Start pewny utrzymania (piłka ręczna)

Elbląg, Elblążanki po dobrej drugiej połowie meczu zapewniły sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze
Elblążanki po dobrej drugiej połowie meczu zapewniły sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze (Fot.AD)

Kolejne zwycięstwo odniosły szczypiornistki Startu. Po wczorajszej wygranej w Polkowicach, dzisiaj okazały się lepsze od AZS AWF Wrocław. Elblążanki triumfowały 24:19 (11:14) i zapewniły sobie dziewiąte miejsce w tabeli dające pewne utrzymanie w PGNiG Superlidze.

Sobotnie spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej odsłonie Start nie prezentował się najlepiej. W początkowych dziesięciu minutach nasze szczypiornistki jeszcze prowadziły, ale później lepiej zaczęły grać akademiczki. Wrocławianki odzyskały prowadzenie i powiększały je do końca pierwszej odsłony. Do przerwy Start przegrywał trzema trafieniami.
       W drugiej odsłonie kibice zgromadzeni we wrocławskiej hali zobaczyli zupełnie inny zespół przyjezdnych. Po dziesięciu minutach Start doprowadził do remisu 14:14. Po chwili kolejnego gola dołożyła Iveta Matouskova i elblążanki zaczęły budować przewagę. - Po pierwszej słabszej połowie w drugiej dziewczyny zagrały kapitalnie- powiedział Dariusz Bajczyk, dyrektor Startu.- Wygraliśmy ten mecz doskonałą obroną. Świetnie grał cały zespół, a w bramce nie do przejścia była Ewelina Kędzierska. Wrocław rzucił w drugiej połowie jedynie pięć bramek. Kosztowało nas to wszystko sporo nerwów. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa.
       Na szczególne wyróżnienie w piątkowym meczu zasłużyła kapitan elbląskiego zespołu Wioleta Janaczek. Mimo trwającej od kilku dni choroby i walki z wysoką gorączką była w stanie poprowadzić zespół do zwycięstwa zdobywając najwięcej bramek dla naszej drużyny. Udany powrót zanotowała skrzydłowa Magdalena Białoszewska (Dolegało), która pięć razy trafiła do bramki akademiczek.
       Już teraz wiadomo, że w przyszłym sezonie w PGNiG Superlidze nie zagrają Pogoń Szczecin i Finepharm Polkowice. Pewna awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej jest Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Promocję uzyska też wygrany z pary SPR Olkusz - Sambor Tczew. Drużyna która przegra, zagra o występy w PGNiG Superlidze z AZS AWF Wrocław.

Zobacz tabelę PGNiG Superligi.

AZS AWF Wrocław – Start Elbląg 19:24 (14:11)

AZS: Boczkowska, Olejnik, Słota, Wojt 2, Perek 3, Żakowska 5, Tracz 1, Wesołowska 1, Pietras 2, Wiertelak, Łukasik 2, Rupp 2, Król, Antoszewska 1, Wynnyk

Start: Wiercioch, Kordunowska, Kędzierska, Szott 1, Matouskova 1, Białoszewska 5, Cekała 4, Wolska 3, Janaczek 6, Aleksandrowicz, Konefał, Ocalewicz 4, Szulc