UWAGA!

Problemem lód… na przysłowiowym patyku (łyżwiarstwo figurowe)

 Elbląg, Problemem lód… na przysłowiowym patyku (łyżwiarstwo figurowe)
Fot. Anna Dembińska.

Macie w Elblągu utalentowane dzieci, które pod trenerskim nadzorem Beaty Kukowskiej kształtują umiejętności w trudnej dyscyplinie, jaką jest łyżwiarstwo figurowe – stwierdza Danuta Dubrówko, członek Zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, arbiter główny finału Pucharu Polski, jaki odbył się ostatnio w Elblągu. – Trzeba tym dzieciom tworzyć warunki do rozwijania talentów, a podstawowym jest lodowa tafla. Niestety, u was to problem, który można porównać do loda na patyku, który zbyt szybko znika.

– Kiedy przed kilkoma laty powstał w Elblągu Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka”, specjalizujący się jako jedyny na Warmii i Mazurach w łyżwiarstwie figurowym, z nadziejami na wypełnienie białej plamy na mapie Polski obserwowaliśmy jego rozwój – wspomina Danuta Dubrówko. – W naszej dyscyplinie okres szkolenia trwa bardzo długo, bo praktycznie zaczyna się od dzieci w wieku 5 lat, a duże sukcesy przychodzą, gdy zawodniczki i zawodnicy mają od 25-30 lat. To, jak widać, wymaga wielu lat pracy, kontaktu z lodem nawet do 10 miesięcy w roku. Takie warunki zapewniają gestorzy lodowisk w Toruniu, Oświęcimiu i Łodzi. W skali kraju obiekt elbląskiego lodowiska, obok nowo oddanego w Cieszynie, ma najlepsze warunki do rozgrywania zawodów rangi mistrzowskiej. To nie tylko moja opinia, ale również trenerów uczestniczących ze swoimi wychowankami w finałach Pucharu Polski na lodowisku waszego MOSiR-u. Sądzę, że już wkrótce nadejdzie czas, gdy na lodzie w Elblągu będą rozgrywane mistrzostwa Polski juniorów i seniorów. Mieliśmy tu do dyspozycji praktycznie wszystko co było niezbędne do rozegrania zawodów rangi mistrzowskiej, i za to gospodarzom Elbląga dziękuję. Spodziewałam się, że tak będzie, bo kilkakrotnie przyjeżdżałam do waszego miasta, bowiem procedura szkolenia wymaga, by zawodniczki i zawodnicy startujący w Pucharze Polski Młodzików wcześniej mieli zaliczone testy odpowiadające umiejętnościom w klasach, w jakich startują. To był warunek dopuszczenia ich do zawodów.
       Premiera zawodów o randze mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym w Elblągu wypadła bardzo dobrze pod każdym względem – stwierdza Danuta Dubrówko. – Gospodarze mają satysfakcję z brązowego medalu Jakuba Kukowskiego, jaki wywalczył w klasie brązowej. Gdyby ten chłopiec, tak jak i jego koleżanki i koledzy, miał możliwość korzystania z lodowej tafli w większym niż obecnie czasie przygotowań do startów, sukcesów promujących sportowo Elbląg byłoby więcej. Trzeba tym dzieciom tworzyć warunki do rozwijania talentów, a podstawowym jest lodowa tafla. Niestety, u was to problem, który można porównać do loda na patyku, który zbyt szybko znika. A potwierdza to fakt, że w dzień po zakończeniu naszych zawodów taflę rozmrożono. Kiedy usłyszałam tę informację, zapytałam, kiedy lodowa tafla pojawi się ponownie. Usłyszałam, że być może we wrześniu, a to za późno na właściwe, lodowe przygotowanie łyżwiarzy figurowych do startów w zawodach mistrzowskich – podkreśla Dubrówko.
      
      
M

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • ten sam problem dotyczy sekcji short track'u. .. gdyby te lodowisko bylo we wrzesniu ale bedzie jak ostatnio czyli z 2 miesiace pozniej!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    mi tez sie to nie podoba(2010-04-20)
  • Może ktoś pomyśli o elbląskich, małych zawodnikach i da im szansę.
  • władze Elblaga obudźcie się, wszyscy się dziwią, że dzieci, które trenują 6 misiecy osiagają takie wyniki. umozliwckie dzieciakom robić to co bardzo lubią. A to, że jazda figurowa jest ich pasją widac było na pokazach i zawodach.
  • Kryte lodowiska są robione po to aby funkcjonować cały rok a nie tylko w sezonie jesienno zimowym. Nie wiem czy to prawda ale tu możne chodzić o to że nasze lodowisko możne mieć jakieś kłopoty z mrożeniem płyty w lecie?
  • oszczednosci. .. ..
  • Oszczędności oszczędnościami. .. ale jak tak będzie się oszczędzać dalej to nie będzie zawodników, z których miasto mogłoby być dumne. Nie będzie komu promować naszego miasta poza jego granicami. Poza tym lodowisko czynne dłużej niż 6 miesięcy w roku to również kluby spoza Elbląga przyjeżdżające do miasta, korzystające i z lodowiska i z naszych hoteli, zawodnicy zostawiający swoje pieniądze w naszym mieście.
  • Czy Władze Elbląga zobaczą ten artykuł?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    arabeska(2010-04-21)
  • Oby władze artykuł zobaczyły, ale też wyciągnęły wnioski.
  • Moim zdaniem lodowisko powinno być już mrożone lipcu a nie jak do tej pory w październiku. A nie jak jest do tej pory elbląscy zawodnicy wyjeżdżają do innych miast aby tam trenować a sytuacja mogła by być wręcz odwrotna wile klub deklaruje chęć przyjechania na treningi i obozy ale na betonie który jest latem niestety nie da się jeździć.
Reklama