Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przebudowa stadionu

 
Elbląg, Przebudowa stadionu
Rek

Wkrótce ma ruszyć przebudowa stadionu miejskiego przy ulicy Agrykoli. Na stronie Urzędu Miejskiego pojawiło się zapewnienie, że część prac zostanie ukończona jeszcze w tym roku. 

Ile to już razy elbląski stadion miał być przebudowywany. Większość kibiców piłkarskich już nie wierzy, co zrozumiałe, w zapewnienia kolejnych prezydentów. Piłkarska arena już kilkakrotnie miała być modernizowana, a nawet budowana od podstaw, ale zawsze kończyło się na wyborczych sloganach. Jak będzie tym razem? Na ten moment trudno przewidzieć, choć zapewnienia na oficjalnej stronie Urzędu Miasta o planowanym rozpoczęciu robót napawają optymizmem.
     Jeszcze w tym tygodniu miasto ma ogłosić przetarg na wykonawcę stalowej trybuny stadionu przy ul. Agrykoli. Na ukończeniu jest już dokumentacja dotycząca przebudowy betonowej trybuny od strony ul. Wspólnej. Przetarg, który wyłoni jej wykonawcę, zostanie ogłoszony na początku października – czytamy na stronie Urzędu.
     Tak więc początkowo ma być dobudowana blaszana trybuna, obok już istniejącej. Jak informuje Elżbieta Gieda, zastępca dyrektora ds. inwestycji Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg, prace mają być zakończone jeszcze w tym roku.
     Jak się okazuje nie będzie też prawnych problemów z przebudową łuków - Stadion nie jest wpisany do rejestru zabytków, zabytkowym budynkiem jest jedynie Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykoli – wyjaśnia zastępca dyrektora ds. inwestycji DRID. – Stadion jest obiektem leżącym w otoczeniu zabytku, a Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków wydał nam pozwolenie na rozebranie betonowych łuków stadionu. W ich miejsce powstaną nowe, proste i zadaszone trybuny oraz miejsca parkingowe. Prace na łuku od strony ul. Wspólnej ruszą jeszcze w tym roku, od strony Agrykoli – w przyszłym – mówi Elżbieta Gieda.
     Kolejnym etapem przebudowy ma być modernizacja budynku klubowego. Jak się okazuje i tu wieści są optymistyczne. Ekspertyza wykazała, że obiekt jest w stanie technicznym, który umożliwia jego przebudowę i nadbudowę. Jeśli prace zostaną wykonane, ma on spełniać wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej, które są związane z odpowiednią wielkością szatni, ilością toalet itd..
     Odbyły się już dwa przetargi na wyłonienie wykonawcy Systemu Identyfikacji Osób. Jak dotąd nie wpłynęła żadna oferta. Ma więc zostać ogłoszony kolejny przetarg, a jeśli i on nie zostanie rozstrzygnięty o wyborze wykonawcy zdecyduje Urząd Miasta.
     Przebudowa stadionu w takiej formie (zgodnie z umową między prezydentem miasta, władzami Olimpii i kibicami), może nie jest szczytem marzeń i ciężko ją porównywać z nową areną, która mogła powstać w Elblągu, ale to zawsze coś i może przyjmując kibiców gości fanom Olimpii nie będzie zwyczajnie wstyd. W tak dużym mieście, ludzie zasługują na normalne warunki do oglądania meczów, a klub zasługuje na szansę pozyskania sponsorów. Ciężko bowiem uwierzyć, że jakaś firma faktycznie wesprze drużynę, która rozgrywa swoje spotkania i gości kibiców w takich warunkach. Teraz nasuwa się tylko jedno pytanie. Czy prace na stadionie faktycznie ruszą ?
ppz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne GENNY
Soczewki progresywne 390zł
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX