Sobota 03-12-2016, imieniny Franciszka, Ksawerego

Regaty dla Polonii

Elbląg, Regaty dla Polonii

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej dla Polonii Elbląg, drugie dla OKS Olsztyn, a trzecie dla drużyny z Kłajpedy tak zakończyły się regaty Euroregionu Bałtyk rozgrywane na rzece Elbląg.

O drużynowym sukcesie naszych kajakarzy na rzece Elbląg zadecydował imponujący dorobek medalowy - nasi kajakarze zdobyli razem 22 medale, w tym pięć złotych, osiem srebrnych i dziewięć brązowych. Spośród kajakarzy Polonii z dobrej strony pokazały się panie Natasza Gajewska i Monika Wołowik. Wołowik wygrała w biegu K-1 na 500 metrów, a kolejne złoto zdobyła w parze z Gajewską w biegu K-2 na tym samym dystansie. Dobrą formę potwierdzili dwaj kanadyjkarze Dariusz Wąsicki i Robert Jabłoński, którzy wygrali bieg finałowy na 500 metrów.
     W biegu open kobiet na 5000 metrów pierwsze miejsce zdobyła Gajewska. Natomiast wśród mężczyzn najepiej w K-1 na 5000 m spośród elblążan wypadł Piotr Olewnik, który zajął trzecie miejsce dopływając na metę po Tomaszu Górskim i Grzegorzu Kownackim (obaj OKS Olsztyn). W finale open kanadyjkarze swoją obecność zaznaczył Sebastian Niżnik, który był drugi przegrywając jedynie z Marcinem Krzysztofikiem (Victoria Sztum).
     Zawody odbywały się przy pięknej pogodzie - było słonecznie i ciepło, a trenerzy spoza Elbląga chwali sprawną organizację regat oraz ich poziom. W regatach wystąpiło ponad 200 zawodniczek i zawodników z dziewięciu klubów.

Klasyfikacja drużynowa: Polonia Energetyk Elbląg, 2. OKS Olsztyn, 3. Kłajpeda, 4. Włókniarz Chełmża, 5. Kaliningrad, 6. ictoria Sztum, 7. Zawisza Bydgoszcz. 8. Vęgoria Węgorzewo, 9. Korona Elbląg.