Start pokonał Koszalin (piłka ręczna)

Elbląg, Start pokonał Koszalin (piłka ręczna)

Elbląski Start w swoim ostatnim meczu turniejowym pokonał Energę Koszalin 25:23 i zajął ostatecznie piąte miejsce. Zobacz zdjęcia. Kolejny turniej za dwa tygodnie w Elblągu.

Elblążanki zakończyły fazę grupową na miejscu trzecim i w efekcie pozostała im walka o piątą lokatę na koniec turnieju. Przeciwnikiem naszej drużyny była Energa Koszalin, która swoją grupę zakończyła z bilansem wygranej, porażki i remisu. Warto przypomnieć, że od tego sezonu w naszej drużynie grają dwie byłe koszalinianki Sylwia Matuszczyk i Paulina Muchocka, a do Energii przeszły aż trzy zawodniczki Startu Hanna Sądej, Monika Michałów (Aleksandrowicz) i Katarzyna Kołodziejska.
       Spotkanie rozpoczęło się od dobrych interwencji obu bramkarek. Najpierw Betata Kowalczyk zatrzymała Aleksandrę Jędrzejczyk, a chwilę później Solomija Szywierska obroniła rzut Romany Roszak. Wynik spotkania otworzyła pięknym zagraniem z lewego skrzydła Katarzyna Stasiak. Następne minuty należały do naszych zawodniczek, które wyprowadzały szybkie akcje i w 6. minucie prowadziły 4:1. Elblążanki nie ustrzegły się jednak błędów i po raz kolejny zabrakło dobrego wykończenia rzutu. Do elbląskiej bramki trafiały za to byłe zawodniczki EKS, Hanna Sądej i Monika Aleksandrowicz. Po pierwszym kwadransie gry tablica wskazywała 6:5 dla Energii. Podobnie jak w poprzednich meczach, trener rotował składem. Na boisku pojawiły się Magdalena Balsam, Sylwia Matuszczyk, Anna Pinda, Patrycja Świerżewska, Paulina Muchocka, a w bramce Ewa Sielicka. Gra była w miarę wyrównana, zarówno Start jak i Energa popełniały błędy. Z dobrej strony pokazała się Sylwia Matuszczyk, która w całym meczu wywalczyła dwa rzuty karne, a ponadto zdobyła trzy bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:12 dla AZS.
       Zaraz po wznowieniu do siatki trafiła Ewa Andrzejewska. Koszalinianki popełniały błędy przy podaniach, a Start zaczął budowa przewagę. Gole na zmianę zdobywała Sylwia Lisewska i Aleksandra Dankowska, a w bramce świetnie spisywała się Solomija Szywerska. Gdy tablica wyników wskazywała 19:15 dla naszej drużyny, o czas poprosił trener koszalinianek. Po przerwie piłkę przejęła Anna Pinda i powiększyła przewagę do pięciu bramek. Rywalki zdołały zniwelować straty do dwóch trafień i od tego czasu gra znów była wyrównana. Elblążanki utrzymywały minimalną przewagę, jednak kilkukrotnie oddały nieskuteczne rzuty. Zdeterminowany AZS, po golu Hanny Sądej w 57. minucie doprowadził do wyrównania 23:23. Końcówka była nerwowa, jednak to nasza drużyna zachowała więcej zimnej krwi i zwyciężyła 25:23.

Start Elbląg - Energa Koszalin 25:23 (12:13)
       Start:
Szywerska, Sielicka - Dankowska 5, Lisewska 5, Matuszczyk 3, Balsam 2, Szopińska 2, Jędrzejczyk 2, Pinda 2, Waga 1, Muchocka 1, Kwiecińska 1, Andrzejewska 1, Świerżewska, Gerej, Romanowicz.
       Energa: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica - Sądej 5, Nestsiaruk 4, Michałów 4, Trawczyńska 3, Stasiak 2, Budnicka 2, Nowicka 1, Roszak 1, Kołodziejska 1, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk.

Siódme miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska zajął UKS PCM Kościerzyna pokonując Egle Wilno. Gospodynie turnieju przegrały jedną bramką z Banik Most  i turniej zakończyły na miejscu czwartym. W finale Vistal Gdynia pokonał HC Gomel.
       Najlepszą bramkarką została wybrana Małgorzata Gapska, najlepszą zawodniczką Karolina Siódmiak, a najlepszą strzelczyną Aleksandra Zych.