Rozstrzelana Lira (halówka II)

W swoim drugim meczu zespół Lira odniósł drugie wysokie zwycięstwo. W ubiegłym tygodniu pokonał 7:1 USE, a tym razem w takim samym stosunku bramkowym uporał się z ASJ Automotive.

Aż pięć zespołów pozostaje nadal bez porażki po dwóch pierwszych kolejkach II Elbląskiej Ligi Halowej. Na czele tabeli niewiele się zmieniło. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie ekipy Lira nad USE 7:1, w drugiej kolejce lider także odniósł wysokie zwycięstwo pokonując ASJ Automotive także 7:1. Tylko przez pierwsze dziesięć minut trwała wyrównana walka. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Kurowski i Lira prowadziła 1:0. Cztery minuty później ASJ wprawdzie wyrównało po bramce Przemysława Biernata, ale w dalszych minutach na boisku dominowali już piłkarze Liry. Zdobyli jeszcze sześć bramek, a na listę strzelców jeszcze trzy razy wpisał się Arkadiusz Kurowski.
     Tak samo wysokie zwycięstwo odniósł spadkowicz z I ligi - Kromet, który gładko uporał się z Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną wygrywając 7:1. Dobrą formą strzelecką popisała się dwójka zawodników Krometu Piotr Byzdra, który trzykrotnie pokonał bramkarza rywali oraz Grzegorz Gałązka, po strzałach którego piłka dwukrotnie lądowała w bramce EUH-E. Po tym zwycięstwie Kromet awansował na siódme miejsce w tabeli.
     Sześć punktów, dziesięć bramek zdobytych i tylko jedna stracona to bilans drużyny Termoizol. W niedzielę podczas drugiej kolejki zespół ten pokonał 5:0 ekipę East Express. Po pierwszej połowie i bramkach Radosława Bewicza oraz Jacka Ulaszka Termoizol prowadził 2:0. Po zmianie stron przewaga Termoizolu nie podlegała dyskusji. Po dwóch kolejnych bramkach Ulaszka oraz jednym trafieniu Wojciecha Bewicza mecz zakończył się wynikiem 5:0.
     Tempa nie zwalnia także Wiarus. Zespół ten w 2 kolejce spotkał się ze spadkowiczem z I ligi ekipą Amatorzy/Marysienka i wygrał zasłużenie 6:0. Tylko w pierwszej połowie Amatorzy potrafili stawić czoła ekipie Wiarusa. Nie ustrzegli się jednak błędu, który wykorzystał Michał Boryczewski i w 4 min. dał Wairusowi prowadzenie 1:0. Koleje bramki oglądaliśmy już w drugiej połowie. Wszystko rozpoczął w 18 min. Piotr Szpigiel, później autorem dwóch kolejnych goli był Przemysław Gruszka, a na 5:0 ponownie podwyższył Szpigiel. Wynik spotkania ustalił Michał Boryczewski.
     Miły prezent urodzinowy zrobili zawodnikowi Grzegorzowi Ramszowi koledzy z drużyny BIG. Nie dość że wygrali 4:1 z Metrotestem, to jeszcze wszystkie bramki dedykowali właśnie jubilatowi. Trzy pierwsze bramki zdobył dla ekipy BIG Piotr Moneta. Warto dodać, że dwie pierwsze, strzelone z dystansu były przedniej urody. Wynik spotkania na 4:1 ustalił w 27 min . Radosław Ruczyński, a wcześniej jedyną bramkę dla Metrotestu zdobył Piotr Ulatowski.
     Bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie w którym Troll uległ PC Koni 1:2. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka dla ekipy PC Koni, a jej autorem był Krzysztof Żuchowski. Po zmianie stron w 24 min. do remisu doprowadził Bartosz Kuliński. Niestety Troll nie cieszył się zbyt długo z remisu. Zaledwie minutę później do bramki rywali trafił Andrzej Witkowski i tym samym trzy punkty powędrowały na konto drużyny PC Koni.

Wyniki 2. kolejki:

Lira - ASJ Automotive Serwis 7:1 (4:1)
     1:0 - Kurowski (5.), 1:1 - Biernat (9.), 2:1 - Wrzos (12.-sam.), 3:1 - Sielezin (14.), 4:1 - Kurowski (15.), 5:1 - Kurowski (26.), 6:1 - Kurowski (28.), 7:1 - Sielezin (29.).

WSz.Z. E-g. - USE 5:4 (2:3)
     0:1 - Tomiałojć (3.), 1:1 - Sobotowicz (4.), 2:1 - Sobotowicz (7.), 2:2 - Wasilewski (8.), 2:3 - Gomułka (12.), 3:3 - Sobotowicz (18.), 4:3 - Sobotowicz (18.), 5:3 - Dziąbowski (19.), 5:4 - Gomułka (25.).

Straż Pożarna - PKP 4:0 (1:0)
     1:0 - Kołecki (4.), 2:0 - Gryciuk (23.), 3:0 - Ratajczyk (25.), 4:0 - Kołecki (30.).

BIG - Metrotest 4:1 (2:0)
     1:0 - Moneta (6.), 2:0 - Moneta (9.), 3:0 - Moneta (18.), 3:1 - Ulatowski (21.), 4:1 - Ruczyński (27.).

Karo - AZS Jański 1:2 (0:2)
     0:1 - Ciesielski (7.), 0:2 - Mosiejko (8.), 1:2 - Koliński (19.).

Troll - PC Koni 1:2 (0:1)
     0:1- Żuchowski (12.), 1:1 - Kuliński (24.), 1:2 - Witkowski (25.).

ADI - Pujan 2:5 (2:2)
     0:1 - Czarnecki (2.), 1:1 - Narloch (2.), 2:1 - Szymański (10.), 2:2 - Bałdyga (11.), 2:3 - Osak (26.), 2:4 - Bałdyga (30.), 2:5 - Osak (30.).

Kromet - EUH-E 7:1 (4:0)
     1:0 - Gałązka (2.), 2:0 - Grzelak (3.), 3:0 - Byzdra (14.), 4:0 - Byzdra (15.), 5:0 - Deorocki (21.), 5:1 - Manulik (24.), 6:1 - Gałązka (25.), 7:1 - Byzdra (29.).

Amatorzy/Marysieńka - Wiarus 0:6 (0:1)
     0:1 - Boryczewski (4.), 0:2 - Szpigiel (18.), 0:3 - Gruszka (22.), 0:4 - Gruszka (27.), 0:5 - Szpigiel (28.), 0:6 - Boryczewski (30.).

PKS - Extom 3:2 (1:1)
     1:0 - Tyburski (10.), 1:1 - Wojciechowski (14.), 1:2 - Kurowski (26.), 2:2 - Białoszewski (27.), 3:2 - Goryszewski (28.).

East Express - Termoizol 0:5 (0:2)
     1:0 - Rad. Bewicz (2.), 2:0 - Ulaszek (6.), 3:0 - Ulaszek (19.), 4:0 - Ulaszek (20.), 5:0 - W. Bewicz (22.).

Zestaw par 3. kolejki - 18 grudnia (sobota): PKP - BIG godz.(13.00), Extom - East Express (13.35), Wiarus - PKS (14.10), EUH-E - Amatorzy/Marysieńka (14.45), Pujan - Kromet (15.20), PC Koni - ADI (15.55), Termoizol - Karo (16.30), Metrotest - Troll (17.05), USE - Straż Pożarna (17.40), ASJ Automotive Serwis - WSZ E-g. (18.15), AZS Jański - Lira (18.50).