Reprezentacja Warmii i Mazur nie zagra w finałach (siatkówka)

W miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrano turniej eliminacyjny w piłce siatkowej dziewcząt do finałów XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pomimo ambitnej postawy reprezentacja Warmii i Mazur oparta na zawodniczkach MKS Truso nie zagra w finałach.

W rywalizacji w grupie Warmia i Mazury pokonała tylko reprezentację województwa świętokrzyskiego i zajęła trzecie miejsce w turnieju. Barwy Warmii i Mazur na turnieju w drużynie reprezentowały między innymi elblążanki z MKS Truso: Martyna Gierszewska, Anna Krypska, Agata Mazur, Adrianna Sosnowska, Marta Waszak, Monika Tchórzewska i Ewelina Frąszczak. Siatkarki z ekipy naszego województwa były nawet o dwa lata młodsze od rywalek, a w siatkówce ma to duże znaczenie ze względu na rozwój fizyczny zawodniczek.
     XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych „Świętokrzyskie 2009” rozpocznie się 29 kwietnia, niestety, bez siatkarek z naszego regionu.