Remis Meblarzy z Wybrzeżem (piłka ręczna)

Elbląg, Remis Meblarzy z Wybrzeżem (piłka ręczna)

Szczypiorniści Meble Wójcik Elbląg zremisowali z gdańskim Wybrzeżem 21:21 w pierwszym przedsezonowym meczu kontrolnym. Podopieczni Jacka Będzikowskiego zaprezentowali się nieźle, szczególnie dobrze wyglądała gra w defensywie. Zobacz zdjęcia.

Meble Wójcik i Wybrzeże to beniaminkowie PGNiG Superligi, którzy razem z dwunastoma innymi drużynami będą grać w Lidze Zawodowej. O ile nasza drużyna bezpośrednio wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, o tyle trzeci zespół minionego sezonu I ligi otrzymał licencję dzięki 'dzikiej karcie'. Obie drużyny trenują od mniej więcej dwóch tygodni i sparing był pierwszym sprawdzianem formy.
       Od początku spotkania na parkiecie mogliśmy zobaczyć dwóch nowych zawodników Wójcika bramkarza Bartosza Dudka i kołowego Daniela Żółtaka. Elblążanie rozpoczęli zawody bardzo dobrze, a pierwszą bramkę zdobył Marcina Szopa z linii 7. metra. Meblarze grali twardo w defensywie i po trzech trafieniach z rzędu objęli prowadzenie 4:2. Nieźle na rozegraniu spisywał się Piotr Adamczak oraz Jakub Olszewski. Pomiędzy 11. a 19. minutą meczu elblążanie rzucili cztery bramki, w tym dwie autorstwa Adama Nowakowskiego i ich prowadzenie wzrosło do pięciu goli (8:3). Niestety przyjezdni błyskawicznie odrobili część strat. Meblarze mylili się przy podaniach, nie wykorzystywali kontr i oddawali niecelne rzuty. Po 30 minutach gry było 9:7 dla miejscowych.
       Po kilku minutach przerwy prowadzenie elblążan podwyższył Michał Tórz. Od 32. do 36. minuty parkiet należał do gdańszczan, którzy, wykorzystując błędy zawodników Wójcika, nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale również objęli prowadzenie 11:10. Niemoc strzelecką naszej drużyny przerwał w końcu Piotr Adamczak. Znów bardzo aktywny w ataku był Jakub Olszewski i po kolejnym jego trafieniu, tablica wyników wskazywała 14:12. Niestety w kolejnych minutach serię celnych rzutów zanotowali przyjezdni i odskoczyli na jednego gola Od 44. minuty gra była bardzo wyrównana i toczyła się niemal bramka za bramkę. Na tablicy wyników aż siedmiokrotnie widniał remis. Sparing zakończył się wynikiem 21:21.

Meble Wójcik Elbląg - Wybrzeże Gdańsk 21:21 (9:7)
       Wójcik
: Dudek, Fiodor, Ram - Szopa 4, Nowakowski 3, Kupiec 3, Dorsz 2, Janiszewski 2, Adamczak Piotr 2, Olszewski 2, Tórz 2, Żółtak 1, Malczewski, Adamczak Paweł, Malandy.
       Wybrzeże: Suchowicz, Chmieliński, Bruy - Orzechowski 4, Prymlewicz 4, Kondratiuk 2, Skwierawski 2, Ramon 2, Wróbel 2, Bednarek 1, Podobas 1, Kostrzewa 1, Sulej 1, Rogulski 1, Kaniowski, Pienczewski, Kornecki.

Kolejny sparing Meblarze rozegrają we własnej hali 10 sierpnia o godz. 18:30 ze Spójnią Gdynia.

• Widzisz Lechu. Gdyby to był artykuł o sparingu Olimpii. To komentarzy były by dziesiatki. Tak samo bedziesz miał z frekwencja na meczach mistrzowskich. Zapewne bedzie troche na poczatku wieksza niż na Kramie ale pózniej juz norma. Nozna to jest to. Reszta sie nie liczy. Jako jeden ze sponsorów Olimpiiprzez lata powinienes o tym wiedziec. Życze Lechu powodzenia w meczach mistrzowskich.