Start wygrał z Piotrcovią (piłka ręczna)

Elbląg, Start wygrał z Piotrcovią (piłka ręczna)

Swoich kibiców nie zawiodły szczypiornistki Startu. Nasza drużyna wygrała w Piotrkowie Trybunalskim z miejscową Piotrcovią 29:23 (18:14).

Wygrana faworyta
       Elblążanki były faworytem sobotniego pojedynku i nie zawiodły. Start prowadził od początku do końca meczu i sięgnął po kolejne ligowe punkty. Wygrana na boisku rywala jest tym bardziej cenna, że elblążanki wystąpiły w Piotrkowie Trybunalskim bez kilku podstawowych zawodniczek. Ze względu na urazy nie zagrały Monika Aleksandrowicz, Katarzyna Cekała, Katarzyna Kołodziejska oraz Agnieszka Wolska.

Dominacja Startu

Sobotni pojedynek od początku toczył się pod dyktando EKS-u. Co prawda na pierwszego gola Joanny Wagi odpowiedziała celnym rzutem Alina Nowak, ale jak się później okazało był to jedyny bramkowy remis w tym meczu. W 7 min. po trafieniu Aleksandry Jędrzejczyk nasza ekipa prowadziła 4:1 i mogła grać spokojnie kontrolując mecz. Przewaga Startu utrzymywała się w kolejnych minutach. Po kwadransie gry elblążanki wygrywały 10:6. Nasza drużyna panowała na parkiecie i gospodynie nie były w stanie zniwelować wyniku. Na przerwę elblążanki schodziły prowadząc 18:14.

Kontrola wyniku

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Korzystny rezultat ani przez moment nie był zagrożony. W 43 min. po golu z rzutu karnego Moniki Kopertowskiej gospodynie zmniejszyły straty do trzech bramek, jednak w kolejnej akcji nie pomyliła się Kinga Grzyb i miejscowe straciły nadzieję na zdobycie punktów. W końcówce grający spokojnie Start wygrywał jeszcze bardziej przekonująco. Ostatecznie EKS zwyciężył zdecydowanie sześcioma golami.

Wyjazd do Gdyni

Dość niespodziewanie punkty zgubił w dzisiejszym meczu Koszalin, który przegrał w Jeleniej Górze. Bliski sprawienia sensacji był Sambor, który minimalnie uległ MKS-owi Lublin. Przed naszą drużyną kolejny wyjazdowy pojedynek. Rywalem Startu będzie zajmujący drugie miejsce w tabeli Vistal. Spotkanie w Gdyni zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Elblążanki będą mogły w sobotę liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy organizują wyjazd do Trójmiasta. Więcej informacji dla fanów Startu tutaj.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Start Elbląg 23:29 (14:18)

Piotrcovia: Skura, Opelt – Rol 2, Sobińska 1, Kucharska 3, Cieślak, Kopertowska 8/5, Ivanović, Jałoszewska 1, Nowak 1, Belmas, Janiszewska, Agova 7/1.
       Kary: 4 min

Start: Sielicka, Kędzierska – Mielczewska 2, Żakowska, Sądej 3, Waga 6, Jędrzejczyk 3, Szymańska 6, Szopińska, Lisewska 4/1, Grzyb 5.
       Kary: 8 min