Start rozgromił Litwinki (piłka ręczna)

Elbląg, Start rozgromił Litwinki (piłka ręczna)

Zgodnie z przewidywaniami zakończył się trzeci mecz Startu w gdańskim turnieju. Elblążanki pokonały mistrza Litwy różnicą aż dwudziestu jeden bramek, zajęły trzecie miejsce w grupie i jutro zagrają o piątą lokatę. Zobacz zdjęcia z meczu.

Podopieczna Andrzeja Niewrzawy i Justyny Steliny przegrały dwa piątkowe pojedynki. Najpierw uległy wicemistrzyniom Polski, a później mistrzowi Czech. Podobnie swoje mecze zakończył dzisiejszy rywal Startu Egle Wilno, z tym że Litwinki nawet w najmniejszy sposób nie potrafiły stworzyć zagrożenia swoim przeciwniczkom. Młode piłkarki, mimo że są mistrzyniami w swoim kraju, grały na poziomie pierwszoligowym, dlatego można było się spodziewać wysokiej wygranej naszej drużyny.
       Początek spotkania był w miarę wyrównany, elblążanki wchodziły w mecz kilka minut i dały sobie rzucić trzy bramki pod rząd, przez co w 9. minucie prowadziły jedynie 5:4. Sygnał do powiększania przewagi dała naszej drużynie Joana Waga zdobywając dwa gole. W grze Startu bardzo dobrze funkcjonowała współpraca z kołem, a do kontry błyskawicznie biegała Magdalena Balsam, która w całym spotkaniu trafiła do siatki rywalek aż siedem razy. Trener Niewrzawa mocno rotował składem sprawdzając różne wariaty ustawienia. Momentami słabo funkcjonowała obrona, co umożliwiało zawodniczkom Egle zmniejszyć dystans. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem EKS 19:11.
       Po zmianie stron elblążanki powiększały swoja przewagę, jednak nie ustrzegły się również błędów przy oddawaniu rzutów. Kilkukrotnie skutecznymi interwencjami popisała się Ewa Sielicka, z czego poszły skuteczne kontry, a niekiedy rozgrywanie kończyło się na dwóch podaniach i celnym rzucie na bramkę. W 50. minucie Start prowadził 29:18. Do końca meczu bramki zdobywały jedynie nasze zawodniczki. Na boisku pojawiła się również druga, obok Darii Gierej, piłkarka Truso Paulina Romanowicz, która rzuciła dwie bramki. EKS trafił do siatki rywalek dziesięć razy pod rząd i zakończył mecz wynikiem 39:18.

Start Elbląg - Egle Wilno 39:18 (19:11)