Powtórki nie było (piłka ręczna)

Elbląg, Techtrans Darad pokonał we własnej hali Tęczę Kościan 31:25
Techtrans Darad pokonał we własnej hali Tęczę Kościan 31:25

W meczu 20. kolejki szczypiorniści Techtransu Daradu po zaciętej walce pokonali we własnej hali Tęczę Kościan 31:25 (14:12). Po tym meczu elblążanie awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od udanych ataków gospodarzy, którzy po sześciu minutach gry prowadzili 4:0. Dwukrotnie w tym czasie do bramki rywali trafiał Maciej Borsukowicz. Kolejne minuty to nadal bardzo dobra postawa podopiecznych Ludwika Fonferka, którzy zwłaszcza udaną grą w obronie skutecznie odcinali rywalom dostęp do własnej bramki. Kiedy w 15 min. po kolejnej bramce Łukasza Masiaka Techtrans prowadził 10:3, wydawało się, że elblążanie odniosą łatwe zwycięstwo. Przyjezdni pokazali jednak swój charakter - podoba sytuacja miała miejsce w pierwszym pojedynku obu ekip rozgrywanym w Kościanie. Wówczas to praktycznie przez cały mecz na prowadzeniu byli elblążanie, jednak w końcówce Tęcza najpierw doprowadziła do remisu, by kilka minut później cieszyć się z wygranej.
     - Podczas meczu różne myśli chodzą człowiekowi po głowie, także i takie, że może powtórzyć się sytuacja z pierwszego meczu w Kościanie - stwierdził po ostatnim gwizdku sędziego trener Techtransu Ludwik Fonferek.
     To czego obawiał się trener Fonferek w kolejnych minutach zaczęło się sprawdzać. W ciągu dziesięciu minut zawodnicy Techtransu zdołali rzucić zaledwie jedną bramkę, przy czym goście dokonali tego aż siedem razy i w 26 min. mieliśmy wynik 11:10. Mimo usilnych starań przyjezdnym nie udało się w tej części gry doprowadzić do remisu. Na przerwę Techtrans schodził z zapasem dwóch bramek 14:12.
     Po zmianie stron wyrównana walka toczyła się jedynie przez pierwsze pięć minut. Zespoły zdobywały kolejne bramki i w 35 min. na tablicy widniał rezultat 17:15 dla Techtransu. Jednak w 40 min. Techtrans prowadził już 20:15. Najwyższą przewagę w tym spotkaniu elblążanie uzyskali w 52 min. Najpierw rzut karny pewnie obronił Zenon Korzeniowski, za chwilę do siatki rywali trafił Łukasz Masiak i Techtrans prowadził różnicą ośmiu punktów - 27:19. W końcówce spotkania rywale zdołali odrobić zaledwie jedną bramkę i spotkanie zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 31:25.

Techtrans Darad Elbląg - Tęcza Kościan 31:25 (14:12)
     Techtrans: Z. Korzeniowski, Wróbel - Marzec 4, Roszkowski, Laskowski 3, Stypułkowski 2, Borsukowicz 6, F. Korzeniowski 1, Januszewski, Masiak 6, Dąbrowski 2, Babicki 7.
     Tęcza: Maćkowski, M. Żak - Muszyński 3, Szymyślik 11, Przekwas, Olejnik 3, Stelmasik, Adamczak 2, Błażejczak 1, Bąkowski 1, Kaczamrek 1, Nowak 3, Krystkowiak, J. Żak.

Komplet wyników 20. kolejki: Wolsztyniak Wolsztyn - SMS Gdańsk 35:30, Sokół Kościerzyna - KKKF Żukowo 36:19 (18:9), Grunwald Poznań - Sparta Oborniki 34:32, AZS UZ Stelmet Zielona Góra - Traveland Społem Olsztyn 24:33, Gwardia Opole - Gwardia Koszalin 10:0 (walkower), Techtrans Darad Elbląg - Tęcza Kościan 31:25 (14:12).