Niezły turniejowy występ Wójcika

Elbląg, Niezły turniejowy występ Wójcika

Młodzi szczypiorniści KS Meble Wójcik Elbląg wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Elblążanie zajęli w nim drugie miejsce.

Drużyna Grzegorza Czapli przygotowuje się do startu w I-ligowych rozgrywkach. Pierwszy test formy elblążanie przeszli pozytywnie, pokonując w meczu kontrolnym SPR GKS Żukowo, który będzie ligowym rywalem Meblarzy. Przez kolejny tydzień zawodnicy przygotowywali się do Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Udział w nim wzięła olsztyńska Warmia, Sokół Kościerzyna oraz litewski TG Sokół Soleczniki. Do kadry elbląskiego zespołu dołączył doświadczony zawodnik Marek Boneczko oraz występujący w barwach Truso młody kołowy Kamil Sparzak. Czy zagoszczą oni na stale w drużynie, dowiemy się niebawem. Elblążanie w pierwszym turniejowym meczu rywalizowali z Sokołem, a zwycięzca tej potyczki miał się zmierzyć z wygranym z drugiej pary. Pojedynek od początku była bardzo wyrównany i wielokrotnie tablica wyników wskazywała remis, jednak po 30 minutach gry to Meblarze mieli na swoim koncie dwa gole więcej (14:12). Po zmianie stron rywale wzięli się za odrabianie strat i doprowadzili do wyrównania po 16. W kolejnych akcjach piłkę do siatki posyłał Kamil Karczewski oraz Marek Boneczko i udało się wyjść na prowadzenie 21:20. Na trzy celne rzuty przeciwnika, Meblarze odpowiedzieli taką samą liczbą trafień i do ostatnich minut nie było wiadomo która z ekip zwycięży. W ostatnich sekundach do wyrównania 24:24 doprowadził Łukasz Rudnicki, a że mecz nie mógł się zakończyć wynikiem remisowym, o wygranej miały zadecydować rzuty karne. W tych lepsi okazali się elblążanie, pokonując Sokół 6:5.
       W drugiej turniejowej potyczce lepsi okazali się olsztynianie i to z nimi przyszło się zmierzyć elblążanom w meczu o pierwsze miejsce. Początek tego spotkania, podobnie jak poprzedniego, był bardzo wyrównany. Po trzech bramkach z rzędu olsztynian, tablica wyników wskazywała 5:7. Niezawodny z 7. metra był Marek Boneczko i dzięki dwóm celnym rzutom doprowadził do wyrównania. Do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka i na przerwę zespoły udały się przy prowadzeniu olsztynian 10:9. W drugiej odsłonie zawodów zespoły zdobywały bramki seryjnie. Najpierw cztery gole zdobyli piłkarze Warmii, a potem taką samą liczbą bramek odpowiedzieli podopieczni Grzegorza Czapli. W końcówce meczu nieco skuteczniejsi byli olsztynianie i to oni cieszyli się z wygranej 21:19 i zajęcia pierwszego miejsca w turnieju.

KS Meble Wójcik Elbląg - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 24:24 (14:12, k. 6:5)
       Wójcik:
Jaworski, Dąbrowski, Ram - Boneczko 7, Ostałowski 3, Załuski 3, Budzich 3, Ławrynowicz, 2 Karczewski 2, Nowakowski 2, Stępień 1, Krawiec 1, Sparzak, Lachowicz, Rudnicki, Cierzan.
       KS Meble Wójcik - OKPR Warmia Energa Olsztyn 19:21 (9:10)
       Wójcik
: Jaworski, Dąbrowski, Ram - Boneczko 6, Karczewski 5, Stępień 2, Załuski 2, Ławrynowicz 1, Nowakowski 1, Krawiec 1, Budzich 1, Ostałowski, Sparzak, Rudnicki, Cierzan.

Już jutro (2 września) podczas Święta Chleba odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu. Elblążanie pojawią się na scenie zlokalizowanej przy katedrze o godz. 15:30.