Srebro i brąz pięściarzy KSW Tygrys

Elbląg, Srebro i brąz pięściarzy KSW Tygrys

W dniach 10-15 marca w Kaliszu odbyły się 85 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Pięściarze Klubu Sportów Walki Tygrys w tej prestiżowej imprezie wywalczyli dwa medale.

Do turnieju zgłosiło się 192 zawodników z 82 klubów całej Polski rywalizując o miano najlepszych w 10 kategoriach wagowych.
       W wadze papierowej do 49kg Daniel Tarka zdobył srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski. W walce półfinałowej pokonał przez TKO w III starciu Dawida Jakubcewicza UKS Włókiennik Łódź. Walcząc o złoto uległ na punkty Dawidowi Jagodzińskiemu Astoria Bydgoszcz.
       W wadze superciężkiej (+91kg) Marcin Śnitko wywalczył brązowy medal. W walce o finał przegrał na punkty z Mateuszem Figlem Hetman Białystok. Wcześniej Marcin pokonał Mariusza Wesserling Sako Gdańsk i Michała Szyszkowskiego Jaskinia Lwa Ziębice.
       Ponadto w wadze 69kg klub nasz reprezentowało jeszcze 2 zawodników: Łukasz Łojek w walce eliminacyjnej pokonał jednogłośnie na punkty zawodnika MGKS Gwarek Łęczna Grzegorza Kowalczuka. Z powodu kontuzji ręki Łukasz musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji.
       Sylwester Stempniewski w pierwszej walce pokonał jednogłośnie na punkty Ireneusza Wojtasińskiego Bombardier Wrocław. W następnej walce Sylwek minimalnie uległ na punkty Przemysławowi Zyśk Wiktoria Ostrołęka, tym samym odpadając z turnieju.
       W klasyfikacji klubowej KSW Tygrys Elbląg zajął wysokie 6. miejsce.
       Menagerem zawodów z ramienia Polskiego Związku Bokserskiego odpowiedzialnym za ich przebieg był Hieronim Kozakiewicz - Prezes KSW Tygrys Elbląg. Turniej ten pod względem organizacyjnym i sportowym został oceniony bardzo wysoko do czego w dużym stopniu przyczynił się pan Hieronim.
       Wielkie brawa dla naszych zawodników oraz menagera zawodów. Dziękuję kibicom za doping, zaufanie i wiarę w naszych pięściarzy.