Stracili fotel lidera (IV liga)

Polonia Bart-Ex Pasłęk po remisie 3:3 z Ewingami Zalewo straciła fotel lidera na rzecz Sokoła Ostróda. Pewne zwycięstwo odnieśli natomiast Błękitni Orneta, którzy na własnym boisku rozgromili Warmię Olsztyn aż 5:0.

Polonia Bart-Ex Pasłęk - Ewingi Zalewo 3:3 (1:2)
     0:1 - Wierzba (17.), 0:2 - Wierzba (19.), 1:2 - Siemaszko (37.), 2:2 - Tomaszewski (71. karny), 3:2 - Huk (87.), 3:3 - Wierzba (90. karny).

Piłkarze pasłęckiej Polonii po niespodziewanym remisie 3:3 z Ewingami Zalewo stracili pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Sokoła Ostróda. Początek meczu z Ewingami pomyślnie ułożył się dla gości, którzy w 19 min. prowadzili już 2:0 po dwóch bramkach Krzysztofa Wierzby. Gospodarze w tej części gry odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem Wojciecha Siemaszko. W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze, którzy najpierw w 71 min. za sprawą Karola Tomaszewskiego wyrównali, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego po bramce Marcina Huka wyszli na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Polonii z rzutu karnego do remisu doprowadził Wierzba, który zdobył trzecią bramkę w tym meczu.

Błękitni Orneta - Warmia Olsztyn 5:0 (3:0)
     1:0 - Skowyrski (30.), 2:0 - Gołębiewski (38.), 3:0 Skowyrski (44.), 4:0 Kijanko (60.), 5:0 Skowyrski (84.)

Błękitni Orneta po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Huraganem Morąg, tym razem pokonali Warmie Olsztyn i to aż 5:0. Widać, że podopieczni Erwina Pechty trudne chwile maja już za sobą. W sobotnim meczu ani przez moment przewaga Błękitnych nie była zagrożona. Wprawdzie w pierwszych 30 minutach kibice nie doczekali się bramki, ale ostatni kwadrans pierwszej odsłony przyniósł aż trzy gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Marcin Skowyrski, a raz Kamil Gołębiewski.
     W drugiej połowie Błękitni kontrolowali przebieg gry na boisku pilnując bezpiecznego wyniku. Mimo tego zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki i pewnie wygrać mecz 5:0.

Komplet wyników 11. kolejki: Jeziorak Iława - Start Działdowo 4:0 (3:0), Warmia i Mazury Olsztyn - Motor Lubawa 3:0 (0:0), Tęcza Biskupiec - Sokół Ostróda 0:2 (0:2), Orlęta Reszel - Huragan Morąg 2:1 (2:0), Mrągovia Mrągowo - Mazur Ełk 0:0, Granica Kętrzyn - MKS Korsze 5:1 (2:0), Płomień Znicz Biała Piska - Polonia Lidzbark Warmiński 0:0, Błękitni Orneta - Warmia Olsztyn 5:0 (3:0), Polonia Bart-Ex Pasłęk - Ewingi Zalewo 3:3 (1:2).