Start zakończył turniej na trzecim miejscu

Elbląg, Start zakończył turniej na trzecim miejscu

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląg dość niespodziewanie wygrał KPR Kobierzyce. Start w swoim ostatnim meczu wysoko pokonał gdynianki i ostatecznie uplanował się na miejscu trzecim.

Trwający dwa dni elbląski turniej dobiegł końca. Dziś (11 sierpnia) elblążanki najpierw mierzyły się z mistrzyniami Polski, by na zakończenie zmagań sprawdzić dyspozycję gdynianek. Piłkarki Startu rozpoczęły rywalizację z lubliniankami całkiem nieźle, a między słupkami świetnie spisywała się Klaudia Powaga. Zawodniczki EKS zaczęły mylić się przy oddawaniu rzutów i rywalki zdobyły cztery gole z rzędu. Od tego czasu gospodynie goniły wynik, kilkukrotnie pomyliły się przy podaniach, a lublinianki przeprowadzały kontrataki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:16. Drugą częśc zawodów celnym rzutem otworzyła Patrycja Świerżewska, by chwilę później ponownie pokonać bramkarkę MKS. Elblążanki niwelowały straty, zbliżyły się na nawet trzy gole. Kilkukrotnie dobrze interweniowała Wioletta Pająk, a bramki padały z rąk Joanny Gadziny, Patrycji Świerżewskiej i serbskiej kołowej. Częściej jednak do siatki trafiały lublinianki, z kontrataków nie myliła się Dagmara Nocuń i to ona ustanowiła wynik potyczki na 33:22.
       Półtorej godziny później podopieczne Andrzeja Niewrzawy znów wybiegły na parkiet, tym razem by zmierzyć się z gdyniankami, które do tej pory dość wyraźnie przegrywały z każdą z ekip. W pierwszych minutach bramki dla naszej drużyny padały z linii 7. metra oraz kontrataków wykańczanych przez nasze skrzydłowe. Gdynianki myliły się przy podaniach, co skrzętnie wykorzystały elblążanki, rzucając aż siedem bramek z rzędu. Jak w każdym z turniejowych meczów trener Andrzej Niewrzawa rotował składem i próbował różnych ustawień. Na środku rozegrania grałą Aleksandra Jędrzejczyk, a młoda Wiktoria Tarczyluk na skrzydle. W ataku skuteczna była Patrycja Świerżewska, także przy wykonywaniu rzutów karnych. W 21. minucie EKS prowadził 14:4, a do przerwy powiększył jeszcze przewagę do jedenastu goli. Kontrataki wykorzystywała Magda Balsam, z koła trafiała Katarzyna Kozimur, a między słupkami dobrze spisywała się Wioletta Pająk. Mecz zakończył się wysoką wygraną EKS (33:17) i trzecim miejscem w turnieju.

Wyniki wszystkich turniejowych meczów:
       MKS Perła Lublin - GTPR Gdynia 31:23 (16:9)
       Energa AZS Koszalin - EKS Start Elbląg 26:32 (14:16)
       KPR Gminy Kobierzyce - MKS Perła Lublin 25:25 (13:13) k. 8:7
       GTPR Gdynia - Energa AZS Koszalin 22:29 (14:10)
       EKS Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 26:33 (16:15)
       MKS Perła Lublin - Energa AZS Koszalin 32:27 (16:18)
       GTPR Gdynia - KPR Gminy Kobierzyce 17:30 (8:18)
       EKS Start Elbląg - MKS Perła Lublin 22:33 (11:16)
       Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 20:25 (6:11)
       GTPR Gdynia - EKS Start Elbląg - GTPR Gdynia 33:17 (19:8)

Tabela końcowa:
       1. KPR Gminy Kobierzyce - 4 zwycięstwa
       2. MKS Perła Lublin - 3 zwycięstwa
       3. EKS Start Elbląg - 2 zwycięstwa
       4. Energa AZS Koszalin - 1 zwycięstwo
       5. GTPR Gdynia - 0 zwycięstw

MVP turnieju została Martyna Wiertelak z Kobierzyc, za najlepszą bramkarkę uznano Beatę Kowalczyk z GTPR, a najwięcej bramek (25) rzuciła Patrycja Świerżewska ze Startu.