Odzyskali fotel lidera (halówka II)

Po pięciu kolejkach przerwy ponownie na fotel lidera powrócił zespół BIG, który w sobotę pokonał WSZ 4:0 oraz wykorzystał potknięcie dotychczas prowadzącego Termoizolu. W dole tabeli nadal bez punktów pozostają dwa zespoły: ASJ Automotive i EUH-E.

Sobotnie kolejka okazała się szczęśliwa dla piłkarzy BIG. Zespół ten po zwycięstwie 4:0 nad WSZ ponownie wrócił na pierwsze miejsce w tabeli. Po pierwszych dość wyrównanych minutach później coraz groźniej zaczęli atakować zawodnicy zespołu BIG. Wreszcie w 5 min. na listę strzelców wpisał się Marcin Źródło. Chwilę później tego samego dokonał Paweł Parszuto i BIG prowadził 2:0. W drugiej połowie gra nadal była bardzo wyrównana, oba zespoły stwarzały groźne sytuacje podbramkowe, ale więcej szczęści tego dnia miał BIG. W 26 min. na 3:0 podwyższył Radosław Ruczyński, a wynik spotkania na 4:0 ustalił tuż przed końcem Źródło zdobywając swoja drugą bramkę.
     Coraz lepiej wiedzie się ekipie Straży Pożarnej, która po zwycięstwie 4:2 nad Karo awansowała na drugie miejsce w tabeli. Praktycznie losy tego pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Po dwóch trafieniach Michała Ratajczyka i jednym Mariusza Wardy Straż prowadziła 3:0. W drugiej połowie Karo bardzo szybko zdobyło dwie bramki (Łukasz Prześlakiewicz i Konrad Koliński) zmniejszając straty do jednego oczka 2:3. Ostatnie słowo należało jednak do strażaków, a dokładnie Ratajczyka, który zdobywając trzecią bramkę w tym spotkaniu i pozbawił zespół Karo marzeń o korzystnym wyniku.
     Po raz drugi w tym sezonie Termoizol zremisował mecz choć tym razem podział punktów kosztował go utratę pierwszego miejsca w tabeli. Do 20 min. nic nie zapowiadało jednak, że mecz ten będzie tak wyrównany. Termoizol po bramkach Rafała Bewicza oraz Łukasza Malinowskiego prowadził 2:0 i mało kto spodziewał się, że PC Koni zdoła się jeszcze podnieść. Jednak w 20 min. sygnał do ataku dał Andrzej Witkowski zdobywając pierwszą bramkę. Za chwilę do siatki rywali trafił Piotr Łoś i mieliśmy remis 2:2. Jakby tego było mało niespełna minutę później bramka Adama Murawskiego dała prowadzenie ekipie PC Koni. Termoizol dość szybko zdołał się jednak otrząsnąć z ataków rywali i w 25 min. Radosław Bewicz doprowadził do wyrównania 3:3. Mimo usilnych starań obu zespołów wynik nie uległ już zmianie.
     Ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami East Express i Metrotest. Początek pojedynku to przewaga Metrotestu, który w ciągu zaledwie minuty strzelił rywalom dwie bramki. Najpierw do siatki przeciwników trafił Tomasz Szewczuk, a później Arkadiusz Stępień i Metrotest w 3 min. prowadził 2:0. Jeszcze przed przerwą za sprawą Marcina Lubowieckiego East Express zdobył bramkę kontaktową. Trzy minuty po wznowieniu gry ponownie w roli głównej wystąpił Lubowiecki, który zdobywając drugą bramkę doprowadził do remisu 2:2. Losy meczu na swoja stronę przechylił East Express w 22 min. po tym jak bramkarza rywali pokonał Tomasz Indyk.
     Najwyższe zwycięstwo w 8 kolejce zanotował Wiarus, który pokonał aż 10:0 EUH-E. Festiwal strzelecki otworzył już w 3 min. Tomasz Bandurski. W pierwszej połowie do siatki rywali trafi jeszcze dwukrotnie Piotr Szpigiel i do przerwy Wiarus prowadził 3:0. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Nadal stroną przeważającą byli piłkarze Wiarusa, którzy zdobyli jeszcze siedem bramek. Prawdziwym katem okazał się Przemysław Gruszka, który aż cztery razy pokonał bramkarza EUH-E. Dwukrotnie w tej połowie dokonał tego Tomasz Bandurski, raz Mirosław Lasowicz i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Wiarusa 10:0.
     Dość wysokie i przekonywujące zwycięstwa odniosły także zespoły: AZS Jański i Kromet. AZS pokonał aż 7:0 ADI choć pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak wysokiego zwycięstwa. Po kwadransie gry AZS Jański prowadził 1:0 po bramce Wojciecha Mosiejko. Sytuacja zupełnie odwróciła się w drugiej połowie. W ciągu zaledwie pięciu minut piłkarze AZS-u zdobyli aż pięć bramek nie tracąc przy tym żadnej i na dwie minuty przed końcem prowadzili 6:0. Wynik spotkania ustalił tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Wojciech Mosiejko.
     Wysokie zwycięstwo zanotował także Kromet, który pokonał 6:0 przedostatni w tabeli ASJ Automotive. W pierwszej połowie bramkarza ASJ dwukrotnie pokonał Robert Grzelak i po kwadransie gry Kromet prowadził 2:0. Drugą odsłonę pojedynku od celnego strzału rozpoczął Piotr Byzdra podwyższając prowadzenie na 3:0. W 24 min. było już 4:0 po golu Grzegorza Gałązki, a wynik spotkania na 6:0 ustalił w końcówce meczu Grzelak, zdobywając kolejne dwie bramki w tym spotkaniu.

Komplet wyników 8. kolejki:

East Express - Metrotest 3:2 (1:2)
     0:1 - Szewczuk (3.), 0:2 - Stępień (3.), 1:2 - Lubowiecki (8.), 2:2 - Lubowiecki (17.), 3:2 - Indyk (22.).

Termoizol - PC Koni 3:3 (1:0)
     1:0 - Raf. Bewicz (6.), 2:0 - Malinowski (19.), 2:1 - Witkowski (19.), 2:2 - Łoś (21.), 2:3 - Murawski (22.), 3:3 - Rad. Bewicz (25.).

BIG - WSZ Elbląg 4:0 (2:0)
     1:0 - Źródło (5.), 2:0 - Parszuto (6.), 3:0 - Ruczyński (26.), 4:0 - Źródło (29.).

Troll - Lira 3:1 (0:0)
     1:0 - J. Czyżak (17.), 1:1 - Grubecki (22.), 2:1 - Dymiszkiewicz (23.), 3:1 - K. Czyżak (29.).

ADI - AZS Jański 0:7 (0:1)
     0:1- Mosiejko (10.), 0:2 - Wysocki (23.), 0:3 - Stolarz (24.), 0:4 - Wysocki (27.), 0:5 - Mosiejko (28.), 0:6 - Głowacki (28.), 0:7 - Mosiejko (30.).

Kromet - ASJ Automotive Serwis 6:0 (2:0)
     1:0 - Grzelak (11.), 2:0 - Grzelak (13.), 3:0 - Byzdra (16.), 4:0 - Gałązka (24.), 5:0 - Grzelak (26.), 6:0 - Grzelak (27.).

Amatorzy/Marysieńka - USE 6:2 (3:1)
     1:0 - Nadulski (10.), 2:0 - Nadulski (12.), 3:0 - Skocki (13.), 3:1 - Gomułka (14.), 4:1 - Nadulski (22.), 5:1 - T. Przybylski (23.), 6:1 - S. Przybylski (23.), 6:2 - Tomiałojć (29.).

PKS - PKP 1:3 (1:1)
     1:0 - Kołecki (4.), 1:1 - Siemaszko (14.), 1:2 - Grudziński (26.), 1:3 - Rzepka (29.).

Karo - Straż Pożarna 2:4 (0:3)
     0:1 - Warda (6.), 0:2 - Ratajczyk (10.), 0:3 - Ratajczyk (15.), 1:3 - Prześlakiewicz (17.), 2:3 - Koliński (18.), 2:4 - Ratajczyk (23.).

Extom - Pujan 2:0 (1:0)
     1:0 - Stefański (14.), 2:0 - Jabłoński (20.).

Wiarus - EUH-E 10:0 (3:0)
     1:0 - Bandurski (3.), 2:0 - Szpigiel (6.), 3:0 - Szpigiel (13.), 4:0 - Gruszka (16.), 5:0 - Gruszka (18.), 6:0 - Gruszka (24.), 7:0 - Gruszka (25.), 8:0 - Bandurski (26.), 9:0 - Mir. Lasowicz (27.), 10:0 - Bandurski (30.).

Klasyfikacja strzelców po 8 kolejkach:

14 bramek:
     Tomasz Sielezin (Lira)
     13 bramek:
     Robert Grzelak (Kromet), Przemysław Gruszka (Wiarus)
     12 bramek:
     Piotr Moneta (BIG), Dariusz Sobotowicz (WSZ)
     11 bramek:
     Marcin Lubowiecki (East Express), Piotr Byzdra (Kromet), Piotr Kołecki (Straż Pożarna), Jacek Ulaszek (Termoizol)
     10 bramek:
     Mariusz Goryszewski (PKS), Michał Ratajczyk (Straż Pożarna).

Zestaw par 9. kolejki 26 lutego (sobota): AZS Jański - Kromet godz. (13.00), Lira - ADI (13.35), Pujan - Wiarus (14.10), PC Koni - Extom (14.45), EUH-E - Karo (15.20), Metrotest - Termoizol (15.55), PKP - East Express (16.30), USE - PKS (17.05), ASJ Automotive Serwis - Amatorzy/Marysieńka (17.40), WSZ Elbląg - Troll (18.15), Straż Pożarna - BIG (18.50). Zaległy: Extom - Wiarus (19.25).

• Do szefcia stronki : Podoba mi sie to okreslenie "Prawdziwy kat" hehe.... Moim zdaniem swietny mecz w pucharze BIG-u z Służbami Miejskimi. Za tydzien gramy z nimi w cwiecfinale mysle ze bedzie dobry mecz,ale jak zwykle wszystko zweryfikuje boisko..... Pozdro dla ekip grajacych i walczacych o punkty w obu ligach....
    0
    0
    Grucha(2005-02-21)
  • Tak jest Big wrocil na prowadzenie ale moim zdaniem na dlugo.Za tydzien gra ze straza pozarna a to bedzie zaciety mecz...PKS niech sie wzmocni bo cos zaczynaja przegrywac...Niech zaczna robic sobie sparingi z druzynami II ligi bo za 2 tygodnie zaczynaja im sie prawdziwe mecze, dobre zespoly takie jak Janski,Lira,Straz pozarna...radze wziasc wam sie do roboty do pracy a przede wszystkim do zycia na boisku..Duzo biegacie malo gracie taka prawda....Pozdrowienia !!!!!!!
  • nie chce sie wpierdzielac, ale... wygrywamy czwarty mecz w lidze (mowa o trollu oczywiscie), z pucharem ligi bedzie to szosty mecz pod rzad!! i w portelu, ani slowa, nic, a nic!! moze warto byloby pisac o wszystkich!! taka drobna sudestia :P
    0
    0
    jablon(2005-02-21)
  • ...do Szefcia stronki - Wiarus pokonał EUHE 10:0 czy 8:0??? Trudno z treści zrozumieć jaki wreszcie padł wynik. Poza tym, może trochę więcej komentarza na temat drużyn, które naprawdę robią postępy i powoli "pną" się w górę tabeli. Pozdrawiam ELF-a. Mało Ciebie na tym "moim zdaniem" a szkoda, bo Twoje komentarze są trafne i dowcipne.