Poniedziałek 28-05-2018, imieniny Justyny, Jaromira

512 918 555

No to hop! No to hop!

Polska pokonała Angolę (piłka ręczna)

Elbląg, Polska pokonała Angolę (piłka ręczna) We wtrorkowym meczu Polska okazała się lepsza od Angoli (Fot. zprp.pl)

Drugie zwycięstwo na rozgrywanych w Serbii Mistrzostwach Świata odniosły reprezentantki Polski. Biało-czerwone pokonały we wtorkowym meczu Angolę 32:23 i są bardzo bliskie awansu do grona najlepszych szesnastu drużyn turnieju.

Mistrzyniom Afryki starczyło sił na dziesięć minut wyrównanej walki z naszą reprezentacją. Po tym czasie nasza kadra wypracowała przewagę, której pilnowała do końca spotkania. Podopieczne Kima Rasmussena były lepszym zespołem i wygrały w pełni zasłużenie. Po dość niemrawym początku, głównie dzięki kilku dobrym interwencjom w obronie Moniki Stachowskiej, Polki wyszły na prowadzenie. Biało-czerwone wygrywały już pięcioma golami, ale kilka niecelnych podań i rzutów wystarczyło by rywalki odrobiły część strat. Trener Rasmussen dokonał kilku korekt w składzie, dysygnując do gry Karolinę Kudłacz, Karolinę Siódmiak, Patrycję Kulwińska i Monikę Migałę i biało-czerwone znowu zaskoczyły. Do przerwy Polska prowadziła 18:13. W pierwszej odsłonie niezwykle skuteczna była zawodniczka Startu Elbląg Kinga Grzyb, która w siedmiu próbach aż sześć razy trafiła do siatki Angoli.
     W drugiej połowie nasza kadra kontrolowała mecz. Polska grała dobrze w obronie, a do kontry kapitalnie biegała Katarzyna Koniuszaniec. Skrzydłowa Startu została wybrana po zakończeniu spotkania jego najlepszą zawodniczką i otrzymała pamiątkową statuetkę z rąk organizatorów. Biało-czerwone mogły wygrać jeszcze wyżej, ale w końcówce zagrały trochę niedokładniej i skończyło się na pewnym zwycięstwie dziewięcioma trafieniami.
     Przed naszą reprezentacją dzień przerwy i odpoczynek, a w czwartek drużynę trenera Kima Rasmussena czeka pojedynek z Argentyną, który powinien nam zapewnić awans do 1/8 finału. Początek meczu o godz. 18.

POLSKA – ANGOLA 32:23 (18:13)