Orka upolowana

Elbląg, Orka upolowana

Koszykarze Elbasketu pozostają niepokonaną drużyną w naszej grupie III ligi. Podopieczni Arkadiusza Majewskiego w Iławie pokonali tamtejsza Orkę.

Mecz z Orką rozpoczął się źle. Niemal przez cała pierwszą kwartę elblążanie musieli gonić wynik. Gonili, gonili i w 9. minucie dogonili doprowadzając do remisu po 14. Ostatecznie pierwsze 10 minut goście wygrali 18:15. I to był koniec emocji. Kolejne kwarty Elbasket wygrywał różnicą odpowiednio dziewięciu, ośmiu i czternastu punktów. najwięcej oczek rzucił Piotr Prokurat - 22.

Dzisiejsze zwycięstwo oznacza, że Basketball na kolejkę przed końcem zapewnił sobie zwycięstwo w swojej grupie. Jedyną niewiadomą w przypadku elbląskich koszykarzy jest to, czy sezon zasadniczy zakończą bez porażki. O tym przekonamy się w następnej kolejce. Podopieczni Arkadiusza Majewskiego na własnej hali podejmą Szkołę Gortata Gdańsk. A potem to już tylko baraże...

Orka Iława – Energa Basketball Elbląg 54:88 (15:18, 12:21, 13:21, 14:28)

Energa Basketball Elbląg: Prokurat 22, Jastrzębski 14, Szuszkiewicz 11, Bałabuch 11, Budziński 8, Gliński 6, Krakowski 6, Glaner 5, Szarszewski 2, Klonowski 2, Niburski 1, Koniczek