Smutny koniec roku (piłka ręczna)

W ostatnim w tym roku meczu piłkarki ręczne EB Startu Elbląg niespodziewanie przegrały na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Łącznościowcem Szczecin 21:23 (14:11). Po tej porażce elblążanki spadły na czwarte miejsce w tabeli.

W sobotę piłkarki ręczne EB Startu rozgrywały ostatni w tym roku mecz ligowy, a ich przeciwnikiem był przedostatni w tabeli Łącznościowiec Szczecin. Chyba nikt w Elblągu nie spodziewał się innego wyniku jak tylko zwycięstwa naszych szczypiornistek. Niestety stało się inaczej. EB Start przegrał ten mecz, kończąc ten rok w niezbyt wesołych nastrojach.
     Początek meczu była bardzo wyrównany. Rewelacyjnie spisujące się ostatnio gospodynie czterokrotnie wychodziły na prowadzenie, ale za każdym razem dochodziły je elblążanki. W 13 min. mieliśmy remis 4:4, ale już w kolejnych minutach przewaga leżała po stronie Łącznościowca. Dwukrotnie w tym okresie gry dobrych sytuacji nie wykorzystała Aleksandra Kańduła, szybko wykorzystały to gospodynie wychodząc na prowadzenie 6:4. W 19. min. Łącznościowiec prowadził już 8:5, a dwie minuty później po błędzie Urszuli Lipskiej szczecinianki objęły najwyższe prowadzenie w tym meczu 10:6. Końcówka pierwszej części gry należała jednak do przyjezdnych, które w ciągu sześciu minut nie dość, że zniwelowały straty, to jeszcze wyszły na prowadzenie. Najpierw po dwóch bramkach Katarzyny Szklarczuk i jednym trafieniu Anny Pałgan i Urszuli Lipskiej EB Start doprowadził do remisu 11:11. Chwilę później dwukrotnie celnie trafiła Pałgan, jedną bramkę dorzuciła jeszcze Lipska i pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem EB Start 14:11.
     W drugiej odsłonie meczu elblążanki utrzymywały przewagę jedynie przez ponad dziesięć minut. Później ponownie dobry okres gry miały gospodynie i w 42. min po rzucie Sylwii Piontke mieliśmy kolejny remis 15:15. Za chwilę EB Start mógł prowadzić, ale Lipska nie rzuciła karnego. Wynik remisowy utrzymywał się praktycznie do 56 min. kiedy to na tablicy mieliśmy wynik 19:19. Wtedy to nastąpiła zdecydowana końcówka Łącznościowca, który zdobył z rzędu cztery bramki i stało się jasne, że tego meczu już nie przegrają. W ostatniej minucie elblążanki, po bramkach Olgi Radkiewicz i Moniki Pełki, zmniejszyły wprawdzie rozmiary porażki, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. EB Start niespodziewanie uległ w Szczecinie tracąc tym samym wysokie trzecie miejsce w tabeli.

Łącznościowiec Szczecin - EB Start Elbląg 23:21 (11:14)
     EB Start: Charłamowa, Zwiewka - Szklarczuk 4, Kozik, Lipska 5, Pełka 1, Pałgan 3, Kańduła 1, Polenz 1, Korowacka 1, Olszewska 2, Radkiewicz 3.

Komplet wyników 14. kolejki: Sośnica Gliwice - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:25 (14:11), TPR Chorzów - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 23:31 (9:17), Kolporter Kielce - Pol-Skone Lublin 24:33 (12:17), Łącznościowiec Szczecin - EB Start Elbląg 23:21 (11:14), Zgoda Ruda Śląska - Zagłębie Lubin 23:22 (13:13), Nata AZS AWF Gdańsk - Pogoń 1922 Żory 29:27 (15:11).