Start wygrał z Samborem (piłka ręczna)

Elbląg, Start wygrał z Samborem (piłka ręczna)

Elbląski Start rozegrał ostatni mecz sparingowy przed ligą, która rusza już za kilka dni. Rywalem EKS był beniaminek PGNiG superligi Sambor Tczew. Zobacz zdjęcia.

Obie drużyny miały wcześniej dwukrotnie możliwość zmierzenia się ze sobą. Podczas turnieju w Koszalinie podopieczne Antoniego Pareckiego wygrały 35:30. W kolejnym meczy kontrolnym elblążanki przegrały z Samborem jednym trafieniem i taką samą różnicą bramek zakończył się wczorajszy mecz, z tym że na korzyść Startu.

W ostatnim sparingu nie wystąpiły cztery zawodniczki. Katarzyna Koniuszaniec ma naciągnięty mięsień czworogłowy, jednak powinna wrócić do gry w pierwszym ligowym meczu. Agnieszka Wolska ma problemy z kostką, Joanna Waga z Achillesem, a Ewa Sielicka rehabilituje kolano. Najprawdopodobniej wszystkie zagrają po przerwie związanej z przygotowaniami kadry.

Lepiej wczorajsze spotkanie rozpoczęły przyjezdne, które po dwóch błędach Startu wyszły na prowadzenie 2:0. Gospodynie szybko się jednak zreflektowały i po trafieniu Magdaleny Szopińskiej doprowadziły do wyrównania. Od 11. do 14. na parkiecie rządziły podopieczne Antoniego Pareckiego. Elblążanki zagrał skutecznie w obronie, dobrze biegały do kontr i zdobyły pięć goli z rzędu. Po kwadransie gry na parkiet wybiegły kolejne zawodniczki. Start grał skuteczniej od rywala w ataku, jednak kilkukrotnie popełniał błędy w rozegraniu akcji, czy podaniach do kontr. Na cztery przyznane rzuty karne w pierwszej połowie elblążanki wykorzystały jedynie dwa: jeden trafił w poprzeczkę, a inny obrobiła była zawodniczka Startu Agnieszka Kordunowska-Lupa. Po 30 minutach gry tablica wyników wskazywała 14:10 dla Elbląga.
       Drugą połowę EKS rozpoczął od serii błędów: niedokładne podania, rzuty obok bramki, spóźniony powrót do obrony. To umożliwiło Samborowi zdobycie czterech bramek pod rząd i tym samym doprowadzenie do remisu. W kolejnych minutach spotkania gospodynie kilkukrotnie nadziewały się na dobrą obronę w bramce Marty Wiercioch. Kwadrans przed końcem sparingu to rywalki wyszły na prowadzenie 19:18. W końcówce meczu ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Lidia Żakowska oraz Kinga Grzyb. Po golu w 54. minucie reprezentacyjnej skrzydłowej EKS wyszedł na prowadzenie 24:23, które utrzymał już do końca meczu. Ostatecznie Start wygrał 26:25.

Antoni Parecki - W pierwszej połowie było wiele dobrych rzeczy. Drużyna zagrała tak, jak powinna i taki zespół chcielibyśmy oglądać. W drugiej połowie wydarzyło się wiele złych rzeczy. Na co dzień trenujemy dwa warianty obrony i funkcjonuje to w miarę dobrze. Dziś jednak tak nie było. Tczew zdobywał bramki tak łatwo, że obojętnie z kim byśmy grali równie łatwo by one padały.

Start Elbląg - Sambor Tczew 26:25 (14:10)
       Start
: Kędzierska, Borkowska - Grzyb 7, Żakowska 4, Jędrzejczyk 3, Cekała 3, Mielczewska 2, Aleksandrowicz 2, Szymańska 2, Szopińska 1, Lisewska 1, Sądej 1, Karwecka, Klonowska.

Już dziś o godz. 18:30 na Starym Mieście odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny. W jej trakcie zostaną po raz pierwszy oficjalnie wręczone nowe koszulki zawodniczkom pozyskanym przez w tym sezonie. Start wystawi również swoje stoisko podczas Święta Chleba, gdzie będzie można zaopatrzyć w karnety na I rundę sezonu 2014/2015 oraz gadżety klubowe. Karnet VIP ksztuje 200 zł, normalny 30 zł. Z posiadaczem karnetu mogą wejść dzieci w wieku szkolnym (również gimnazjalnym). Kibice, którzy nie nabędą dzis karnetu beda mogli to zrobić przed meczami (pierwszy 7 września) oraz w sekretariacie klubu w CSB przy ulicy Grunwaldzkiej.