Czwartek 26-04-2018, imieniny Marzeny, Marii

512 918 555

Samozapłon czy brak wyobraźni? Samozapłon czy brak wyobraźni?

Orlice nie wykorzystały szansy na sukces (piłka siatkowa)

Elbląg, Orlice nie wykorzystały szansy na sukces (piłka siatkowa) Siatkarki elbląskiego E. Leclerca Orła w meczu 15. kolejki uległy 0:3 Politechnice Radomskiej (fot. PS)

Siatkarki elbląskiego E. Leclerca Orła nie poszły za ciosem po ostatnich dwóch zwycięstwach w rozgrywkach II ligi. W meczu 15. kolejki uległy 0:3 Politechnice Radomskiej, pomimo, że były bliskie sprawienia kolejnej niespodzianki. Zabrakło w ich grze ligowego cwaniactwa, a także jak to było widoczne, większych od rywalek umiejętności.

Niewielu liczyło na sukces elbląskich siatkarek z wyżej notowaną drużyną Politechniki Radom. Już przed meczem było wiadomo, że w drużynie gospodyń zabraknie pierwszej rozgrywającej Sylwii Pilarek, która w tym samym czasie miała „studniówkę” w Iławie. Jej zmienniczka Martyna Gierszewska leczy kontuzję, a bez rozgrywających trudno o wyprowadzanie skutecznych ataków. Starała się jak mogła zastąpić swoje koleżanki na rozegraniu, mniej doświadczona zwłaszcza w grze kombinacyjnej Anna Krypska. Ania popisywała się walecznością i ambicją, ale przyznajmy, mózgiem zespołu nie była. Pierwszego seta siatkarki Politechniki wygrały do 16, ale w drugim trener Andrzej Jewniewicz zmienił ustawienie i wzrosły emocje wśród kibiców. Sytuacja na boisku uległa korzystnej metamorfozie. W końcówce seta elblążanki prowadziły 22:19, lecz nie zdołały utrzymać przewagi punktowej. Indywidualne błędy elblążanek spowodowały, że tę partię wygrały radomianki 26:24. W trzecim secie ponownie zanosiło się na niespodziankę. Po drugiej przerwie technicznej elblążanki prowadziły 17:12. Niestety rywalki sprowadziły je na ziemię, bo miejscowe straciły w jednym ustawieniu 11 punktów, nie będąc w stanie powstrzymać siły ognia radomianek. Elbląskie siatkarki popełniały indywidualne błędy, szwankowało przyjęcie zagrywki i skończyło się przegraną w trzecim secie do 19 i 0:3 w całym meczu.
     Za tydzień elbląskie siatkarki zagrają w Warszawie, oby z lepszym skutkiem.

• No i wychodzi na to, że trener za łatwo zrezygnował na początku sezonu z doświadczonych zawodniczek, które są zgłoszone w klubie i mają karty zawodnicze, ale nie zostały zaproszone do treningów. :(
    0 0
    fiufiu(2010-01-18)
  • Świetna gra na siatce Ani T. Angeliki i Izy. Bajkowy pojedynczy blok Angeliki (widać powrót formy). Pani magister podbija prawie wszystko. Brawo za waleczność.
    0 0
    Tata Oli(2010-01-18)
  • gratuluję profesjonalizmu dziennikarskiego !!! Tak sobie czytam a tu ". .. po drugiej przerwie technicznej. .. " kurdę jak długo interesuję się siatkówą nie widziałem przerwy technicznej w II lidze. A co do dziewczyn gratulacje za wole walki, szkoda że nie do końca.
    0 0
    kib'siat(2010-01-18)
  • eeee ja uważam, że określenie 'mózgiem zespołu nie była' jest trochę obraźliwe. .. Jedyneczka zagrała dobrze, nie spaliła się w meczu i to jest ważne, że umie udźwignąć taki psychiczny ciężar jakim jest gra na pozycji rozgrywającej:)pozdrawiam