Przed decydującym starciem (piłka ręczna)

W meczu 27. kolejki Start Elbląg pokonał na wyjeździe AZS AWF Katowice 36:26 (14:13). O tym, kto utrzyma się w ekstraklasie, zadecyduje sobotnie ostatnie ligowe spotkanie pomiędzy Startem Elbląg a Jelfą Jelenia Góra.

Szczypiornistki Startu wybrały się do Katowice, by nie tylko zdobyć kolejne ligowe punkty, ale także przećwiczyć różnego rodzaju zagrywki, które będą wykorzystane w ostatnim, decydującym meczu z Jelfą Jelenia Góra. Ponadto trener Zdzisław Czoska, mając na uwadze pojedynek z Jelfą, przy korzystnym wyniku chciał dać odpocząć podstawowym zawodniczkom. I kiedy w 18 min. elblążanki prowadziły 12:4, na parkiecie zaczęły pojawiać się zmienniczki. Nie pograły jednak zbyt długo, bo po kilku minutach wynik był mało korzystny. Gospodynie szybko rzuciły sześć bramek z rzędu, nie tracąc ani jednej i zrobiło się 12:10 dla Startu. Szybko zniwelowana przewaga tchnęła nadzieję w piłkarki z Katowice, które do końca pierwszej odsłony zmniejszyły prowadzenie elblążanek do jednej bramki (14:13).
     Na szczęście druga połowa pojedynku w niczym nie przypominała końcówki pierwszej odsłony. Znów na parkiecie dominowały nasze szczypiornistki, a ich przewaga rosła z każdą minutą. Ostatecznie Start pokonał ekipę z Katowic 36:26 i było to jedno z najwyższych zwycięstw Startu w tym sezonie. Wcześniej różnicą dziesięciu i więcej bramek elblążanki wygrały z Łącznościowcem Szczecin 29:19 i AZS AWF Katowice 32:21.
     Teraz przed piłkarkami Startu najważniejszy pojedynek w sezonie. W najbliższa sobotę elblążanki we własnej hali zmierzą się z Jelfą Jelenia Góra i tylko wygrana daje naszym zawodniczkom utrzymanie się w lidze. Wstęp na ten mecz jest wolny.

AZS AWF Katowice - Start Elbląg 26:36 (13:14)
     AZS AWF: Wasiuk, Miksztur - Kucharska 4, Gleń 6, Rol 4, Karnia 1, Strzałko 1, Olek 4, Markiewicz 1, Podrygała 3, Szafnicka 2.
     Start: Zwiewka, Ziajka - Dolegało 1, Stelina 6, Pełka 7, Sądej 1, Frąckiewicz 2, Koniuszaniec, Błaszkowska 2, Szklarczuk 2, Korowacka 2, Olszewska 7, Migdaliova 6, Żurawska.

Komplet wyników 27. kolejki: AZS AWF Katowice - Start Elbląg 26:36 (13:14), Jelfa Jelenia Góra - Łącznościowiec Szczecin 34:28 (20:12).
     Pozostałe mecze:
     Finał: SPR ICom Lublin - Zagłębie Lubin 27:24 (12:10) (stan rywalizacji 1:1),
     o brązowy medal: Zgoda Ruda Śląska - AZS AWFiS Gdańsk 24:26 (6:13) (stan rywalizacji 3:0 dla AZS i zespół ten zdobył brązowe medale).
     o 5. miejsce: Politechnika Koszalin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:30 (15:16), rewanż 13 maja.
     o 7. miejsce: Sośnica Gliwice - Vive Kielce 29:38 (12:19), rewanż 13 maja.