512 918 555

Wybory 2018

Turkusowy Elbląg Turkusowy Elbląg

Sebastian na ostatniej prostej do zimowych igrzysk

Elbląg, Sebastian na ostatniej prostej do zimowych igrzysk Sebastian Kłosiński może być pierwszym elbląskim olimpijczykiem po 18 latach przerwy/. Zdjęcie z zawodów w Salt Lake City pochodzi z fan page Sebastiana na Facebooku

Panczenista Orła Elbląg Sebastian Kłosiński zdobył dla Polski miejsce na igrzyska olimpijskie w Pjongczang na dystansie 1000 metrów! O tym, czy wystartuje w Korei, zdecyduje Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Byłby kolejnym, po 18-letniej przerwie, elbląskim olimpijczykiem.

Zakończyły się eliminacje panczenistów do igrzysk olimpijskich w Pjongczang. W igrzyskach na dystansie 1000 metrów wystartuje 36 panczenistów, prawdopodobnie wśród nich będzie zawodnik Orła Elbląg Sebastian Kłosiński. Polacy wywalczyli trzy miejsca na tym dystansie.
     - Sebastian Kłosiński zdobył miejsce na igrzyskach olimpijskich dla reprezentacji Polski. O tym, kto konkretnie pojedzie na igrzyska, zadecyduje zarząd Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego – informuje Ewa Białkowska, szefowa wyszkolenia w PZŁS, również elblążanka.
     Najbliższe zebranie zarządu PZŁS odbędzie się 16 grudnia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Sebastian Kłosiński jest w tak wysokiej formie, że prawdopodobnie do Pjongczang pojedzie.
     Elblążanin obecnie zajmuje 24. miejsce w Pucharze Świata na dystansie 1000 metrów. Na igrzyska pojedzie 20 najwyżej sklasyfikowanych zawodników PŚ i 16 z najlepszymi czasami uzyskanymi na zawodach. Polak znalazł się w grupie zawodników, którzy podczas kwalifikacji uzyskali najlepsze czasy.
     Dla porządku odnotujmy wyniki zawodnika Orła Elbląg na zawodach Pucharu Świata w Salt Lake City, które odbyły się w ubiegły weekend. Elblążanin zajął szóste miejsce w grupie B na dystansie 1000 metrów z czasem 1:08:48 minuty. To najszybszy czas, jaki uzyskał elbląski „Orzeł” w cyklu Pucharu Świata. Na dystansie o połowę krótszym elblążanin zajął 17. miejsce w grupie B z czasem 35:22 sekundy i kwalifikacji olimpijskiej w tym przypadku nie wywalczył.
     Warto przypomnieć, że ostatnim elblążaninem, który występował na igrzyskach olimpijskich był Piotr Wadecki, który zajął siódme miejsce w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego podczas letnich IO w Sydney w 2000 r. Na igrzyskach zimowych Elbląg ostatni raz był reprezentowany w Lillehammer w 1994 r. przez panczenistę Artura Szafrańskiego, który nie ukończył wyścigu na 1500 metrów.

• Brawo !!! Powodzenia. Podziwiam takich ludzi
    14 0
    (2017-12-11)
  • Szanse małe ale Powodzenia
    8 1
  • BrawO Basiu! Najlepsze jest to ze jego sukces jest sukcesem Orła Elbląg pod którego flaga jeździ Sebek, a nie mieszka tu od ponad 10 lat .a trenował tu jako dziecko jeżdżąc najpierw na wrotkach na akrykola walczac raz po raz z Toruniem.Następnie krotki tor ...Gdzie wg mnie zasłużył na olimpiade w Sochi.ale coz on sie nie poddał .Basiu po wielu latach wyzeczen zdecydowanie zasłużył na miejce w kadrze na olimpiadę. Bądźmy dumni ;)
    4 0
    Natan ;)(2017-12-11)
  • Gratulacje tak trzymac. Rozsławia Elbląg-Żuławy.