Orzeł strzelał aż miło

Elbląg, Elblążanie na podium
Elblążanie na podium (fot. nadesłana)

W 95. rocznicę zaślubin z morzem elbląscy strzelcy wystartowali w międzynarodowych zawodach strzeleckich w Pucku. Elblążanie wyróżniali się na tle reszty stawki, zajmując czołowe miejsca. W zawodach uczestniczyło 150 zawodników z pięciu krajów.

Zawodnicy Orła Elbląg zdominowali rywalizację w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego w kategorii junior. Wygrał Adam Szczygieł, natomiast drugie miejsce zajął Mateusz Weilandt. Dobry występ (karabinie pneumatyczny) zanotowała Agata Ostrowska, która pierwszego dnia zawodów wywalczyła czwarte miejsce. Również w karabinie pneumatycznym do finału zakwalifikował się Patryk Szałkowski, w którym to ostatecznie zajął szóste miejsce.
       W drugim dniu równie dobrze spisali się Adam i Mateusz, zajmującdrugie i trzecie miejsce. Ponadto na najniższym stopniu podium w kategorii pistolet pneumatyczny juniorów młodszych stanął Patryk Siudziński. Oprócz wyżej wymienionych w zawodach barwy elbląskiego Orła reprezentowali: Adrianna Dobrołowicz (13 i 14 miejsce) i Jan Ostrowski (dwa razy 17 miejsce).
KS Orzeł

• Niemożliwe - w Elblągu uprawia się inne dyscypliny sportu niż piłka nożna i bieganie. Szok! Może wreszcie władze miasta zaczną inwestować w dzieciaki i młodzież uprawiającą sport inny niż piłka nożna i ręczna!.