Rozwiązali worek z medalami (short – track)

Elbląg, Rozwiązali worek z medalami (short – track)

W sobotę (4 grudnia) w Sanoku została rozegrana IV Edycja Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych i Pucharu Polski w Short – Tracku. Elblążanie wywalczyli 14 medali i ustanowili 14 nowych rekordów życiowych.

W Sanoku została rozegrana IV Edycja Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Short – Tracku na starcie stanęło 149 zawodników i zawodniczek z 12 klubów z Polski i Ukrainy. Barwy Elbląga i Klubu Sportowego Orzeł reprezentowała 13 osobowa reprezentacja w składzie: Michała Domański, Adrian Jasiński, Mateusz Lewalski, Dawid Kowalski, Jakub Bakalarz, Rafał Adamkowski, Paweł Wierzbicki, Michael Popov, Natalia Kłosińska, Marika Surowiec, Weronika Surowiec, Kamila Stormowska, Angelika Nadrowska.
       W zawodach nie brała udział kontuzjowana Juniorka B Mariola Rybak. Podopieczni trenera Ireneusza Borowieckiego w trakcie zawodów ustanowili 14 rekordów życiowych (Rafał Adamkowski, Jakub Bakalarz, Paweł Wierzbicki, Kamila Stormowska, Angelika Nadrowska, Mateusz Lewalski, Adrian Jasiński, Michała Domański).
       Natomiast na duże słowa uznania zasłużył Dawid Kowalski który na dystansie 1500m ustanowił nowy rekord życiowy 2:37.915 i uzyskał II klasę sportową która jest przepustką do startu w Pucharze Polski.
       Elbląscy krótko torowcy wywalczyli 14 medali 5 złotych 4 srebrne i 5 brązowych.