Sparing z juniorami (piłka nożna)

Aż 13:2 piłkarze PKS Olimpii Elbląg rozgromili w sobotę swoich młodszych kolegów. To drugi sparing IV-ligowców w tym roku.

Mecz rozegrany został w trudnych warunkach. Na ośnieżonym i oblodzonym boisku zawodnikom trudno było opanować piłkę. Wiał też zimny wiatr. Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Dwie pierwsze bramki zdobywali zawodnicy, którzy do Elbląga przenieśli się z Syreny Młynary. W 22 min. gola dla PKS strzelił Korzeb, jednak siedem minut później wyrównał Matuszewski. Po sześciu minutach po golu Zająca juniorzy objęli prowadzenie. Jednak na trzy minuty przed końcem połowy (trwała 40 minut) wyrównał Cicherski.
     Druga połowa to prawdziwy popis strzelecki seniorów. PKS wypunktował juniorów strzelając aż 11 bramek. Gole zdobyli - Chrzonowski, Sambor, Gładek, Pasek, Kitowski i Ciesielski (1), Czuk (2) oraz Korzeb (3).
     W sparingu po raz pierwszy zagrał zawodnik B-klasowej ZKS Olimpii Elbląg Łukasz Gładek, którego podczas meczu przyjaźni pomiędzy ZKS i PKS zauważył trener IV-ligowca Andrzej Bianga.
     - Po kilku treningach będę mógł powiedzieć coś więcej o tym zawodniku - mówi Andrzej Bianga. - Po jednym meczy trudno go oceniać. Ale widać, że ma chłopak smykałkę do gry. Potrafi znaleźć się pod bramką. Gola zdobył z trudnej sytuacji.
     Być może w PKS rozpocznie treningi jeszcze jeden zawodnik B-klasy - Bogdan Wojtas, którego pozyskać chce także Polonia Pasłęk. Wszystko wskazuje również na to, że na stadionie przy ul. Agrykola zobaczymy też Szymona Szałachowskiego.