Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Proszę zapoznać się z informacją na temat cookies stosowanych na naszej stronie.
Niedziela 22-04-2018, imieniny Łukasza, Leona
 
Rek

UWAGA!

Zamknij Zamknij
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Na osiedlu

Gospodarka

Społeczeństwo

Kultura

Sport

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Prasówka

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Dawny Elbląg

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Samozapłon czy brak wyobraźni? Samozapłon czy brak wyobraźni?

Pływacy Jedynki po raz 4. wicemistrzami województwa

 
Elbląg, Pływacy Jedynki po raz 4. wicemistrzami województwa fot. nadesłana
Rek

To już czwarty rok z rzędu Uczniowski Klub Pływacki „Jedynka” zdobył tytuł klubowego Wicemistrza Województwa Warmiński-Mazurskiego w pływaniu. Zawody odbyły się w Olsztynie w miniony weekend (4-5 grudnia). Zawodnicy UKP Jedynka wywalczyli 2. miejsce oraz puchar, zdobyli łącznie 48.221 pkt., ustępując w klasyfikacji drużynowej tylko MTP Kormoran Olsztyn.

Podobnie zakończyliśmy rywalizację drużynową w końcowej klasyfikacji medalowej, drugie miejsce zapewniło nam zdobycie 76 medali: 28 złotych, 25 srebrnych i 23 brązowych.
     Elblążanka Wiktoria Domżalska (2000 rocznik) ustanowiła nowy rekord województwa na dystansie 50 m st. dowolnym 15-latek i jest to czwarty aktualnie posiadany przez nią rekord naszego województwa.
     Puchary w klasyfikacji końcowej za największą ilość punktów za dwa najwyżej punktowane starty zdobyli:
     za I miejsce:
     Wiktoria Domżalska (2000 rocznik)
     Olek Cyckowski (2003 rocznik)
     za II miejsce:
     Ania Doroszkiewicz (2005 rocznik)
     Sebastian Towarek (1993 rocznik)
     za III miejsce:
     Martyna Waśniewska (2004 rocznik)
     Medale dla naszego Klubu wywalczyli:
     złote i tytuł Mistrza Województwa
     200 m st. dowolny – Wiktoria Domżalska (2000 rocznik) i Sebastian Towarek (1993 rocznik)
     100 m st. grzbietowy – Martyna Waśniewska (2004 rocznik) i Olek Cyckowski (2003 rocznik)
     200 m st. klasyczny – Natalia Cherek (2001 rocznik) i Robert Wojtalewicz (2001 rocznik)
     200 m st. zmienny – Natalia Cherek (2001 rocznik)
     50 m st. dowolny – Ania Doroszkiewicz (2005 rocznik), Martyna Waśniewska (2004 rocznik), Wiktoria Domżalska (2000 rocznik), Olek Cyckowski (2003 rocznik)
     50 m st. klasyczny – Józek Grzębski (2002 rocznik) i Sebastian Nieroński (1999 rocznik)
     100 m st. zmienny – Natalia Cherek (2001 rocznik)
     200 m st. grzbietowy – Ania Doroszkiewicz (2005 rocznik), Martyna Waśniewska (2004 rocznik), Janek Tucholski (2005 rocznik), Olek Cyckowski (2003 rocznik)
     100 m st. dowolny – Marysia Gutowska (2004 rocznik), Karolina Tylkie (2001 rocznik), Wiktoria Domżalska (2000 rocznik), Sebastian Towarek (1993 rocznik)
     50 m st. motylkowy – Wiktoria Domżalska (2000 rocznik)
     50 m st. grzbietowy – Ania Doroszkiewicz (2005 rocznik), Martyna Waśniewska (2004 rocznik), Olek Cyckowski (2003 rocznik)
     400 m st. dowolny – Julia Borczak (2005 rocznik) i Marysia Gutowska (2004 rocznik)
     srebrne i tytuł wicemistrza województwa
     200 m st. dowolny – Julia Borczak (2005 rocznik), Marysia Gutowska (2004 rocznik), Oliwier Niewiadomski (2004 rocznik)
     100 m st. grzbietowy – Dominika Tylkie (2004 rocznik), Jasiu Stosik (2005 rocznik)
     200 m st. klasyczny – Sebastian Nieroński (1999)
     50 m st. dowolny – Dominika Tylkie (2004 rocznik), Karolina Tylkie (2001 rocznik), Tomek Maksymowicz (2000 rocznik), Sebastian Towarek (1993 rocznik)
     50 m st. klasyczny – Ania Doroszkiewicz (2005 rocznik), Paulina Borowska (2000 rocznik), Kacper Żuchowski (2003 rocznik), Robert Wojtalewicz (2001 rocznik)
     200 m st. grzbietowy – Darek Ostałowski (2004 rocznik)
     100 m st. klasyczny – Natalia Cherek (2001 rocznik), Paulina Borowska (2000 rocznik), Helena Czyż (1999 rocznik), Józek Grzębski (2002 rocznik), Dominik Godlewski (2001 rocznik), Sebastian Nieroński (1999 rocznik)
     50 m st. grzbietowy – Janek Tucholski (2005 rocznik), Tomek Maksymowicz (2000 rocznik)
     400 m st. dowolny – Karolina Tylkie (2001 rocznik)
     sztafeta ponadgimnazjalna 4x50m st. dowolny – Helena Czyż (1999 rocznik), Ola Zając (2002 rocznik), Natalia Cherek (2001 rocznik), Wiktoria Domżalska (2000 rocznik)
     brązowe i III miejsce w województwie
     200 m st. dowolny – Bartek Pasieczny (2004 rocznik)
     100 m st. grzbietowy – Janek Tucholski (2005 rocznik), Darek Ostałowski (2004 rocznik), Tomek Maksymowicz (2000 rocznik)
     200 m st. klasyczny – Darek Ostałowski (2004 rocznik)
     200 m st. zmienny – Marysia Gutowska (2004 rocznik)
     50 m st. dowolny – Helena Czyż (1999 rocznik)
     50 m st. klasyczny – Martyna Czyżyk-Skoczyk (2005 rocznik), Adrian Straszkiewicz (2002 rocznik), Dominik Godlewski (2001 rocznik)
     100 m st. zmienny – Dominika Tylkie (2004 rocznik)
     200 m st. grzbietowy – Maciej Gilgenast (2001 rocznik)
     100 m st. dowolny – Martyna Czyżyk-Skoczyk (2005 rocznik), Paulina Borowska (2000 rocznik), Tomek Maksymowicz (2000 rocznik)
     100 m st. klasyczny – Dominika Tylkie (2004 rocznik), Adrian Straszkiewicz (2002 rocznik), Robert Wojtalewicz (2001 rocznik)
     50 m st. motylkowy – Sebastian Towarek (1993 rocznik)
     50 m st. grzbietowy – Maciek Gilgenast (2001 rocznik)
     400 m st. dowolny – Klaudia Niewiadomska (2006 rocznik) i Oliwier Niewiadomski (2004 rocznik)
     sztafeta ponadgimnazjalna 4x50m st. dowolny – Dominik Godlewski (2001 rocznik), Tomek Maksymowicz (2000 rocznik), Sebastian Nieroński (1999 rocznik), Sebastian Towarek (1993 rocznik).
     Wiele z uzyskanych w Olsztynie wyników jest także nowymi rekordami klubu.

UKP Jedynka Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.