Pewna wygrana Startu w Gdyni

Elbląg, Pewna wygrana Startu w Gdyni

W meczu 7. kolejki PGNiG Superligi kobiet Start zagrał na wyjeździe z Arką Gdynia. Elblążanki od pierwszych minut prezentowały się dużo lepiej od swoich przeciwniczek i pokonały gdynianki różnicą dwunastu goli (30:18). Dzięki tej wygranej Start awansował na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Start pojechał do Gdyni po czwarte zwycięstwo w sezonie i zrehabilitowanie się za nienajlepszy ostatni występ, kiedy to przegrał z Pogonią Szczecin. Elblążanki przystępowały do pojedynku z dorobkiem ośmiu punktów, rywalki natomiast jedynie z czterema.
       Wynik pojedynku otworzyła Patrycja Świerżewska, a rywali swoje pierwsze trafienie zanotowały w 3 minucie. Od stanu 3:2 elblążanki dominowały na parkiecie i przez osiem minut nie pozwoliły gospodyniom na powiększenie dorobku bramkowego, a same pokonały Beatę Kowalczyk aż sześciokrotnie. Prowadzenie naszej drużyny mogło być jeszcze wyższe, gdyby wykorzystały wszystkie kontrataki. Dobre zawody rozgrywała Klaudia Powaga, obrona również spisywała się całkiem nieźle. Gospodynie swoją trzecią bramkę zdobyły dopiero w 12 minucie z 7. metra. Nadal skuteczniejsze w ataku były przyjezdne, które w 17. minucie prowadziły 12:4. W kilku kolejnych akcjach w elbląskich szeregach zawodziła skuteczność, a celny rut oddała dopiero w 21. minucie Katarzyna Kozimur z rzutu karnego. Mimo siedmiobramkowego prowadzenia Startu, nie do końca zadowolony z postawy swoich podopiecznych był Andrzej Niewrzawa i wezwał zawodniczki na rozmowę. Po przerwie gra się bardzo wyrównała, bramki padały praktycznie naprzemiennie i zespoły udały się na przerwę przy prowadzeniu EKS 18:12.
       Po zmianie stron pierwsze dwa trafienia padły z rąk bardziej doświadczonych piłkarek Arki Kingi Gutkowskiej i Katarzyny Kołodziejskiej. Gdy na ławkę kar została odesłana była zawodniczka Startu Aleksandra Dorsz, nasze zawodniczki ruszyły do ataku. Elblążanki trafiały do siatki seryjnie, grały bardzo dobrze w obronie, a gospodynie myliły się przy podaniach. W 45. minucie do siatki trafiła Paulina Uścinowicz i przyjezdne odskoczyły już na dziesięć goli (24:14). Tak wysokie prowadzenie wprowadziło w szeregi EKS nieco rozluźnienia i pojawiły się błędy. Gdynianki rzuciły trzy bramki z rzędu, a chwilową niemoc przyjezdnych przerwała Aleksandra Jędrzejczyk. W 52. minucie Kinga Gutkowka rzuciła 22. bramkę dla swojej drużyny i jak się później okazało było to ostatnie trafienie gospodyń w tym meczu. Trener Andrzej Niewrzawa rotował składem, na boisku pojawiła się m.in. Barbara Choromańska, Paulina Stapurewicz, a między słupkami Wioleta Pająk. Gospodynie wielokrotnie się myliły w akcjach ofensywnych, a ostatnie bramki dla naszej drużyny zdobywała Aleksandra Jędrzejczyk i Barbara Choromańska. EKS pokonał Arkę 30:18, zgarnął trzy punkty i awansował na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Arka Gdynia - EKS Start Elbląg 18:30 (12:18)
       Start:
Powaga, Pająk, Bałdyga - Kozimur 6, Jędrzejczyk 5, Świerżewska 5, Gadzina 4, Uścinowicz 4, Balsam 2, Choromańska 2, Trbović 1 Yashchuk 1, Tarczyluk, Stapurewicz.

Kolejne spotkanie nasza drużyna zagra na wyjeździe 24 października z Koroną Kielce.

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

• Ludzie,nie piszemy tu komentarzy,po żadnych meczch,wygranych,czy przegranych. Niech zostanie tylko szambo,w którym się będzie taplał Gruchalski z Malickim. Ci ludzie mają gdzieś Start,dla naczelnego liczy się tylko klikalność i będzie w związku z tym tolerował każdego piszącego psychola,drugi cały budżet miasta na sport wpakował by w Olimpię. Dość tego,bojkot!!!
  • To nie jest takie pewne zweycięstwo, pierwsza piątka zespołów ogrywa zespół z Gdyni większą różnicą niz 12 bramek i właśnie tych bramek brakuje w kluczowych spotkaniach z zespołami wyżej notowanymi
  • Brawo - nasz zespół jest w przebudowie każde zwycięstwo cieszy. W tym sezonie będę się cieszył z miejsca w puerwszj 6. Jeszcze raz brawo. No i dla klubu kibica brawo za doping.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    11
    2
    Najpiękniejsze kwiaty (2018-10-20)
  • Brawo Klaudia Powaga
  • Oglądałem i świetny doping, dziewczyny grały u siebie, BRAWO dla Klubu Kibica i graty dla dziewczyn:-)potrzebne było o zwycięstwo, zwłaszcza takie łatwiejsze. Pozdrowienia dla prawdziwych kibiców ???? ten hejt w necie mnie strasznie wkurza
  • CUDOWNIE DZIEWCZYNY!!! CUDOWNIE KLUB KIBICA!!!
  • Odnośnie hejtu to proponuje posłuchać FL Stacja Wolność
  • Ciamajda to ty
  • @Eks - Dobrze mówisz. Ja jestem za. Lepiej pisac na Facebooku czy zorganizowac w przyszlosci wiecej spotkan otwartych miedzy kibicami i z zawodniczkami dla wszystkich kibiców, nie tylko dla tych co należą do Klubu Kibica. Izolowanie zawodniczek od mieszkanców niczemu dobremu nie słuzy. .. Bardzo fajnie, ze dziewczyny odwiedzają ostatnio najmłodszych w przedszkolach i szkołach promując tym samym piłkę reczną. Jak zawodniczki bedą sie identyfikowały z miastem to i mieszkancy to docenia zaczna sie identyfikowac ze Startem. Frekwencja na meczach i tak już wzrosła, mimo tego iz mecze są rozgrywane w srodku tygodnia i wiele osób nie moze przyjsc ze wzgledu na prace czy szkołe. Liczba subskrybcji kanału Start Elblag TV na youtube wzrosła do 453 ! Marketingowo Start prezentuje sie juz duzo lepiej. Dziewczyny praktycznie przed kazdym meczem zapraszają wszystkich na mecz i idzie to wszystko w dobrym kieruku. Tylko na tym portalu niestety ciagle szambo w komentarzach. .. ..
  • Ze smieszna gdynia Krzychuu jest w niebue
    3
    2
    Ciamajda(2018-10-20)
  • Oglądałem mecz na zobacz. tv i wynik dobry, w obronie było twardo ale jeszcze dużo niedokładnych podań było… „Uścin” skoncentrowana, aktywna w obronie, dużo lepiej poruszała się po boisku i tak ma być Paula zawsze! Martwi mnie natomiast forma Magdy…
  • Dobry był doping elbląskich kibiców na meczu. Było słychac wsparcie zespołu podczas transmisji meczu. Brawo kibice. Wyjazd mozecie zaliczyc jak najbardziej do udanych.