Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niepodległość będą świętować w biegu

Elbląg, Niepodległość będą świętować w biegu

Już ponad 450 osób widnieje na liście startowej IV Elbląskiego Biegu Niepodległości. Czy uda się poprawić rekord frekwencji z ubiegłego roku? To okaże się 2 listopada, kiedy minie termin internetowych zapisów. Dzisiaj przedstawiamy kilka nowych szczegółów na temat imprezy.

Elbląg, Pasłęk, Braniewo, Ostróda, Kwidzyn, Sztum, Warszawa, Olsztyn, Malbork, Gdańsk - wydłuża się lista miast, z których pochodzą biegacze, startujący w IV Elbląskim Biegu Niepodległości. Jest ich już ponad 450. - Cieszę się, że tak wiele osób postanowiło świętować w Elblągu 99. rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości, nie tylko uroczyście, ale też na sportowo. Uczestników przybywa z dnia na dzień. Mam nadzieję, że uda się pobić rekord frekwencji sprzed roku – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, który objął bieg honorowym patronatem.
     Organizatorzy – Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski – przygotowali na ten dzień wiele atrakcji. Oprócz biegu głównego na 10 km odbędzie się rywalizacja sztafet (także rodzinnych) oraz wyścigi dla dzieci do 13. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid.
     - Dystanse dla dzieci będą oczywiście zależne od wieku, najmłodsze wystartują razem z rodzicami. Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2. roku życia, najdłuższy 300 ma dla dzieci od 9 do 13 roku życia – wyjaśnia Bogusław Tołwiński ze stowarzyszenia EL Aktywni.
     Na mecie na każde dziecko będzie czekał pamiątkowy medal, który organizatorzy pokażą wkrótce. Dzisiaj za to prezentujemy medal, jaki zawiśnie na szyjach każdego uczestnika biegu głównego, rywalizacji sztafet i biegów towarzyszących. Po raz pierwszy będzie to medal z obracającym się elementem (zobacz zdjęcie).
     Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak rok temu. Start i meta będą znajdować się na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Odbędzie się również rywalizacja trzyosobowych sztafet, a także bieg towarzyszący jednej pętli (3333 m). Dzieci do 13. roku życia będą rywalizować w Małym Biegu Niepodległości Enduro Kid, który współorganizuje Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu. Wpisowe na zawody wynosi 30 zł (bieg główny), 20 zł (młodzież) i 10 zł (dzieci).
     Każdy uczestnik imprezy otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz statuetki. Każdy z uczestników będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe.
     
     Zapisy na IV Elbląski Bieg Niepodległości trwają na stronie.
     Organizatorzy: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni
     Patronat honorowy: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga
     
     Program Biegu Niepodległości
     
piątek, 10.11.2017
     godz. 14 -18 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
     
     sobota, 11.11.2017
     godz. 9-13 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów, około 10.55 Otwarcie zawodów
     godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kids (dzieci w wieku od 0 do 13 lat)
     godz. 12.30 - nagradzanie uczestników Małego Biegu Niepodległości
     godz. 13:30 - start do Biegu Głównego, Biegu towarzyszącego na 3.333 m oraz Sztafet
     godz.14.15-15.15 - wydawanie posiłków dla zawodników
     godz. 15 - dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego, biegu towarzyszącego oraz sztafet
     godz. 15:15 - losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego, biegu na 3.333 m oraz sztafet.
     godz.15:45 - zakończenie zawodów.
     
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III