Rezerwy Startu znowu zwycięskie (piłka ręczna)

Elbląg, „Stelinki” udanie zakończyły 2010 rok
„Stelinki” udanie zakończyły 2010 rok (Fot.AD)

Kolejne ligowe punkty wywalczył drugi zespół Startu. Elblążanki pewnie wygrały na wyjeździe z AZS AWF Gdańsk 29-25 (15-11). Nasz zespół prowadził od początku meczu, a zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Zobacz tabelę I ligi.

Start rozpoczął mecz bardzo podobne jak z AZS AWF Poznań. Co prawda gdańszczanki trafiały do elbląskiej bramki, lecz widoczna była przewaga naszej drużyny. „Stelinki” grały bardzo dobrze w obronie, wyprowadzały skuteczne kontry i po kwadransie gry prowadziły 9-5. W kolejnych minutach nasz zespół wypracował jeszcze większą przewagę. W 23 min. elblążanki wygrywały 13-7. W końcówce pierwszej odsłony kibice oglądali zryw miejscowych, co pozwoliło im zbliżyć się do Startu na cztery gole. Do przerwy nasze szczypiornistki prowadziły 15-11.
       W drugiej połowie elbląska drużyna kontrolowała grę.- Zagrałyśmy z dużym zaangażowaniem od początku do końca meczu. Grałyśmy pewnie w obronie, bardzo dobrze w ataku i sprawiliśmy sobie i naszym kibicom świąteczny prezent. W drugiej połowie, ani przez moment nasze zwycięstwo nie było zagrożone. W 53 min. prowadziłyśmy wysoko 27-19, ale w końcówce dałam pograć zmienniczkom i rywalki zmniejszyły rozmiary porażki. Jestem bardzo zadowolona z gry mojego zespołu. Szczególnie chciałam pochwalić Agatę Szulc, Adę Konefał i Martę Woronko. Bardzo cieszy mnie to, że to kolejny mecz w którym rzucone bramki rozkładają się na cały zespół- powiedziała po spotkaniu trener drużyny Justyna Stelina.
       Najbliższy mecz rezerwy Startu rozegrają w połowie stycznia na wyjeździe ze Spartą Oborniki Wielkopolskie.

Start: Kędzierska, Klettke, Dajda 2, Aleksandrowicz 3, Konefał 5, Karwecka 5, Woronko 3, Szulc 7, Jesionka, Brojek 3, Gnidzińska 1.

Wyniki 9 kolejki: MTS Kwidzyn - Słupia Słupsk 25-42, Sparta Oborniki - AZS AWF Warszawa 29-28, AZS AWF Gdańsk - Start II Elbląg 25-29, AZS AWF Poznań - Pogoń Szczecin 14-38.