Niespodzianka EZE (halówka I)

Po przerwie świąteczno-noworocznej ponownie na parkiet wybiegły zespoły I ligi. Największą niespodziankę w szóstej kolejce sprawił zespół EZE, który wygrał 4:2 z niepokonaną dotąd drużyną Elwo.

Do sporej niespodzianki doszło już w pierwszym meczu, w którym to przeciętnie spisujące się EZE SA pokonało lidera Elwo 4:2. Mimo tej porażki zespół Elwo pozostał na pierwszym miejscu w tabeli. Ciekawy pojedynek stoczyły ze sobą drugi i trzeci zespół ligi. Ostatecznie lepsi okazali się piłkarze Służb Miejskich wygrywając z 14.BUZL 3:1 i tym samym umocnili się na pozycji wicelidera. Najwyższe zwycięstwo zanotował natomiast Specjal, który pokonał EPEC aż 6:2. W 6 kolejce padło łącznie 37 bramek, a sędziowie pokazali aż 36 żółtych i 5 czerwonych kartek.

EZE SA - Elwo 4:2 (2:1)
     0:1 - Dreszler (13.), 1:1 - Gornowicz (14.), 2:1 - M. Sorkowicz (14.), 2:2 - Dreszler (24.), 3:2 - Korzeb (25.), 4:2 - Ł. Sorkowicz (29-k.).
     Po pierwszych dość wyrównanych fragmentach meczu wreszcie na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mariusz Dreszler i Elwo objęło prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie minutę później do wyrównania doprowadził Jerzy Gornowicz, a chwilę później EZE po golu Marcina Sorkowicza prowadziło 2:1. Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla ekipy Elwo. Po drugim w tym meczu golu Dreszlera mieliśmy remis 2:2. Niespełna minutę później znów na prowadzeniu było EZE, po tym, jak do bramki rywali trafił Wiesław Korzeb. Wynik spotkania na 4:2 ustalił tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Łukasz Sorkowicz pewnie wykonując rzut karny.

EC - DRE 4:1 (1:0)
     1:0 - Sznajder (4.), 1:1 - Wojtas (21.), 2:1 - Anuszek (21.), 3:1 - Sznajder (27.), 4:1 - Anuszek (28.).
     Drugie z rzędu zwycięstwo zanotował zespół EC, który tym razem pokonał DRE. Po pierwszej połowie i bramce zdobytej w czwartej minucie przez Jakuba Sznajdera EC prowadziło 1:0. Druga odsłona tego pojedynku lepiej rozpoczęła się dla piłkarzy DRE. Najpierw do remisu doprowadził Bogdan Wojtas, a chwilę później zespół ten stanął przed szansą wyjścia na prowadzenie, gdyż sędziowie podyktowali rzut karny. Ostatecznie jednak DRE nie tylko że nie wykorzystało rzutu karnego, to jeszcze w tej samej minucie straciło drugą bramkę, a jej strzelcem okazał się zawodnik EC Maciej Anuszek. Ostatnie pięć minut to już zdecydowana przewaga EC, które zdobyło jeszcze dwie bramki, a ich autorami okazali się podobnie jak poprzednio najpierw Sznajder, a później Anuszek.

Specjal - EPEC 6:2 (3:1)
     1:0 - Burzyński (1.), 1:1 - Mazurowski (2.), 2:1 - Burzyński (12.), 3:1 - Szucki (15.), 4:1 - Michałowski (21.), 4:2 - Bigus (24.), 5:2 - Szucki (25.), 6:2 - Tomaszewicz (27.).
     Najwyższe zwycięstwo w 6. kolejce zanotował zespół Specjala, który aż 6:2 pokonał ostatni w tabeli EPEC. Pierwsza bramka padła już po kilkunastu sekundach gry, a jej autorem był Krzysztof Burzyński. Wydawało się, że tak szybko zdobyta bramka jeszcze bardziej podbuduje piłkarzy Specjala, a podziałała zupełnie odwrotnie. Zespół ten chyba zbyt szybko uwierzył w swoje zwycięstwo, co w kolejnych minutach się zemściło. Zaledwie minutę później po strzale Przemysława Mazurowskiego mieliśmy remis 1:1. Wynik ten utrzymywał się aż do 12 min., kiedy to po raz drugi na listę strzelców wpisał się Burzyński i Specjal objął prowadzenie. Tuż przed przerwą na 3:1 podwyższył Grzegorz Szucki. Dominacja Specjala jeszcze bardziej uwidoczniła się w drugiej połowie, a kolejne bramki były jedynie kwestią czasu. W 21 min. na 4:1 podwyższył Robert Michałowski, a dwie ostatnie bramki zdobyli: Grzegorz Szucki i Paweł Tomaszewicz. EPEC w tym czasie odpowiedział tylko jedną bramką autorstwa Grzegorza Bigusa.

Concordia/Fachman - Asenhajmer 0:1 (0:0)
     0:1 - Kulesza (26-sam.).
     Oba zespoły stworzyły bardzo ładne widowisko, choć zabrakło tego, co w piłce nożnej jest najważniejsze, czyli większej ilości bramek. Sytuacji ku temu nie brakowało, ale zawodnicy zarówno jednej jak i drugiej drużyny razili nieskutecznością. Więcej szczęścia w drugiej połowie mieli jednak piłkarze Asenhajmera. Na cztery minuty przed końcem do własnej bramki trafił zawodnik Concordii Rafał Kulesza i Asenhajmer objął prowadzenie 1:0. Mimo usilnych starań, wynik do końca nie uległ już zmianie.

14.BUZL - Służby Miejskie 1:3 (1:1)
     1:0 - Zieliński (6.), 1:1 - Stodulski (11.), 1:2 - P. Miller (18.), 1:3 - G. Miller (25.).
     W spotkaniu drugiego z trzecim zespołem w tabeli lepszy okazał się wicelider wygrywając 3:1. Dzięki tej wygranej Służby Miejskie zrównały się punktami z liderem zespołem Elwo. Początek meczu ułożył się jednak po myśli ekipy 14.BUZL. W 6 minucie do bramki rywali trafił najskuteczniejszy zawodnik ligi Paweł Zieliński i 14.BUZL wyszedł na prowadzenie 1:0. Pięć minut później do remisu doprowadził Krzysztof Stodulski i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Po zmianie stron lepiej na parkiecie radzili sobie piłkarze Służb Miejskich. Swoja przewagę udokumentowali jeszcze dwiema bramkami. Najpierw w 18 min. na 2:1 podwyższył Paweł Miller, a na pięć minut przed końcem wynik spotkania na 3:1 ustalił Grzegorz Miller.

Victoria - Przeciwlotnik 3:2 (0:0)
     1:0 - Lech (17.), 1:1 - Grzeszczak (18.), 2:1 - Brzeziński (21.), 2:2 - Iwicki (25.), 3:2 - Nadolny (27.).
     W pierwszej połowie trwała zacięta i wyrównana walka na parkiecie, ale żadna z drużyn mimo stwarzanych sytuacji nie potrafiła zdobyć bramki. Sytuacja zmieniła się dopiero po przerwie. Zaledwie dwie minuty poi wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Krzysztof Lech i Victoria objęła prowadzenie 1:0. Minutę później było już jednak 1:1 po tym, jak do siatki rywali trafił Mariusz Grzeszczak. Po raz drugi w tym spotkaniu Victoria wyszła na prowadzenie w 21 min. po golu Przemysława Brzezińskiego, ale także i tym razem Przeciwlotnik zdołał wyrównać po celnym trafieniu Piotra Iwickiego. O zwycięstwie Victorii zadecydowała akcja z 27 min. kiedy to bramkarza Przeciwlotnika pokonał Łukasz Nadolny, dając swojej drużynie trzy punkty.

Cleaner - Alstom 3:1 (1:0)
     1:0 - Niesiobędzki (3.), 1:1 - Czarnuch (17.), 2:1 - Czajka (18.), 3:1 - Szechlicki (19.).
     Spotkanie bardzo szybko ułożyło się po myśli Cleanera, bo już w 3 min. do siatki rywali Trafił Michał Niesiobędzki. Alstom dopiero w drugiej połowie grając w przewadze jednego zawodnika zdołał doprowadzić do wyrównania. Wcześniej czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Cleanera. Do remisu 1:1 doprowadził Marcin Czarnuch. Jak się później okazało, była to jedyna bramka, jaką tego dnia zdołali strzelić zawodnicy Alstomu. Najpierw w 18 min. do siatki rywali trafił Daniel Czajka, a niespełna minutę później wynik spotkania na 3:1 dla Cleanera ustalił Maciej Szechlicki. Była to druga porażka Alstomu w tym sezonie.

Stokrotki - REM 0:4 (0:3)
     0:1 - Borycki (7.), 0:2 - Albrecht (9.), 0:3 - Borycki (13.), 0:4 - Konieczki (29.).
     Nadal słabą formę prezentują Stokrotki, które tym razem nie sprostały drużynie REM notując kolejną wysoką porażkę. Po pierwszych dość wyrównanych minutach, które nie zapowiadały przegranej Stokrotek, w kolejnych minutach coraz częściej atakowali piłkarze REM. I wreszcie w 7 min. po jednym z szybkich kontrataków bramkę zdobył Sławomir Borycki. Dwie minuty później było już 2:0 dla REM - tym razem na listę strzelców wpisał się Jacek Albrecht. Tuż przed przerwą znów bramkarza Stokrotek pokonał Borycki i REM prowadził już 3:0. Pierwsza połowa praktycznie przesądziła losy tego spotkania. Po zmianie stron gra się nieco wyrównała, ale jedyną bramkę w tym kwadransie gry zdobył REM, a dokładnie Marcin Konieczki.