Start przegrał w Gdyni (piłka ręczna)

Elbląg, Start przegrał w Gdyni (piłka ręczna)

Szczypiornistki Startu walczyły w Gdyni z miejscowym Vistalem o drugie zwycięstwo i spełnienie marzeń o brązowym medalu. Niestety lepsze okazały się gospodynie, które zwyciężyły 22:21 i po trzech meczach prowadzą w rywalizacji 2:1. Zobacz zdjęcia z meczu.

Po dwóch pojedynkach Startu z Vistalem w Elblągu stan rywalizacji wynosi 1:1. Dziś i jutro, tym razem w Gdyni, drużyny rozgrywają kolejne spotkania. Mecze zapowiadają się bardzo ciekawie, a kluczowy wydawał się być dzisiejszy mecz. Niestety Start zagrał zagrał dziś w osłabieniu bez Magdaleny Szopińskiej i Ewy Andrzejewskiej, jednak przy wsparciu kilkudziesięciu kibiców.

Pojedynek od początku był bardzo zacięty i przez pierwsze cztery minuty żadna z drużyn nie potrafiła trafić do siatki. Gdynianki od początku broniły bardzo wysoko i naszym zawodniczkom trudno było się przedrzeć przez ich twardą obronę. Kapitan EKS odważnie atakowała w kierunku bramki rywalek, a sędziowie często odgwizdywali faule na tej zawodniczce. Pierwsza połowa przyniosła bardzo dużo kar, nasze zawodniczki schodziły na ławkę czterokrotnie i tyle samo razy sędziowie odsyłali gospodynie. W 7. minucie było 1:2, zaraz potem dwukrotnie z linii 7. metra trafiła Sylwia Lisewska. Gra była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie zdołała odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Gdynianki, gdy tylko były w osłabieniu, grały bez bramkarki, jednak ani razu naszej drużynie nie udało się przechwycić piłki i rzucić do pustej bramki. W 18. minucie meczu kontuzji doznała Sylwia Matuszczyk i ponownie na parkiecie pojawiła się dopiero w 47. minucie meczu. Po dwóch bramkach z rzędu Magdy Balsam, tablica wyników wskazywała 6:7 i o czas natychmiast poprosił Paweł Tetelewski. Po wznowieniu dwukrotnie do siatki trafiły gospodynie i już do końca pierwszej połowy gra toczyła się bramka za bramkę. Po 30 minutach spotkania było 10:9 dla Vistalu.

Wynik drugiej połowy otworzyła Aleksandra Dankowska. Chwilę później piłkę w bramce umieściła po raz czwarty Emilia Galińska i było 10:11. Kolejne minuty to popisowa gra Startu, który rzucił pięć bramek z rzędu (15:11). W tym czasie dobrze w bramce spisywała się Solomija Szywerska, a zawodniczki z pola skutecznie przechwytywały piłkę. Bramkę dla gospodyń, po blisko ośmiu minutach bez trafieniach, rzuciła z drugiej linii Aleksandra Zych. Kolejne akcje kończyły się naprzemiennym zdobywaniem bramek przez obie drużyny. Trafieniami popisywały się zawodniczki grające w drugiej linii, wspomniana wcześniej Zych, Lisewska i Kwiecińska (19:14). Gdy wydawało się, że nasza drużyna spokojnie będzie kontrolować przebieg meczu, gdynianki wrzuciły szósty bieg. Siedem interwencji pod rząd Małgorzaty Gapskiej, a także skuteczna gra w ataku sprawiły iż gospodynie doszły na jedno trafienie (19:18). Ostatnie pięć minut meczu zapowiadało się bardzo interesująco. Ciężar gry po stronie elbląskiej wzięła na siebie kapitan zespołu Joanna Waga, która nie tylko rzucała bramki, ale także mądrze zatrzymywała gospodynie. W 57. minucie Vistal doprowadził do wyrównania po 20. Chwilę później gola dorzuciła nasza kapitan. Po czasie zarządzonym na prośbę szkoleniowca Vistalu jego podopieczne długo rozgrywały piłkę i w końcu pokonały naszą obronę. Na wysokości zagania znów stanęła Małgorzata Gapska. W ostatniej sekundzie meczu bramkę na wagę zwycięstwa rzuciła Emilia Galińska i to Vistal zwyciężył 22:21 i objął prowadzenia w meczach 2:1.

Minutowy przebieg meczu:
       3 min. Vistal - Start  0:0
       5 min. Vistal - Start  0:1
       7 min. Vistal - Start  2:1
       9 min. Vistal - Start  2:1
       11 min. Vistal -Start 3:3
       13 min. Vistal - Start 3:3
       15 min. Vistal - Start 3:3
       17 min. Vistal - Start 4:4
       19 min. Vistal - Start 5:4
       21 min. Vistal - Start 6:5
       23 min. Vistal - Start 6:6
       25 min. Vistal - Start 7:7
       27 min. Vistal - Start 8:7
       29 min. Vistal - Start 9:8
       30 min. Vistal - Start 10:9
       31 min. Vistal - Start 11:10
       32 min. Vistal - Start 11:10
       34 min. Vistal - Start 11:11
       36min. Vistal - Start 11:13
       38 min. Vistal - Start 11:15
       40 min. Vistal - Start 12:16
       42 min. Vistal - Start 13:16
       44 min. Vistal - Start 14:17
       46 min. Vistal - Start 14:18
       48 min. Vistal - Start 14:19
       50 min. Vistal - Start 15:19
       52 min. Vistal - Start 17:19
       54 min. Vistal - Start 18:19
       56 min. Vistal - Start 19:20
       58 min. Vistal - Start 20:21
       60 min. Vistal - Start 22:21

Vistal Gdynia - Start Elbląg 22:21 (10:9)