Środa 26-07-2017, imieniny Anny, Joachima

512 918 555

Zawsze gotowa do wypłynięcia Zawsze gotowa do wypłynięcia

Powtórki nie było (piłka ręczna)

Elbląg, Powtórki nie było (piłka ręczna) Techtrans Darad pokonał we własnej hali Tęczę Kościan 31:25

W meczu 20. kolejki szczypiorniści Techtransu Daradu po zaciętej walce pokonali we własnej hali Tęczę Kościan 31:25 (14:12). Po tym meczu elblążanie awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od udanych ataków gospodarzy, którzy po sześciu minutach gry prowadzili 4:0. Dwukrotnie w tym czasie do bramki rywali trafiał Maciej Borsukowicz. Kolejne minuty to nadal bardzo dobra postawa podopiecznych Ludwika Fonferka, którzy zwłaszcza udaną grą w obronie skutecznie odcinali rywalom dostęp do własnej bramki. Kiedy w 15 min. po kolejnej bramce Łukasza Masiaka Techtrans prowadził 10:3, wydawało się, że elblążanie odniosą łatwe zwycięstwo. Przyjezdni pokazali jednak swój charakter - podoba sytuacja miała miejsce w pierwszym pojedynku obu ekip rozgrywanym w Kościanie. Wówczas to praktycznie przez cały mecz na prowadzeniu byli elblążanie, jednak w końcówce Tęcza najpierw doprowadziła do remisu, by kilka minut później cieszyć się z wygranej.
     - Podczas meczu różne myśli chodzą człowiekowi po głowie, także i takie, że może powtórzyć się sytuacja z pierwszego meczu w Kościanie - stwierdził po ostatnim gwizdku sędziego trener Techtransu Ludwik Fonferek.
     To czego obawiał się trener Fonferek w kolejnych minutach zaczęło się sprawdzać. W ciągu dziesięciu minut zawodnicy Techtransu zdołali rzucić zaledwie jedną bramkę, przy czym goście dokonali tego aż siedem razy i w 26 min. mieliśmy wynik 11:10. Mimo usilnych starań przyjezdnym nie udało się w tej części gry doprowadzić do remisu. Na przerwę Techtrans schodził z zapasem dwóch bramek 14:12.
     Po zmianie stron wyrównana walka toczyła się jedynie przez pierwsze pięć minut. Zespoły zdobywały kolejne bramki i w 35 min. na tablicy widniał rezultat 17:15 dla Techtransu. Jednak w 40 min. Techtrans prowadził już 20:15. Najwyższą przewagę w tym spotkaniu elblążanie uzyskali w 52 min. Najpierw rzut karny pewnie obronił Zenon Korzeniowski, za chwilę do siatki rywali trafił Łukasz Masiak i Techtrans prowadził różnicą ośmiu punktów - 27:19. W końcówce spotkania rywale zdołali odrobić zaledwie jedną bramkę i spotkanie zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 31:25.

Techtrans Darad Elbląg - Tęcza Kościan 31:25 (14:12)
     Techtrans: Z. Korzeniowski, Wróbel - Marzec 4, Roszkowski, Laskowski 3, Stypułkowski 2, Borsukowicz 6, F. Korzeniowski 1, Januszewski, Masiak 6, Dąbrowski 2, Babicki 7.
     Tęcza: Maćkowski, M. Żak - Muszyński 3, Szymyślik 11, Przekwas, Olejnik 3, Stelmasik, Adamczak 2, Błażejczak 1, Bąkowski 1, Kaczamrek 1, Nowak 3, Krystkowiak, J. Żak.

Komplet wyników 20. kolejki: Wolsztyniak Wolsztyn - SMS Gdańsk 35:30, Sokół Kościerzyna - KKKF Żukowo 36:19 (18:9), Grunwald Poznań - Sparta Oborniki 34:32, AZS UZ Stelmet Zielona Góra - Traveland Społem Olsztyn 24:33, Gwardia Opole - Gwardia Koszalin 10:0 (walkower), Techtrans Darad Elbląg - Tęcza Kościan 31:25 (14:12).

• dobry mecz,dlaczego Roszkowski nie grał praktycznie nic..? Panie trenerze..... SZKODA ŻE Z OLSZTYNEM tak cieniusieńko, jakoś na jeden meczyk słabio wypadł Techtrans, PODEJRZANE...dzałacze,sponsorzy, i trenerze!!!? TRACICIE KIBICÓW..!!! powodzenia...DZIĘKI
    0 0
    kibic meskiej piłki ręcznej(2005-04-18)
  • Widac ze chlopaki otrzasneli sie po dwoch przegranych tydzien temu rozgromili Koszlin a wczoraj pokonali Koscian chyba dobrze im sie gram z miastami na K hehhe powodzenia z Wolsztynem