Czwartek 23-11-2017, imieniny Klemensa, Adeli

512 918 555

Pogoda nie ma znaczenia Pogoda nie ma znaczenia

Polki gromią Włoszki. Sylwia Lisewska najskuteczniejszą zawodniczką.

Elbląg, Polki gromią Włoszki. Sylwia Lisewska najskuteczniejszą zawodniczką. fot. Anna Dembińska

Zgodnie z przewidywaniami zakończył się pierwszy mecz Polek w eliminacjach do mistrzostw Europu 2018. Biało-czerwone, z Sylwią Lisewską w składzie, pokonały Włoszki 40:13. Elbląska zawodniczka zdobyła najwięcej bramek.

Reprezentacja Polski od kilka dni trenuje w Lubinie, przygotowując się do meczów eliminacyjnych o awans do mistrzostw Europy. W kadrze znalazła się jedna przedstawicielka elbląskiego Kram Startu Sylwia Lisewska. Warto nadmienić, że do kadry B została powołana Magda Balsam, Klaudia Powaga i Patrycja Świerżewska, a w rezerwie pozostała Aleksandra Dorsz oraz Aleksandra Kwiecińska. Polki przygotowania do meczów z Włoszkami i Słowaczkami rozpoczęły 21 września w Lubinie. Tam też zaplanowano pierwszy mecz eliminacyjny, drugi odbędzie się 1 października na Słowacji.
     Dzisiejszy mecz w Lubinie od początku toczył się po myśli polskiej drużyny. Już od pierwszych minut na parkiecie mogliśmy zobaczyć Sylwię Lisewską, która wspomagała zespół w ataku. Elbląska zawodniczka rozgrywała niezłe zawody, zanotowała kilka asyst, a w 12. minucie zdobyła swoją pierwszą bramkę. Włoszki próbowały wyłączyć z rozegrania naszą zawodniczkę, jednak niewiele to pomogło przeciwniczkom Biało-czerwonych. Po kwadransie gry Sylwię Lisewską na parkiecie zastąpiła Karolina Kudłacz-Gloc, a na przerwę Polski zeszły z ośmioma bramkami zaliczki (16:8). Po zmianie stron zawodniczki Leszka Krowickiego trafiały seryjnie i w 36. minucie prowadziły już 22:8. Mniej więcej kwadrans przed końcem pojedynku na pakiecie pojawiła się zawodniczka Kram Startu, która w tej połowie mogła zaprezentować się zarówno w ataku jak i obronie. Sylwia Lisewska rozgrywała znakomite zawody, a efektem tego było pięć bramek z rzędu, w tym dwie z linii 7. metra. Kibice zgromadzeni w lubińskiej hali czekali na czterdzieste trafienie Polek i się doczekali, a autorką ostatniej bramki dla Biało-czerwonych był nie kto inny jak zawodniczka Kram Startu. Elbląska rozgrywająca rzuciła w sumie siedem bramek i był to najlepszy wynik w polskiej ekipie.

Polska - Włochy 40:13 (16:8)
     Polska:
Gawlik, Płaczek - Lisewska 7, Zawistowska 5, Grzyb 5, Kudłacz-Gloc 4, Drabik 4, Szarawaga 4, Achruk 4, Michałów 2, Łabuda 2, Roszak 2, Kobylińska 1, Janiszewska, Kozłowska, Urtnowska.

1 października nasza reprezentacja zagra drugi mecz eliminacyjny, tym razem na wyjeździe ze Słowacją.