Specjal goni czołówkę (halówka II)

Coraz ciekawiej wygląda sytuacja w górnej części tabeli II ligi. Do pierwszych trzech miejsc premiowanych awansem bardzo szybko zbliża się Specjal i żadna z trzech prowadzących drużyn nadal nie może być pewna awansu. Do walki na pewno włączą się jeszcze piąta Lira i szósty PKP.

Bez wątpienia największą niespodzianką 8 kolejki był remis trzeciego w tabeli Wiarusa ze znacznie niżej notowanymi Amatorami. Trzeba przyznać, że w tym spotkaniu to właśnie Amatorzy bliżsi byli zdobycia trzech punktów. Pierwsze trzy bramki były autorstwa piłkarzy Amatorów, ale wynik mieliśmy 2:1 - za sprawą bramki samobójczej. Wynik meczu otworzył w 3 min. Piotr Skocki, dając Amatorom prowadzenie. Trzy minuty później Sławomir Heida przez przypadek trafia do swojej bramki i mamy remis 1:1. Jeszcze w pierwszej części gry ten sam zawodnik rehabilituje się i wyprowadza Amatorów na prowadzenie 2:1. W drugiej połowie ataki Wiarusa bardzo długo nie przynoszą bramki i dopiero na niespełna trzy minuty przed końcowym gwizdkiem do remisu doprowadza Tomasz Bandurski. Mimo kolejnych prób wynik meczu nie uległ już zmianie.

Bez niespodzianek
     Komplet punktów wywalczył za to zarówno lider jak i wicelider. Pujan pokonał Kromet aż 7:0, natomiast Metrotest wygrał z Neksusem 5:1. Zacznijmy od pojedynku lidera z Krometem. Wydawać się mogło, że dobrze spisujący się w tym roku Kromet zdoła pokrzyżować plany liderowi. Pierwsze minuty pokazały jednak, że były to jedynie pobożne życzenia piłkarzy Krometu. Po bramkach Tomasza Szopińskiego i Pawła Łukaszewskiego w 4 min. Pujan prowadził już 2:0. W końcówce pierwszej odsłony do siatki rywali trafili jeszcze Paweł Banaszek oraz Daniel Czajka i do przerwy lider prowadził 4:0. Sytuacja nie zmieniła się także po przerwie. Kolejne trzy trafienia zanotowali piłkarze Pujana, który zasłużenie wygrał całe spotkanie 7:0.
     Dobrą formę pokazał także wicelider Metrotest, który pokonał Neksus 5:1. Przez całe spotkanie na parkiecie dominował wicelider, którego przewaga nie podlegała dyskusji. Dopiero w końcówce meczu przy prowadzeniu 5:0 Metrotest nieco rozluźnił szyki, przez co rywale zdołali strzelić bramkę honorową, której autorem był Mariusz Piotrowski.
     Coraz bliżej czołówki jest Specjal II, który traci do trzeciego w tabeli Wiarusa już tylko jeden punkt. Specjal tym razem, mimo że nie grał w pełnym składzie, pewnie pokonał Karo 3:0.
     Najciekawsze spotkanie 8 kolejki rozegrały jednak między sobą zespoły Troll i East Express. Po pierwszej wyrównanej połowie o jedną bramkę lepsi byli piłkarze Trolla, którzy od 3 min. po bramce Jakuba Czyżaka prowadzili 1:0. Ten sam zawodnik w drugiej połowie podwyższył na 2:0, a kiedy w 26 min. po golu Bartłomieja Kulińskiego Troll prowadził 3:0, wydawało się, że jest już po meczu. Ostatnie słowo należało jednak do East Expressu. Ambitna i, co ważne, skuteczna gra sprawiła, że w ciągu trzech minut sytuacja diametralnie się zmieniła. W 28 min. do siatki rywali trafił Piotr Rentflejsz, jeszcze w tej samej minucie bramkę zdobył Wojciech Szczęchuła i Troll prowadził już tylko 3:2. Jakby tego było mało, jedna z ostatnich akcji East Expressu przyniosła bramkę, której autorem był Rentflejsz. Tak więc niemal pewny wygranej zespół Trolla musiał zadowolić się jednym punktem.

Sypnęło bramkami
     Najwięcej bramek, bo aż 15, padło w derbach „przewoźników”, czyli meczu pomiędzy ekipami PKS i PKP. Spotkanie to mogło podobać się kibicom, choćby z tego powodu, że wynik do końca pozostawał sprawą otwartą. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze PKS po golu Rafała Pudlika. Wystarczyła jednak minuta, by po golach Patryka Nowickiego i Adama Kurowskiego to PKP prowadziło 2:1. Radość „kolejarzy” nie trwała jednak długo. Zaledwie minutę później do ich bramki trafił Mariusz Goryszewski i mieliśmy remis 2:2. Końcówka pierwszej połowy to zdecydowanie lepsza gra ekipy PKP. Dwie bramki Patryka Nowickiego i jedno trafienie jego brata Tomasza sprawiło, że w 13 minucie PKP prowadziło już 5:2. Tuż przed przerwą trzecią bramkę dla PKS zdobył Dariusz Tyburski. Początek drugiej połowy to znów lepsza gra PKS-u. Zespół ten po golach Tyburskiego i Pudlika w 21 minucie doprowadził do remisu 5:5. Cztery minuty później znów jednak na prowadzeniu było PKP po dwóch golach Adama Kurowskiego. Największych emocji dostarczyły jednak oba zespoły w ostatnich minutach meczu. Po bramkach Pawła Zankowicza i Dariusza Tyburskiego w 27 min. PKS doprowadził do remisu 7:7. I kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, jedna z ostatnich akcji PKP przyniosła im bramkę, której autorem okazał się Adam Kurowski.
     W dwóch ostatnich meczach zwycięstwa odnieśli faworyci. Lira pokonała WSZ 6:2, natomiast ADI nie dało szans ostatniej w tabeli drużynie AZS Jański wygrywając aż 8:0.

Komplet wyników 8. kolejki:
     WSZ - Lira 2:6 (1:2)
     1:0 - Paszkiewicz (4.), 1:1 - Sielezin (8.), 1:2 - Kliński (10.), 2:2 - Siedlecki (19.), 2:3 - Sielezin (20.), 2:4 - J. Rogala, 2:5 - Grubecki (27.), 2:6 - Kurowski (29.).
     Specjal II - Karo 3:0 (1:0)
     1:0 - Kowzan (11.), 2:0 - Kurzawa (22.), 3:0 - Wolak (30.).
     ADI - AZS Jański 8:0 (5:0)
     1:0 - Lisowski (3.), 2:0 - Danielewicz (6.), 3:0 - Bildziuk (11.), 4:0 - Lisowski (12.), 5:0 - Bildziuk (15.), 6:0 - Bildziuk (22.), 7:0 - Danielewicz (28.), 8:0 - Szymański (29.).
     Pujan - Kromet 7:0 (4:0)
     1:0 - Szopiński (1.), 2:0 - Łukaszewski (4.), 3:0 - Bamaszek (11.), 4:0 - Czajka (14.), 5:0 - Osak (19.), 6:0 - Czajka (29.), 7:0 - Szopiński.
     PKS - PKP 7:8 (3:5)
     1:0 - Pudlik (3.), 1:1 - P. Nowicki (7.), 1:2 - Kurowski (8.), 2:2 - Goryszewski (9.), 2:3 - T. Nowicki (9.), 2:4 - P. Nowicki (12.), 2:5 - P. Nowicki (13.), 3:5 - Tyburski (14.), 4:5 - Tyburski (20.), 5:5 - Pudlik (21.), 5:6 - Kurowski (23.), 5:7 - Kurowski (25.), 6:7 - Zankowicz (26.), 7:7 - Tyburski (27.), 7:8 - Kurowski (30.).
     Troll - East Express 3:3 (1:0)
     1:0 - J. Czyżak (3.), 2:0 - J. Czyżak (21.), 3:0 - B. Kuliński (26.), 3:1 - Rentflejsz (28.), 3:2 - Szczęchuła (28.), 3:3 - Rentflejsz (29.).
     Metrotest - Neksus 5:1 (2:0)
     1:0 - Stępień (5.), 2:0 - Leszczyński (12.), 3:0 - Szewczuk (18.), 4:0 - Szaro (27.), 5:0 - Szaro (29.), 5:1 - Piotrowski (29.).
     Amatorzy - Wiarus 2:2 (2:1)
     1:0 - P. Skocki (3.), 1:1 - Heida (6-sam.), 2:1 - Heida (11.), 2:2 - Bandurski (27.).