Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Ostatni dzwonek dla biegaczy

 
Elbląg, Ostatni dzwonek dla biegaczy Tak będą wyglądać numery startowe Biegu Niepodległości (fot. Elaktywni)
Rek

10 dni pozostało do elbląskiego Biegu Niepodległości, tylko do poniedziałku prowadzone są zapisy na zawody. Zostało mniej niż 20 miejsc, numery startowe już są gotowe! 

Obecnie na liście startowej widnieją 284 nazwiska, pozostało więc jeszcze 16 miejsc. Kto jeszcze się nie zapisał, jeszcze tylko w poniedziałek ma okazję, by to nadrobić. O północy lista zostanie zamknięta.
     - Wprowadzamy zasady, które obowiązują w profesjonalnych biegach, dzięki czemu organizacja całej imprezy będzie po prostu sprawniejsza. 11 listopada biuro zawodów, które będzie się mieściło w okolicach startu przy ul. Armii Krajowej, będzie od godz. 8.30 wydawało pakiety startowe i chipy do elektronicznego pomiaru czasu. Będzie też przyjmowało zapisy dzieci i młodzieży do biegu towarzyszącego, który zaplanowaliśmy na godz. 10.10 – informuje Stowarzyszenie Elaktywni, organizator Biegu Niepodległości.
     O godz. 10.12 przewidziano przemarsz na dystansie 1111 metrów dla wszystkich chętnych, a o godz. 11.11 wystartuje bieg główny na dystansie 11110 metrów. Zawodnicy pokonają 10 razy pętlę prowadzącą ulicami Armii Krajowej, Pocztową, 1 Maja, 12 lutego i ponownie Armii Krajowej.
     - Zachęcamy do przebierania się w barwy narodowe, byśmy Święto Niepodległości mogli uczcić nie tylko w biegu, ale też radośnie, z humorem. Po biegu odbędzie się konkurs na najciekawiej przebranego biegacza oraz konkurs na hasło elbląskiego Biegu Niepodległości. Na zwycięzców będą czekać nagrody – informuje Stowarzyszenie Elaktywni.
     Każdy zawodnik biegu głównego otrzyma pakiet startowy, a na mecie - medal. Na trasie będzie punkt z wodą, a po biegu będzie czekał posiłek regeneracyjny, gorąca kawa i herbata. Wszyscy startujący będą mogli też skorzystać z szatni w pobliskiej szkole muzycznej.
     - Zachęcamy wszystkich do wyjścia z domu i dopingowania biegaczy. Naszej imprezie przyświeca też szczytny cel. Każde 5 zł z wpisowego będzie przeznaczone na pomoc Tomkowi Kłosińskiemu, który potrzebuje pieniędzy na zakup protezy nogi. Środki na ten cel zbiera Regionalne Centrum Wolontariatu, którego wolontariusze będą kwestować podczas imprezy z puszkami – dodają Elaktywni.
     
Patronem medialnym Biegu Niepodległości jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • 10 dni pozostało do elbląskiego Biegu Niepodległości, tylko do poniedziałku prowadzone są zapisy na zawody. Zostało mniej niż 20 miejsc, numery startowe już są gotowe!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  muj(2015-11-02)
 • Strategia wojny totalnej wyklucza dziś bowiem zastosowanie zbrojnej interwencji z zewnątrz: zamiast agresji zbrojnej na kraj, który zamierza się opanować, wywoła się wewnątrz tego państwa, za pomocą odpowiednich działań dobrze wyszkolonych dywersantów proces osłabiania władzy, podczas gdy małe grupki partyzanckie, przedstawiane jako, ,spontaniczna emanacja dążeń ludu”, podejmą nowy typ działań bojowych, głosząc oficjalnie, ,wojnę rewolucyjno-wyzwoleńczą’’, a w rzeczywistości – dążąc do przyspieszenia rozkładu kraju, a następnie – objęcia władzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  antykomor(2015-11-04)
 • Ratyfikując umowę o przystąpieniu Polski do NATO, Warszawa uznała, że – zgodnie z preambułą Traktatu Północnoatlantyckiego – stanowi część „wspólnego dziedzictwa i cywilizacji swych narodów, opartej na zasadach demokracji, wolności jednostki i rządów prawa”. Oczywiście, użyte w Traktacie hasła są na tyle górnolotne i ogólnikowe, że trudno poświęcać się ich analizie. Nie ma sensu również formułowanie i powtarzanie dość oczywistego twierdzenia o tym, iż Polska – podobnie zresztą, jak wiele innych krajów członkowskich – niewiele ma wspólnego z owym dziedzictwem, którego wyznacznikiem ma być system wartości i ustrój polityczny Stanów Zjednoczonych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-11-04)
 • Słowa włoskiego filozofa Juliusa Evoli: „koncepcjom organicznym ludzkiego życia Amerykanie przeciwstawiają koncepcje mechanistyczne. W społeczeństwie, które ‘zaczynało od zera’, wszystko nosi znamiona sztuczności. W społeczeństwie amerykańskim o wizerunku nie stanowi twarz, lecz maska. Jednocześnie wielbiciele amerykańskiego stylu życia są wrogo nastawieni wobec osobowości”.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-11-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKOWOKO s.c.