Puchar Województwa Warmińsko-Mazurskiego (brydż)

Elbląg, Puchar Województwa Warmińsko-Mazurskiego (brydż)
(fot. nadesłane)

Drugoligowa drużyna ESBS Pale Franki Elbląg awansowała do finału pucharu województwa, pozostając jedyną drużyną bez porażki w tych rozgrywkach. W miniony weekend pokonali Niegocin Giżycko 17:13. Teraz czekają na drugiego finalistę spośród drużyn z jedną porażką.

Szansę na grę w wielkim finale mają jeszcze: Visacom Olsztyn, Arnas Giżycko, Zbiór Olsztyn oraz Mrągowia SI. Drużyna reprezentująca Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego - ESBS Pale Franki Elbląg występuje w tych rozgrywkach w składzie: kpt Jerzy Sukow, Andrzej Fronczak, Marek Lichocki, Ziemowit Nowak, Wojciech Karpiński i Krzysztof Nagielski.
       Za to w finale Grand Prix Polski Par "Budimex"2010 w Warszawie, który rozgrywano od piątku do niedzieli (17 - 19 grudnia) w Domu Chłopa w Warszawie wystartowały 24 najlepsze pary, które awansowały z cyklu czternastu turniejów o GP Polski rozgrywanych w wielu miastach naszego kraju (między innymi w Elblągu). Para, w której składzie wystartował elbląski brydżysta - Bogusław Gierulski (z Jerzy Skrzypczakiem z Mrągowa), zajęła drugie miejsce. Zwyciężyli warszawianie Piotr Tuszyński i Piotr Gawryś.
       Jako że z eliminacji każdy zawodnik miał indywidualne carry over, toteż ostatecznie GP Polski '2010 zdobył Piotr Tuszyński, drugie miejsce zajął Piotr Gawryś, trzeci był Jerzy Skrzypczak, a czwarty Bogusław Gierulski.