Pozostała trójka walczących (liga miejska)

Po 15. kolejkach praktycznie już tylko trzy zespoły liczą się w walce o mistrzowski tytuł. Na czele tabeli znajduje się Concordia, która ma jeden punkt więcej od Auto El i dwa od Alstomu.

Piętnastą kolejkę rozpoczął poniedziałkowy mecz, w którym aspirujący do mistrzowskiego tytułu Alstom pewnie pokonał Mazurskie Meble wygrywając 4:0. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak tak przekonywającego zwycięstwa. Alstom zdobył tylko jedną bramkę marnując kilka dogodnych sytuacji. Po zmianie stron na boisku dominowali już tylko zawodnicy Alstomu strzelając jeszcze trzy bramki.
     W drugim spotkaniu tego dnia PKP nie sprostało liderowi Concordii przegrywając aż 1:5. PKP, które jeszcze niecały tydzień temu było objawieniem rundy wiosennej teraz zaczyna notorycznie tracić punkty. W poprzedniej kolejce przegrało z Pujanem, a tym razem lepsza okazała się Concordia. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, po której lider wyszedł na prowadzenie. PKP z wielkim animuszem rozpoczęło drugą połowę i po kilku minutach mieliśmy remis 1:1. Wydawać się mogło, że mecz ten będzie wyrównany do końca, jednak błędy w obronie sprawiły, że Concordia jeszcze cztery razy trafiła do bramki rywali. Tym samym zdobyła kolejne trzy punkty i zachowała fotel lidera.
     Wczorajsze zmagania rozpoczął mecz pomiędzy Krometem i Pujanem. Spotkanie to było chyba najbardziej wyrównanym i zaciętym podczas całej kolejki. Kiedy po pierwszej połowie Pujan prowadził 2:0, mało kto spodziewał się, że może w tym pojedynku stracić choćby punkt. Niestety w drugiej połowie piłkarze tego zespołu zagrali zbyt rozluźnieni, jakby za szybko uwierzyli w zwycięstwo i taka postawa musiała się zemścić. Ambitnie grający Kromet najpierw strzelając dwie bramki doprowadził do wyrównania, by w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
     Meczem kolejki miał być natomiast pojedynek pomiędzy Stokrotkami i Auto El. Oba zespoły nie zaprezentowały jednak wszystkich swoich umiejętności, przez co mecz stracił na atrakcyjności. Było w nim dużo walki i niewykorzystanych sytuacji strzeleckich. Po pierwszej połowie Auto El prowadziło 1:0. W drugiej odsłonie zespół ten podwyższył na 2:0 i mogło wydawać się, że jest już po meczu. Stokrotki jednak już nie raz udowodniły, że ambitnie grają do końca. Podobnie było i tym razem. Dzięki takiej grze Stokrotki zdołały strzelić bramkę kontaktową i zrobiło się 2:1. Widząc szansę odniesienia remisu Stokrotki zaatakowały większą liczbą, przez co nieco się odsłoniły. Wykorzystało to Auto El i po szybkim kontrataki ustaliło wynik meczu na 3:1.
     Na zakończenie 15. kolejki EC zmierzyło się z Pocztowcem. Jak się można było spodziewać Pocztowiec, który jeszcze do tej pory nie zdobył punktów także i tym razem miał niewiele do powiedzenia w konfrontacji ze znacznie lepiej poukładanym zespołem. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, kiedy to piłkarze EC cztery razy trafiali do siatki rywali. W drugiej odsłonie dołożyli jeszcze cztery bramki, choć na uwagę zasługuje jedna z nielicznych kontr Pocztowca, po której zespół ten zdobył bramkę honorową. Wynik 8:1 w pełni odzwierciedla przebieg gry na boisku.

Komplet wyników 15. kolejki: Alstom - MM 4:0 (1:0), Concordia - PKP 5:1 (1:0), Kromet - Pujan 3:2 (0:2), Stokrotki - Auto El 1:3 (0:1), EC - Pocztowiec 8:1 (4:0).

Stokrotki - Kromet - 18.45

• Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, bom głupi i w futbolu nieobyty: czy za pokazanie jednemu z kibiców popularnego gestu typu "palec w czółko" zawodnik powinien dostać czerwoną kartkę i wylecieć z boiska? Taki właśnie błąd popełnił w meczu Pujana z Krometem Pan Sędzia ps. "Ufo" ( notabene całkiem solidny gość ). Moim zdaniem tak być nie powinno, ale jeśli przepisy mówią inaczej, to proszę mnie oświecić. Tym bardziej, że zawodnik Pujana, który wyleciał z boiska był wcześniej ostro faulowany a jego przeciwnik z Krometu również dostał czerwoną kartkę.
    0
    0
    Panatyk Fujana(2004-05-26)
  • Dostał nie czerwoną lęcz drugą żółtą, której konsekwencją jest kartka czerwona. Słusznie. Amen. Najslabszy mecz Pujana do tej pory. A mial byc spacerek.
  • Nie..ten zawodnik wczesniej nie dostal żółtej..od razu dostał czerwoną
  • No i słusznie pan sedzia zrobił z gamoniem, ciekawe czy swoim rodzicom tez tak pokazuje paluszkiem ten zawodnik, i ma szczęście że to nie ja byłem adresatem tego gestu bo oprucz czerwonej kartki tuż za linią boiska by miał czerwoną buzię.
    0
    0
    Byłem obok(2004-05-26)
  • A ja twierdze, ze nieslusznie..na zolta kartke to sie nadawalo, ale nie na czerwona..przy wstrzemięźliwości parkowych sedziow w rozdawaniu kartek w ogóle, tu czerwona dziwi
  • Pujan to cieniasy,wystarczyło,że Kromet zmienił w drugiej połowie trzech zawodników i młodzi mieli pozamiatane.
    0
    0
    Sierioża(2004-05-26)
  • Pewnie, że jestesmy cieniasy..a z PKP i Stokrotkami to mieliśmy szczęście :p przestańcie pierdzielić..gramy, bo lubimy i tyle
  • FIACIK I SYRENKA TO JEDNO GÓWNO. TEN SAM PODWÓRKOWY POZIOM. POŁĄCZENI TWORZĄ MIESZANINĘ SZMATY Z WYCIERACZKĄ.