Punkty mile widziane (piłka ręczna)

W trzeciej kolejce ekstraklasy kobiet piłkarki ręczne Startu Elbląg uległy na wyjeździe Zgodzie Ruda Śląska 19:28 (8:10). Po tym meczu Start nadal bez zdobyczy punktowej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Grające jak do tej pory bez powodzenia piłkarki ręczne Startu czekało bardzo ciężki zadanie. Elblążanki wybrały się do Rudy Śląskiej na mecz z bardzo dobrze jak do tej pory spisująca się Zgodą. Podopieczne trenera Janusza Szymczyka już w pierwszym meczu sprawiły sporą niespodziankę pokonując u siebie aktualne mistrzynie Polski SPR Lublin 26:25. W drugim pojedynku także lepsza była Zgoda pokonując beniaminka z Katowic 29:14. Dlatego też to właśnie zespół z Rudy Śląskiej upatrywany był jako faworyt konfrontacji ze Startem i każdy inny wynik, jak zwycięstwo gospodyń, byłby sporą niespodzianką.
     Początek spotkania nie zapowiadał jednak aż tak wysokiej porażki elblążanek. Podopieczne trenera Zdzisława Czoski przez większą część pojedynku prowadziły wyrównana walkę. Zgoda nie potrafiła odskoczyć elblążankom na więcej niż 1-2 bramki. Po pierwszych 30 minutach gry Start przegrywał zaledwie dwiema bramkami 8:10 i zapowiadała się zacięta i emocjonująca druga połowa.
     Niestety nadzieje na korzystny wynik w Rudzie Śląskiej nasze szczypiornistki miały tylko przez pierwsze dziesięć minut drugiej odsłony, kiedy to utrzymywała się dwubramkowa przewaga gospodyń 14:12. Od tego momentu jednak na parkiecie dominowały już tylko piłkarki Zgody. W 50 min. zespół trenera Szymczyka prowadził 21:15 i stało się jasne, że Start tego meczu nie wygra, ani nawet nie zremisuje. Bohaterką drugiej odsłony pojedynku była w szeregach Zgody Agnieszka Ślusarz, która w ciągu pół godziny zdobyła dla gospodyń aż 9 bramek. To właśnie z rozgrywającą Zgody elblążanki miały największe problemy. Niestety po raz kolejny w elbląskich szeregach bardzo słabo zagrały skrzydłowe, a jednym z jasnych punktów była bramkarka Izabela Zwiewka, który broniła niemal przez całe spotkanie mając 50-procentową skuteczność.
     Kolejne spotkanie nasze szczypiornistki rozegrają już w najbliższą środę 28 wrześnie o godz. 17.00, a ich rywalkami będzie prowadzące w tabeli Zagłębie Lubin. Natomiast pozostałe mecze 4. kolejki zostaną rozegrane w sobotę 1 października.

Zgoda Ruda Śląska - Start Elbląg 28:19 (10:8)
     Zgoda: Krzymińska, Muszioł - Ślusarz 9, Pawlik, Pohrebniak 4, Liwa 2, Pastuszyk 4, Flizikowska 2, Winkler 2, Obruśnik 2, Jasińska 2, Sikorska 1.
     Start: Zwiewka, Charłamowa - Błaszkowska 5, Szklarczuk 5, Migdaliowa 4, Pełka 2, Żurawska 2, Korowacka 1, Dolegało, Sądej, Koniuszaniec.

Komplet wyników 3. kolejki: Łącznościowiec Szczecin - Vitaral Jelenia Góra 33:23 (13:10), Vive Kielce - Piotrcovia Piotrków Tryb. 27:25 (13:16), Zgoda Ruda Śląska - Start Elbląg 28:19 (10:8), Zagłębie Lubin - AZS AWF Katowice 36:20 (15:10), AZS AWFiS Gdańsk - SPR Lublin 30:30 (10:11), AZS Politechnika Koszalin - Sośnica Gliwice 29:24 (14:9).