Najlepszy (wśród Polaków)

Elbląg, Sebastian Kłosiński zajął 17. miejsce w wyścigu na 1000 m na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang
Sebastian Kłosiński zajął 17. miejsce w wyścigu na 1000 m na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang (fot. arch. prywatne)

Sebastian Kłosiński zajął 17. miejsce w wyścigu na 1000 metrów na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Zawodnik Orła Elbląg dystans pokonał w czasie 1:09:52 min. Złoty medal zdobył Kjeld Nuis z Holandii z czasem 1:07:95.

Panczenista Orła Elbląg startował w dziewiątej parze z Koreańczykiem Jaewoongiem Chungiem. Od swojego bezpośredniego rywala był gorszy o 0,16 sekundy. Gdyby wtedy zakończyć zawody, nasz panczenista zdobyłby brąz.
       Jednak zawody trwały dalej i ostatecznie Sebastian Kłosiński został sklasyfikowany na 17. pozycji. Do olimpijskiego złota zabrakło 1,64 sekundy. Mimo miejsca w drugiej dziesiątce występ Kłosińskiego należy uznać za udany. Panczenista Orła w pokonanym polu zostawił m.in. kolegów z reprezentacji: Konrada Niedźwieckiego (23. miejsce) i Piotra Michalskiego (31. miejsce).
       Złoty medal wywalczył Holender Kjeld Nuis, który biegł w ostatniej parze. Na mecie okazało się, że o 0,04 sekundy poprawił dotychczasowy najlepszy czas i mógł cieszyć się ze zwycięstwa. To już drugie złoto Holendra na tych igrzyskach – wcześniej okazał się najlepszy na dystansie 1500 metrów. Srebrny medal zdobył Norweg Havard Lorentzen, a brąz reprezentant gospodarzy Tae-Yun Kim.
       Przypomnijmy, że drugi elblążanin startujący na igrzyskach - Adrian Wielgat - zajął 22. miejsce w wyścigu na 5000 metrów.