Przebudzenie Stokrotek (halówka I)

Po ośmiu kolejkach nowym liderem elbląskiej halówki zostały Służby Miejskie. Prowadzące do tej pory Elwo spadło na trzecie miejsce, ale ma rozegrany jeden mecz mniej. W dole tabeli coraz trudniejsza staje się sytuacja ekipy EPEC.

Cztery punkty zdobyte w dwóch kolejkach wystarczyły drużynie Służb Miejskich, by awansować na pierwsze miejsce w tabeli. W swoim pierwszym spotkaniu Służby okazały się lepsze od Cleanera wygrywając 5:2. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Adam Bielski i Piotr Stankiewicz, a raz bramkarza rywali pokonał Mariusz Miller. W drugim popołudniowym spotkaniu Służby podzieliły się punktami z drużyną Stokrotek remisując 2:2. W spotkaniu tym jeszcze na siedem minut przed końcem nowy lider prowadził 2:1. W ostatniej minucie wyrównującą bramkę dla Stokrotek zdobył Robert Czurakowski.
     Na drugie miejsce awansowała Victoria, która w niedzielę zgarnęła komplet punktów. W pierwszym spotkaniu bez większych problemów pokonała REM 6:2, a bramki zdobyli: po dwie - Łukasz Nadolny i Tomasz Sambor oraz po jednej - Daniel Ciesielski i Łukasz Lubasiński. W drugim spotkaniu, w którym Victoria spotkała się z ekipą EZE SA o zwycięstwo nie było już tak łatwo. Wprawdzie w 3 min. po bramce Nadolnego Victoria prowadziła 1:0, ale dwie minuty później EZE doprowadziło do wyrównania za sprawą Tomasza Czarneckiego. Victoria ma w swoich szeregach bardzo dobrych i doświadczonych zawodników, o czym ich rywale przekonali się w kolejnych minutach. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Nadolny i jego zespół na pięć minut przed końcem prowadził 3:1. Wynik spotkania na 4:1 ustalił Przemysław Brzeziński.
     Kolejne pewne trzy punkty wywalczył dotychczasowy lider, który w niedzielę rozegrał tylko jedno spotkanie pokonując 5:1 drużynę EC. Tylko pierwsze minuty tego pojedynku były wyrównane, choć przez cały czas inicjatywę posiadało Elwo. Zespół ten w 13 min. po bramce Jarosława Gasińskiego prowadził 1:0, ale jeszcze w tej samej minucie Cezary Szulc doprowadził do remisu. Ostatnie minuty pierwszej odsłony to już zdecydowana przewaga Elwo, które po bramkach Pawła Jernata i Daniela Barana do przerwy prowadziło 3:1. W drugiej odsłonie Elwo swoją przewagę udokumentowało jeszcze dwiema bramkami autorstwa Wojciecha Bonieckiego i Marcina Wielgata.
     Marsz w górę tabeli notuje Concordia/Fachman, która w ten weekend zdobyła komplet punktów. Bardzo okazałe było zwłaszcza pierwsze zwycięstwo - aż 8:0 z zespołem EPEC. W spotkaniu tym trzy bramki zdobył Jacek Bykowski, a po dwa trafienia zanotowali: Robert Szymański i Dariusz Gumiński. Jedną bramkę zdobył dla Concordii Michał Cieślik. W drugim spotkaniu z ekipą DRE nie było już tak łatwo, choć na konto Concordii powędrowały kolejne trzy punkty. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, i to w ciągu dwóch minut. Najpierw w 12 min. samobójczą bramkę zdobył Bogdan Wojtas, a chwilę później wynik meczu na 2:0 dla Concordii ustalił Robert Szymański.
     Niedzielnych kolejek na pewno do udanych nie zaliczą piłkarze Alstomu, którzy zanotowali na swoim koncie dwie porażki. W pierwszym pojedynku spotkali się ze słabo jak do tej porty spisującym się zespołem Stokrotek. Pierwsze minuty, po których Alstom prowadził 1:0, nie zapowiadały niespodzianki. Jednak w 11 min. za sprawą Jakuba Haryńskiego Stokrotki doprowadziły do remisu, a na pięć minut przed końcem zwycięską bramkę dla tego zespołu zdobył Robert Czurakowski. Tym samym Stokrotki odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie. Drugiego pojedynku z zespołem REM ekipa Alstomu też nie może zaliczyć do udanych. Wprawdzie mecz ten był bardzo wyrównany, ale bramek mieliśmy w nim jak na lekarstwo. Jedynym celnym trafieniem popisał się w 14 min. Mirosław Nagerski i, jak się później okazało, była to bramka na wagę zwycięstwa i trzech punktów.
     Coraz trudniejsza staję się sytuacja ostatniego w tabeli zespołu EPEC, który nadal nie wygrał ani jednego meczu. W ostatnich dwóch niedzielnych pojedynkach zespół ten zdołał strzelić zaledwie trzy bramki tracąc przy tym aż trzynaście. Dorobek zaledwie jednego punktu i ostatnie miejsce w tabeli sprawia, że EPEC ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie się w I lidze.

Komplet wyników 7. kolejki:

REM - Victoria 2:6 (0:4)
     0:1 - Sambor (8.), 0:2 - Ciesielski (13.), 0:3 - Lubasiński, 0:4 - Nadolny (14.), 0:5 - Nadolny (24.), 1:5 - Nagerski (25.), 2:5 - Pawłowski (28.), 2:6 - Sambor (29.).

Alstom - Stokrotki 1:2 (1:1)
     1:0 - Błaszczuk (8.), 1:1 - Hatyński (11.), 1:2 - Czurakowski (25.).

Służby Miejskie - Cleaner 5:2 (3:0)
     1:0 - Bielski (3.), 2:0 - Stankiewicz (6.), 3:0 - Bielski (14.), 3:1 - Wołyniec (17.), 4:1 - M. Miller (25.), 5:1 - Stankiewicz (28.), 5:2 - Wołyniec (29.).

EPEC - Concordia/Fachman 0:8 (0:3)
     0:1 - Szymański (7.), 0:2 - Bykowski (10.), 0:3 - Bykowski (14.), 0:4 - Bykowski (22.), 0:5 - Gumiński (23.), 0:6 - Cieślik (24.), 0:7 - Gumiński (25.), 0:8 - Szymański (28.).

Elwo - EC 5:1 (3:1)
     1:0 - Gasiński (13.), 1:1 - Szulc (13.), 2:1 - Jernat (14.), 3:1 - Baran (15.), 4:1 - Boniecki (20.), 5:1 - Wielgat (29.).

Przeciwlotnik - EZE S.A. 3:5 (1:2)
     0:1 - Ł. Sorkowicz (1.), 0:2 - Czarnecki (3.), 1:2 - Bieliński (12.), 1:3 - Czarnecki (21.), 2:3 - Raczyński (24.), 3:3 - Kopania (24.), 3:4 - Raczyński (26-sam.), 3:5 - Marusa (29.).

Mecze: Asenhajmer - 14.BUZL oraz DRE - Specjal zostały przełożone na inny termin.

Komplet wyników 8. kolejki:

EC - Przeciwlotnik 2:4 (2:2)
     0:1 - Danielewicz (6.), 1:1 - Grzeszczak (9.), 1:2 - Danielewicz (13.), 2:2 - Michałowicz (15.), 3:2 - Grzeszczak (29.), 4:2 - Iwicki (30.).

Concordia/Fachman - DRE 2:0 (2:0)
     1:0 - Wojtas (sam.-12), 2:0 - Szymański (13.).

14.BUZL - EPEC 5:3 (2:2)
     1:0 - Osiak (2.), 1:1 - Mazurowski (3.), 1:2 - Springier (9.), 2:2 - S. Gryka (12.), 3:2 - S. Gryka (17.), 3:3 - Stankiewicz (22.), 4:3 - Szopiński (27.), 5:3 - Szopiński (29.).

Stokrotki - Służby Miejskie 2:2 (1:1)
     1:0 - Góralczyk (3.), 1:1 - Szałkowski (7.), 1:2 - M. Miller (23.), 2:2 - Czurakowski (29.).

REM - Alstom 1:0 (1:0)
     1:0 - Nagerski (14.).

Victoria - EZE S.A. 4:1 (2:1)
     1:0 - Nadolny (3.), 1:1 - Czarnecki (4.), 2:1 - Nadolny (9.), 3:1 - Nadolny (25.), 4:1 - Brzeziński (27.).

Mecze: Specjal - Elwo oraz Cleaner - Asenhajmer zostały przełożone na inny termin.

Klasyfikacja strzelców po 8 kolejkach:
     12 bramek:
     Paweł Zieliński (14.BUZL).
     8 bramek:
     Łukasz Nadolny (Victoria)
     7 bramek:
     Robert Bojanowski (Alstom), Szymon Szałachowski (Asenhajmer), Mariusz Dreszler (Elwo), Adam Bielski (Służby M.).
     6 bramek:
     Tomasz Szopiński (14.BUZL), Krzysztof Gołębiewski (Asenhajmer), Bogdan Wojtas (DRE), Marcin Wielgat (Elwo).
     5 bramek:
     Robert Szymański (Concordia), Wiesław Korzeb i Tomasz Czarnecki (obaj EZE S.A.), Mariusz Grzeszczak (Przeciwlotnik), Marcin Konieczki (REM), Paweł Miller i Mariusz Miller (obaj Służby M.), Krzysztof Lech (Victoria).

Zestaw par 9. kolejki - 06 lutego (niedziela): Służby Miejskie - REM godz. (09.00), Asenhajmer - Stokrotki (09.35), EPEC - Cleaner (10.10), Alstom - Victoria (10.45), DRE - 14.BUZL (11.20), Elwo - Concordia/Fachman (11.55), Przeciwlotnik - Specjal (12.30), EZE S.A. - EC (13.05).

Zestaw par 10. kolejki - 06 lutego (niedziela): Cleaner - DRE (15.00), Concordia/Fachman - Przeciwlotnik (15.35), 14.BUZL - Elwo (16.10), Specjal - EZE S.A. (16.45), Stokrotki - EPEC (17.20), REM - Asenhajmer (17.55), Victoria - EC (18.30), Alstom - Służby Miejskie (19.05). Mecz zaległy: DRE - Specjal (19.40).