Niedziela 19-08-2018, imieniny Jana, Bolesława

512 918 555

Światlość Światlość

Rezerwy Startu znowu zwycięskie (piłka ręczna)

Elbląg, Rezerwy Startu znowu zwycięskie (piłka ręczna) „Stelinki” udanie zakończyły 2010 rok (Fot.AD)

Kolejne ligowe punkty wywalczył drugi zespół Startu. Elblążanki pewnie wygrały na wyjeździe z AZS AWF Gdańsk 29-25 (15-11). Nasz zespół prowadził od początku meczu, a zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Zobacz tabelę I ligi.

Start rozpoczął mecz bardzo podobne jak z AZS AWF Poznań. Co prawda gdańszczanki trafiały do elbląskiej bramki, lecz widoczna była przewaga naszej drużyny. „Stelinki” grały bardzo dobrze w obronie, wyprowadzały skuteczne kontry i po kwadransie gry prowadziły 9-5. W kolejnych minutach nasz zespół wypracował jeszcze większą przewagę. W 23 min. elblążanki wygrywały 13-7. W końcówce pierwszej odsłony kibice oglądali zryw miejscowych, co pozwoliło im zbliżyć się do Startu na cztery gole. Do przerwy nasze szczypiornistki prowadziły 15-11.
     W drugiej połowie elbląska drużyna kontrolowała grę.- Zagrałyśmy z dużym zaangażowaniem od początku do końca meczu. Grałyśmy pewnie w obronie, bardzo dobrze w ataku i sprawiliśmy sobie i naszym kibicom świąteczny prezent. W drugiej połowie, ani przez moment nasze zwycięstwo nie było zagrożone. W 53 min. prowadziłyśmy wysoko 27-19, ale w końcówce dałam pograć zmienniczkom i rywalki zmniejszyły rozmiary porażki. Jestem bardzo zadowolona z gry mojego zespołu. Szczególnie chciałam pochwalić Agatę Szulc, Adę Konefał i Martę Woronko. Bardzo cieszy mnie to, że to kolejny mecz w którym rzucone bramki rozkładają się na cały zespół- powiedziała po spotkaniu trener drużyny Justyna Stelina.
     Najbliższy mecz rezerwy Startu rozegrają w połowie stycznia na wyjeździe ze Spartą Oborniki Wielkopolskie.

Start: Kędzierska, Klettke, Dajda 2, Aleksandrowicz 3, Konefał 5, Karwecka 5, Woronko 3, Szulc 7, Jesionka, Brojek 3, Gnidzińska 1.

Wyniki 9 kolejki: MTS Kwidzyn - Słupia Słupsk 25-42, Sparta Oborniki - AZS AWF Warszawa 29-28, AZS AWF Gdańsk - Start II Elbląg 25-29, AZS AWF Poznań - Pogoń Szczecin 14-38.