UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwsi kibice już na granicy z obwodem

 
Elbląg, Pierwsi kibice już na granicy z obwodem
Pierwsi kibice z Chorwacji na granicy w Grzechotkach (fot. Administracja Celno-Skarbowa)

Sondaż portElu

Który mecz w Elbląskiej Strefie Kibica chciałabym/chciałbym obejrzeć 25 czerwca o godz. 20?
Iran - Portugalia 52.4%
Hiszpania - Maroko 47.6%
Liczba głosów: 63. Sondaż został zakończony.

W sobotę wieczorem w Kaliningradzie odbędzie się pierwszy mecz Mundialu, w którym Chorwacja zmierzy się z Nigerią. - Wylosowałem bilety na wszystkie cztery mecze w Kaliningradzie, rezerwację robiłem jeszcze przed losowaniem grup. Miałem nadzieję, że jeden mecz zagrają tu Polacy. Ale co tam, ważne żeby poczuć atmosferę Mundialu na żywo. Wybieramy się ze znajomymi wcześnie rano, by uniknąć korków – mówi pan Michał, jeden z elblążan. To samo przed każdym meczem w Kaliningradzie radzą kibicom strażnicy graniczni.

- Jesteśmy w pełni przygotowani na przyjęcie kibiców z różnych krajów na wszystkich przejściach granicznych z obwodem kaliningradzkim. Czynne będą wszystkie pasy odpraw, w dniach meczów będzie prowadzona odwrotna odprawa, to znaczy, że kibice jadący do Rosji będą odprawiani również na pasach wjazdowych do Polski – zapewnia kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie. - Kibicom wybierającym się na mecze, przypominamy że zgodnie z procedurami określonymi przez stronę rosyjską, muszą mieć ze sobą ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica. Radzimy też, by wybierać się na mecze rano, by spokojnie dojechać na mecz.
     Wymagana jest także polisa ubezpieczeniowa do kwoty 30 tys. euro.
     Na Mundial do Kaliningradu wybierają się także elblążanie. Jednym z nich jest pan Michał, który wylosował bilety na wszystkie cztery mecze w stolicy obwodu kaliningradzkiego. - Rezerwację robiłem jeszcze przed losowaniem grup. Miałem nadzieję, że jeden mecz zagrają tu Polacy, no ale stało się inaczej. Ważne żeby poczuć atmosferę Mundialu na żywo. Wybieramy się ze znajomymi wcześnie rano, by uniknąć korków. Jak się dowiedzieliśmy, do samego Kaliningradu i tak autem nie wjedziemy, przed miastem utworzono wielkie parkingi, gdzie można zostawić auto i stamtąd dostać się busikiem pod sam stadion. Po meczu od razu wracamy do domu – opowiada pan Michał.
     Rosyjskie media informują, że na mecze do Kaliningradu może przyjechać około 5 tysięcy Anglików, około 4 tysięcy Belgów, także kilka tysięcy Chorwatów. Pierwsi Chorwaci zameldowali się na granicy w Grzechotkach zostali odprawieni już w piątek.
     - Jak wynika z naszych informacji na każdy z meczów w Kaliningradzie, może przyjechać  przez przejścia na polsko-rosyjskiej granicy ok. 5 tys. kibiców. Służba Celno-Skarbowa przygotowała się do tego okresu bardzo solidnie. Na granicy pojawiło się ponad 100 funkcjonariuszy więcej niż na co dzień, przygotowaliśmy specjalne rozwiązania i procedury do zastosowania w sytuacji gwałtownego spiętrzenia napływu podróżnych. Na razie kibice z Chorwacji pojawiają się pojedynczo. Są pełni optymizmu i bardzo przyjaźnie nastawieni do wszystkich. Swoją sympatię okazują też naszym funkcjonariuszom – informuje Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie.
     Elblążanie, którzy do Kaliningradu się nie wybierają, mogą oglądać mecze Mundialu w Elbląskiej Strefie Kibica na lodowisku przy ul. Karowej.
     
     Program Elbląskiej Strefy Kibica na sobotę i niedzielę
     Sobota, 16 czerwca
     godz. 11 – otwarcie strefy
     godz. 11.30-12 – studio przedmeczowe
     godz. 12-14 – transmisja meczu Francja – Australia
     godz. 14-14.23 – studio pomeczowe
     godz. 14.20-14.30 – zajęcia zumby
     godz. 14.30-15 – studio przedmeczowe
     godz. 15-17 – transmisja meczu Argentyna – Islandia
     godz. 17-17.23 – studio pomeczowe
     godz. 17.23 – 17.30 – występ hip-hopowy Michał Gierulskiego, stypendysty miasta Elbląg
     godz. 17.30-18 – studio przedmeczowe
     godz. 18-20 – transmisja meczu Peru – Dania
     godz. 20-20.18 – studio pomeczowe
     godz. 20.30-21 – studio przedmeczowe
     godz. 21-23 – transmisja meczu Chorwacja – Nigeria
     godz. 23-23.05 – studio pomeczowe
     ok. godz. 23.30 – zamknięcie strefy
     
     Niedziela, 17 czerwca
     godz. 13 – otwarcie strefy
     godz. 13-14 – studio przedmeczowe
     godz. 14-16 – transmisja meczu Kostaryka – Serbia
     godz. 16-16.20 – studio pomeczowe
     godz. 16.20-16.45 – konkursy dla widzów
     godz. 16.30-17 – studio przedmeczowe
     godz. 17-19 – transmisja meczu Niemcy – Meksyk
     godz. 19-19.20 – studio pomeczowe
     godz. 19.45-20 – studio przedmeczowe
     godz. 20-22 – transmisja meczu Brazylia – Szwajcaria
     godz. 22-22.05 – studio pomeczowe
     ok. 22.30 – zamknięcie strefy
     
     Zapraszamy też do udziału w sondzie na temat transmisji meczu w ESK 25 czerwca o godz. 20. Który mecz wolicie oglądać: Iran - Portugalia czy Maroko - Hiszpania? Głosowanie potrwa do niedzieli do godz. 23.59.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka GODŁO
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA