita Elbląg.
       Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw zostali: Bartosz Sawiniec (junior), Aleksandra Mazur (juniorka), Jakub Kowalski (junior młodszy), Agata Kosińska (juniorka młodsza), Grzegorz Zdrada (młodzik), Monika Wołoszyn (młodziczka), Mateusz Popławski (chłopcy 2004-2006), Klaudia Kaczor (dziewczynki 2004-2006).

Zarząd UKS Tomita

• Gratulacje dla klubu za organizację i wyniki. Szkoda, że nikt z władz Miasta nie raczył zaszczycić zawodów swoją obecnością, tym bardziej że Prezydent był patronem. Widocznie Wydział Sportu miał inne ważne zajęcia.