MKS Truso kontra SportowePomorze.pl

Elbląg, W niedzielę MKS Truso podejmie drużynę SportowePomorze.pl
W niedzielę MKS Truso podejmie drużynę SportowePomorze.pl (fot. AD)

W niedzielę 27 listopada koszykarze MKS Truso podejmować będą drużynę SportowePomorze.pl. Przypomnijmy, że mecz zagrany kilka tygodni temu na boisku przeciwnika zakończył się zwycięstwem elblążan 75:65.

Faworytem w tym spotkaniu są gospodarze, którzy z dorobkiem 11 punktów zajmują trzecią pozycję w III ligowej tabeli. Drużyna z Pomorza zamyka tabele z 6 punktami na koncie.
       Elblążanie wygrali ostatnie dwa spotkania, oba z drużyną Itago Gdynia zagrane w miniony weekend. Pierwszy mecz podopieczni Adama Prusa rozegrali na własnym boisku i po ambitnej walce w III i IV kwarcie wygrali 57:51. Drugie spotkanie rozegrane już na terenie przeciwnika zostało przerwane przez sędziów, którzy zasądzili walkowera dla Truso. Stało się tak w czasie dogrywki (w regulaminowym czasie gry było 69:69). Już na początku dogrywki jeden z zawodników Itago zachował się agresywnie. Swoje niezadowolenie chciał wyładować na arbitrze, którego zamierzał uderzyć. W tym momencie sędziowie przerwali spotkanie i zarządzili walkower dla Truso (20:0). Oprócz walkowera, po 7 kolejkach, elblążanie mają na swoim koncie trzy zwycięstwa i tyle samo porażek. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie jest kapitan drużyny Piotr Matkiewicz, który w 7 spotkaniach zdobył 88 punktów. Jeśli elblążanie poważnie myślą o awansie do II ligi od początku jutrzejszego meczu powinni podjąć walkę. Nie mogą przespać dwóch pierwszych kwart, jak w poprzednich spotkaniach, bo na odrabianie strat w dalszej części spotkania może zabraknąć sił albo czasu. Niewątpliwie do dobrej gry zmotywuje ich obecność kibiców, którzy licznie przybywają na rozgrywki koszykarskie i głośno dopingują elbląską drużynę. Zapraszamy więc fanów koszykówki jutro na godz. 14:30 do ZS nr 1 przy ul Korczaka 34.