Ruszyła piłkarska wiosna

Elbląg, Ruszyła piłkarska wiosna

Po zimowej przerwie powróciła Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD. Rywalizacja o mistrzostwo jest bardzo zacięta, a liderujący Metrotest wyprzedza obrońców tytułu PBG Jankowiak jedynie lepszym stosunkiem bramek oraz zwycięstwami w meczach bezpośrednich.

W piłkarskich rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji bierze udział 6 zespołów, a miejscem spotkań jest Orlik przy Al. Piłsudskiego. Mecze trwają 2x15 minut, a nad ich właściwym przebiegiem czuwa licencjonowany arbiter piłkarski. Mistrzostwo zdobywa zespół z największą ilością punktów zdobytych po rozegraniu 20. kolejek, a ceremonia wręczania nagród odbywa się podczas Elbląskiego Biegu Piekarczyka (9 czerwca).

Po rozegraniu dwóch kolejek rundy wiosennej sytuacja w czubie tabeli wygląda podobnie jak przed zimą. Wyścig o mistrzostwo toczy się pomiędzy Metrotestem a PBG Jankowiak, którzy mają tą samą ilość punktów (27) i nie wydaje się, żeby któryś z pozostałych zespołów włączył się do tej rywalizacji. Trzecie miejsce podium wciąż pozostaje sprawą otwartą, a gra i wyniki osiągane przez AS-TRANS, Magpies Elbląg oraz IZI Meble wskazują, że możemy spodziewać się każdego scenariusza. Zobacz tabelę i wyniki.

Emocji nie brakuje także w walce o tytuł najlepszego strzelca. Liderem pozostaje wciąż Michał Jaworski (PBG Jankowiak) z dorobkiem 25 trafień, jednak tuż za nim znajdziemy Radosława Prusaka (Metrotest), który zdobył 24 bramki, w tym aż 5 w ostatnim pojedynku z AS-TRANS. Co ciekawe ta sztuka mu się udała po raz drugi w tym sezonie, a pierwszą „poszkodowaną” drużyną było M-Serwis Joga Bonito. Zobacz klasyfikację strzelców.

W najbliższej kolejce (15 kwietnia) czekają nas mecze pomiędzy IZI Meble - AS-TRANS (18:00), Magpies Elbląg – PBG Jankowiak (18:40) oraz M-Serwis Joga Bonito - Metrotest (19:20).

Sponsorem Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów jest firma HYDROBUD Technika Grzewcza i Sanitarna