Start trzeci na turnieju w Koszalinie

Elbląg, źródło: Facebook Energa AZS Koszalin
źródło: Facebook Energa AZS Koszalin

Piłkarki ręczne Startu wzięły udział w koszalińskimTurnieju o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy rywalizowały w nim z trzema zespołami z PGNiG Superligi, poniosły dwie porażki i raz cieszyły się ze zwycięstwa.

Energa AZS Koszalin, EKS Start Elbląg, UKS PCM Kościerzyna i MKS Perła Lublin to zespoły, które wzięły udział w dwudniowym Turniej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Elblążanki do Koszalina udały się w czwartkowy poranek, by o godz. 10 zmierzyć się z mistrzyniami Polski. Niestety nasz zespół przystąpił do tego meczu w bardzo okrojonym składzie. Na parkiecie zameldowała się Klaudia Powaga, Wioletta Pająk, Paulina Uścinowicz, Hanna Yashchuk, Patrycja Świerżewska, Justyna Świerczek, Barbara Choromańska, Tatjana Trbović, Magda Balsam oraz Joanna Gadzina. W Starcie zadebiutowała na pozycji skrzydłowej nowa zawodniczka Julia Wtulich, która wcześniej grała w GTPR Gdynia.
       Podopieczne Andrzeja Niewrzawy robiły co mogły by przeciwstawić się pierwszemu rywalowi z Lublina, jednak na przerwę zeszły z bagażem pięciu goli (12:17). Po zmianie stron nasze zawodniczki rzuciły tylko pięć bramek i ostatecznie przegrały z MKS 19:32. Po kilkugodzinnym odpoczynku piłkarki Startu zagrały drugi mecz, tym razem z UKS PCM Kościerzyna. Przeciwnik dużo łatwiejszy od poprzedniego i wynik zupełnie inny. Po 30. minutach gry elblążanki miały dziesięć bramek więcej od rywalek, a po kolejnej połowie odskoczyły na dwadzieścia jeden goli i wygrały 46:25. Drugiego dnia turnieju do składu EKS dołączyła Aleksandra Jędrzejczyk i wracająca po półrocznej przerwie Joanna Waga. W protokole meczowym zabrakło natomiast Pauliny Uścinowicz, która skręciła kostkę podczas meczu z UKS. Pojedynek w Energą był bardzo wyrównany i przez długi czas gospodynie turnieju musiały gonić wynik, a na przerwę zespoły udały się przy remisie po 13. W drugiej odsłonie zawodów koszalinianki odskoczyły w 45. minucie na trzy gole. Elblążanki walczyły ambitnie do końca meczu, jednak przegrały 25:26.
       Warto podkreślić, że najlepszą strzelczynią turnieju została zawodniczka Startu Patrycja Świerżewska. Tytuł MVP przypadł Aleksandrze Rosiak z MKS Perła Lublin. Nagroda dla najlepszej bramkarki trafiła do Aleksandry Sach z Energa AZS Koszalin.
       - Jesteśmy młodymi zawodniczkami, więc każda okazała do grania, do przebywania większej ilości minut na parkiecie zaprocentuje w przyszłości - powiedziała najlepsza strzelczyni turnieju.- Było to kolejne doświadczenie, które przyda nam się na meczach ligowych. Grało się dość ciężko, bo nie było nas za dużo. W meczu z Kościerzyną miałyśmy zdolne do gry tylko cztery rozgrywające. Nowa - stara zawodniczka Asia Waga dołączyła do nas dopiero na mecz z Koszalinem. Bardzo się cieszymy z jej powrotu. Jej doświadczenie i przegląd boiska mogą się okazać bardzo cenne w meczach ligowych. Grała z nami nowa skrzydłowa Julia Wtulich - młoda, zdolna zawodniczka, która przybyła do nas po rozpadzie gdyńskiego zespołu - podsumowała Patrycja Świerżewska.